واکنش دفتر رییس جمهوری ایران به درز گفته های روحانی در مورد اعتراضات خیابانی ۳۰ میلیون گرسنه

ایران اینترنشنال :علیرضا معزی، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر حسن روحانی رییس ‌جمهوری اسلامی ایران، خبر اختصاصی ایران‌ اینترنشنال درباره سخنان روحانی در جلسه اخیر شورای عالی امنیت ملی را  «جنگ روانی» توصیف کرد.
 
ایران‌ اینترنشنال، روز پنج‌شنبه ۲۱ فروردین، بر اساس اطلاعات منابع خود، اعلام کرد که روحانی در جلسه روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین شورای عالی امنیت ملی، بر بازگشایی کسب‌وکارها با وجود شیوع ویروس کرونا در کشور تاکیدکرده و گفته است که حتی در صورت جان باختن «دو تا دو و نیم میلیون نفر»، دولت به دلیل وضعیت اقتصادی نمی‌تواند کشور را تعطیل کند.
 
معاون ارتباطات دفتر روحانی در واکنش به این خبر در حساب توییتر خود نوشت: «هفته‌ گذشته، یک جلسه‌ ستاد ملی کرونا، یک جلسه با روسای کمیته‌های آن، دو جلسه هیات دولت و یک جلسه ستاد اقتصادی به ریاست روحانی برگزار شده و «شورای عالی امنیت ملی» جلسه‌ای نداشته است.»
 
معزی ادامه داد: «بدیهی است که هر نقل قول از جلسه‌ای که اساسا برگزار نشده، کذب محض و دروغ آشکار است.» او از هشتگ «جنگ روانی» در انتهای توییت استفاده کرده است.
 
ایران‌ اینترنشنال در پاسخ به این مقام دولتی در توییتر نوشت: «آقای معزی عجیب نیست اگر‌ مطلع نباشید جلسه در همین هفته در کاخ سعدآباد و با حضور نمایندگان ارشد سپاه پاسداران، ارتش، نهادهای امنیتی‌-اقتصادی و وزیر بهداشت در حضور حسن روحانی برگزار شده و موضوع آن پایداری امنیت اقتصادی در مقابله با ویروس کرونا و بررسی تبعات امنیتی-اقتصادی بوده است؟»
 
بر اساس گزارشی که به ایران‌ اینترنشنال رسیده، روحانی در این جلسه با تاکید بر این که «اگر مشاغل و اصناف را تعطیل کنیم، چند وقت دیگر با اعتراضات خیابانی ۳۰ میلیون گرسنه روبه‌رو خواهیم شد»، گفته است که این بحران در صورت وقوع قابل کنترل نخواهد بود.
 
پیش از این نیز روحانی در جلسه ۱۳ فروردین هیات دولت گفته بود که مدل قرنطینه‌ای که در چین اجرا شد را نمی‌توان در ایران اجرا کرد.
 
او در آن جلسه اظهار کرده بود: «ما از تجربیات دیگر کشورها در مقابله با کرونا استفاده کردیم، اما هیچ‌وقت خودمان را اسیر آن‌ها نکردیم.»
 
منابع مطلع همچنین به ایران اینترنشنال گفتند روحانی در جلسه روز سه‌شنبه با درخواست وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم برای تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال تحصیلی مخالفت کرده است. 
 
طبق اطلاعات ایران اینترنشنال، در پی مخالفت رییس جمهوری، مسئولان آموزش و پرورش تصمیم دارند برای جلوگیری از وقوع فاجعه به صورت مقطعی و تدریجی مدارس را تعطیل کنند تا روحانی را از تصمیمش درخصوص تعطیل نکردن مدارس و دانشگاه‌ها منصرف کنند.
 
مخالفت روحانی با ادامه تعطیلی‌ها در حالی است که نظرسنجی‌های رسمی اخیر نشان داده بیشتر مردم در تهران با ادامه آن موافقند.
 
همچنین بنا بر گزارش اختصاصی رسیده به ایران‌ اینترنشنال، آمار جان‌باختگان کرونا در جلسه سه‌شنبه شورای عالی امنیت ملی کشور حدود  ۱۸ هزار نفر اعلام شده و بیش از چهار هزار نفر هم در وضعیت «بسیار وخیم» قرار دارند.
 
به گفته این منابع، آماری که وزارت بهداشت ایران از فوتی‌های کرونا به صورت رسمی اعلام می‌کند، آماری است که تست کرونای افراد در آن پیش از فوت مثبت اعلام شده است.
+0
رأی دهید
-17

نظر شما چیست؟