اظهارات تکان دهنده منتخب مردم ایلام در مورد خودکشی دختر ۱۱ ساله

علی اکبر بسطامی منتخب مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی پس از دیدار با خانواده دختر ۱۱ ساله هلیلانی: مرگ این دختر ۱۱ ساله بر اثر فقر مطلق بوده است
 
پدر خانواده معلول جسمی و تحت پوشش بهزیستی است.
 
سرپناه این خانواده یک چهار دیواری ۵۰ متری بدون سقف و نیمه کاره است که با مشارکت بنیاد برکت و بهزیستی تا این مرحله ساخته شده است.
 
بهزیستی ۱۴ ‌میلیون تومان و بنیاد برکت در حد ۶ میلیون تومان برای ساخت این سرپناه کمک کرده اند و برای تکمیل ساختمان و سقف ان مسئولان مربوطه پیشنهاد دریافت وام به پدر خانواده می دهند که با توجه به معلولیت و فقر مطلق، دریافت وام در توان این خانواده نبوده و ساخت مسکن نیمه تمام مانده است.
 
لباسهای این دختر ۱۱ ساله چنان مندرس و غیر قابل استفاده بوده اند که ایشان قبل از مرگش اقدام به سوزاندن تمام لباسهای مندرس و غیر قابل استفاده خود می نماید تا بعد از مرگش بچه های دیگر این لباس ها را نبینند.
 
این خانواده هیچ امکانات رفاهی و معیشتی اولیه هم ندارند.
 
این دختر بچه بارها از فقر مطلق خانواده خود گلایه مند بوده است.
 
منطقه ای که این خانواده در ان زندگی می کنند نه خط تلفن ثابت و همراه ، نه انتن تلویزیون و نه خانه بهداشت ، راه مناسب و... ندارد.
 
منطقه هلیلان و روستاهای ان به شدن نیازمند توجه ویژه مسئولان استانی و کشوری و نیازمند اعتبارات ویژه است.
 
در این دیدار ضمن همدردی با این خانواده کمک هایی از طریق افراد خیر تحویل این خانواده گردید.
+36
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۸
  agha_ehsan - تهران، ایران
  حالا اگه زمان شاه بود مردم کل فرمانداری و استانداری و شهرداری ایلام رو با خاک یکی کرده بودن و بعد هم تو کل کشور شایعه کرده بودند که شاه رفته تو ایلام به یه دختربچه 11ساله تجاوز کرده و کشته !
  1
  11
  یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  عوضش لبنانیها وآدمخورای حسن خرس ا. ادمکشهای عزه هم خودشون هم زنشون و هم بچشهاشون بیمه مادامالعمرند و هر کدام هم یک خانه دارند، تازگیها در عراق به حشر الوحشیها هم این منابع داده شده، اخه جمهوری اسلامی مگر به چند میلیون میتونه برسه؟!!!اول به محرومین...
  1
  11
  یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
  نظر شما چیست؟