سی‌ان‌ان: ایالات متحده هرگونه وام صندوق بین‌المللی پول به ایران را به دلیل فساد رژیم جمهوری اسلامی وتو می‌کند

صدای آمریکا :سه تن از مقامات دولت آمریکا در گفت‌و‌گو با خبرگزاری سی‌ان‌ان اعلام کردند که دولت پرزیدنت ترامپ قصد دارد مانع اعطای وام اضطراری پنج میلیارد دلاری مورد درخواست ایران از صندوق بین‌المللی پول برای مبارزه با همه‌گیری ویروس کرونا در آن کشور شود.
 
یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت: «بزرگترین حکومت حامی تروریسم در جهان برای تامین مالی ماجراجویی‌های خارجی خود، و نه برای خرید دارو برای مردم ایران، به دنبال دریافت پول نقد است.»
 
وی اضافه کرد: «مقام‌های فاسد رژیم [جمهوری اسلامی ایران] پیشینه‌ای طولانی در برداشت از مبالغ تخصیص داده شده برای کالاها و خدمات انسان‌دوستانه و ریختن آن پول‌ها به جیب خودشان و عوامل نیابتی تروریستی‌شان [در منطقه] دارند.»
 
یک مقام وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز گفت: «ایالات متحده از درخواست ایران برای دریافت منابع مالی از صندوق بین‌المللی پول مطلع است و ما کماکان، همانند گذشته، با انتقال هرگونه وجه - که می‌تواند صرف حمایت از فعالیت‌های شریرانه و بی‌ثبات‌کننده رژیم شود - به ایران، مخالفیم.»
 
وی افزود: «متاسفانه بانک ملی ایران که هم اکنون تحت تحریم است یکی از عوامل کلیدی در تامین مالی تروریسم در سراسر منطقه بوده و ما از این بابت که این وجوه صرف مبارزه با ویروس کرونا خواهد شد، هیچ اطمینانی نداریم.»
 
این مقامات گفتند که ایالات متحده در صورت لزوم از حق وتوی خود برای مسدود کردن کمک‌های صندوق بین‌المللی پول استفاده می‌کند.
 
به گفته سی‌ان‌ان، با این وجود صندوق بین‌المللی پول معمولا از گرفتن تصمیماتی که ممکن است با وتو رو‌به‌رو شوند، خودداری می‌کند و تنها تصمیماتی که از به تصویب رسیدن‌شان مطمئن باشد را اتخاذ می‌کند.
 
ایالات متحده می‌گوید تحریم‌ها جلوی ارسال دارو و تجهیزات پزشکی به ایران را نمی‌گیرند و جمهوری اسلامی می‌خواهد به این بهانه پول نقد لازم را برای تامین بودجه عوامل نیابتی و فعالیت‌های بدخواهانه خود در منطقه خاورمیانه فراهم کند.
 
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز چهارشنبه در یک نشست خبری در کاخ سفید و در پاسخ به پرسشی در همین زمینه گفت، جهان باید بداند که هیچ تحریمی برای جلوگیری از ارسال دارو و تجهیزات پزشکی به ایران در کار نیست.
 
وی بار دیگر تاکید کرد آمریکا از ابتدای شیوع ویروس جدید کرونا در ایران پیشنهاد کمک داد، اما رژیم آن را نپذیرفت.
+122
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  داره کم کم ازتون خوشم میاد. بخدا خیلی مردین. این حـ... ها را را خوب شناختید.از حساب علی گدا که همون پول ملت ایران است برداشت کنید. خود ملعونش که چهار چنگولی مثل بختک افتاده روی ثروت ایران.
  5
  69
  جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰
  ۴۰
  smart292 - ونکوور، کانادا

  درود بر خاندان ایران ساز پهلوی ، وقتی پول به دست مردم ایران نمیرسد و فساد و دزدی و همچنین خرج گروه‌های آدم کش و یا لبنان ، یمن وسوریه میشود، بهتر است که پول به ایران واریز نشود تا مردم ایران بدهکاری کمتری به دنیا داشته باشند ، مرگ بر استبداد دزد اخوندی
  6
  64
  جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  یک ریال نباید به رژیم اشغالگر اسلامی پرداخت شود چون این پول مستقیم به جیب حزب الله لبنان و فاطمیون و حشد الحشری ها و طلبان و داعشی ها و تروریستها خواهد رفت چون تا بحال مخارج این تروریستها را از دزدی از جیب مردم ایران میدادند و حساب های خود آخوندهای دزد هم که لبریز شده و خرمنی کفتار هم برای هفت نسلش از جیب مردم دزدیده و اندوخته .به هر حال این پول هیچ بدرد مردم ایران نمیخوره حتی کمک های دارویی که تابحال شده هم برای مردم استفاده نکردند و به کشورهای دیگر برای تروریستها فرستادند
  4
  29
  جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۸
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  زمانی که رهبر معظم کشور ما میلیارد ها دلار پول این ملت را در اختیار دارد درخواست وام عین گدایی محض است. هیچ دلیلی ندارد که ایران با داشتن سرمایه های نقدی کافی صندوق بین المللی و یا بانک جهانی بایران ئام بدهد . جز اینکه رهبر معظم این . پول ها را برای ساخت موشک های دور برد و سایر هزینه های مشابه نیاز دارد و ویروس کرونا را بهانه قرار داده است. البته علما معتقدند رهبر معظم این قضیه را کور خوانده است
  2
  16
  جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱
  نظر شما چیست؟