«۷۵ درصد» تردد مردم تهران برای تامین مایحتاج زندگی است

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران اعلام کرد آن‌ طور که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد «۷۵ درصد» تردد مردم در خارج از خانه و در سطح شهر برای «تأمین مایحتاج روزانه» زندگی است.
 
به گزارش خبرگزاری ایرنا، علیرضا زالی روز پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین، در دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت که در صورت انجام امور در «بستر دیجیتال»، بار ترددها به رغم فعالیت ادارات کاهش می‌یابد.
 
وی در عین حال گفت که «عواقب» تردد پرشمار مردم شهر تهران، در آمارهای بعدی مشخص خواهد شد و آمار مبتلایان و ورودی و خروجی به بیمارستان‌ها در تهران، «تغییر شگرفی» نکرده است.
 
پس از پایان تعطیلات نوروز، شمار زیادی از مردم شهرهای بزرگ از جمله تهران برای تامین نیازهای مالی خود از قرنطینه خانگی خارج شده‌اند.
 
این در حالی است که ایران از جمله کشورهای بسیار درگیر با کرونا به شمار می‌رود و بر اساس آمارهای رسمی، تاکنون بیش از چهار هزار نفر در کشور بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند.
 
حسن روحانی، رئیس جمهور، نیز با وجود انتقادها و مخالفت‌های بسیار با این موضوع، گفته است که برای مبارزه با کرونا، مردم به «نان» نیاز دارند.
 
آقای زالی در بخش دیگری از سخنان خود نیز گفته بر اساس یک نظرسنجی جدید، «در تهران ۳۲ درصد مردم هنوز اعتقاد یا تجربه شستن دست به مدت ۲۰ ثانیه را ندارند که می‌تواند آمار خطرناکی باشد.»
 
وی در عین حال گفت که «حدود ۸۶.۴ درصد» مردم معتقدند با اعمال محدودیت بیشتر در تهران، مهار بیماری تضمین می‌شود که این موضوع نشاندهنده همراهی آنهاست.
+8
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟