کرونا در روسیه؛ سفارت ایران از دانشجویان ایرانی خواست به کشورشان برگردند

رادیو فردا :در پی گسترش روزافزون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در روسیه، رایزنی علمی سفارت جمهوری اسلامی در مسکو روز جمعه، ۲۲ فروردین، با صدور اطلاعیه‌ای از دانشجویان ایرانی مقیم این کشور خواست به ایران بازگردند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، رایزنی علمی سفارت جمهوری اسلامی در این اطلاعیه با اشاره به «فقدان چشم‌انداز حل مشکل کرونا در کوتاه‌مدت و احتمال تداوم آن در نیمسال تحصیلی آتی» به دانشجویان اکیداً توصیه کرد به ایران بازگردند.
 
پیشتر، ۱۶ فروردین، خبرگزاری ایرنا از ابتلای یکی از دانشجویان ایرانی در روسیه به ویروس کرونا خبر داده بود.
 
این دانشجو اعلام کرده بود که با چند ایرانی دیگر در یکی از خوابگاه‌های دانشگاه ملی ساکن است که چندی پیش به دلیل شیوع کرونا در داخل آن به صورت کامل قرنطینه شده است.
 
بیش از دو هزار و ۵۰۰ دانشجوی ایرانی در شهرهای روسیه مشغول تحصیل هستند که بیشتر آنان را دانشجویان رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی تشکیل می‌دهند که به دلیل غیرحضوری شدن دانشگاه‌ها اکثر زمان خود را در خوابگاه‌های دانشجویی به سر می‌برند.
 
رایزنی علمی سفارت جمهوری اسلامی در مسکو در اطلاعیه خود تأکید کرده است که توصیه به بازگشت دانشجویان به ایران «به دلیل احتمال مواجهه با وضعیت‌های غیرقابل‌پیش‌بینی و غیرقابل‌جبران و تأسف‌بار» است.
 
بر اساس آمار رسمی مرکز مبارزه با شیوع ویروس کرونا در روسیه، تا روز پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در روسیه نزدیک به ۱۲ هزار نفر و تعداد جان‌باختگان ۹۴ نفر اعلام شده است.
 
شمار واقعی مبتلایان به ویروس کرونا و جان‌باختگان بر اثر آن ممکن است بیشتر از آمار رسمی اعلام‌شده توسط دولت‌ها باشد.
+9
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  بعله. میتونین برگردین ایران که اگر در روسیه احتمال مبتلا شدن را دارید تو ایران میتونید اطمینان داشته باشید که مبتلا میشید.
  0
  0
  دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
  نظر شما چیست؟