نیمی از مبتلایان به کووید ۱۹، بدون علامت هستند

دویچه وله :محققان اکنون می‌توانند توضیح دهند که چرا کووید ۱۹ به سرعت گسترش می‌یابد. دلیل این است: بیش از نیمی از افراد مبتلا، از وجود ویروس در بدن خود بی خبرند و ناخواسته دیگران را نیز آلوده می‌کنند.
 
به گزارش نشریه بریتانیایی پیپل؛ دکتر آنتونی فائوچی، رئیس مرکز آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا که مدیریت تیم مقابله با کرونا را در کاخ سفید در دست دارد، در خلال یک کنفرانس مطبوعاتی در روز یکشنبه گفت: مقامات تخمین می‌زنند که بین ۲۵ تا ۵۰ درصد موارد ابتلا به ویروس کرونا، بدون علامت است.
 
این یافته‌ها ممکن است باعث توصیه‌های جدید در مورد استفاده از ماسک شود. اکنون بسیاری از کارشناسان حوزه بهداشت می‌گویند عقل سلیم حکم می‌کند که همه افراد از ماسک در ملاء عام استفاده کنند، زیرا فردی که سالم به نظر می‌رسد می تواند ناخودآگاه ویروس را پخش کند.
 
به گفته متخصصان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC)، استفاده از ماسک، در کنار حفظ فاصله با دیگران و شستشوی منظم دست‌ها، بهترین راه برای پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ است. البته حتما نباید از ماسک N95 استفاده کنید. استفاده از هر نوع پارچه ساده‌ای که روی دهان شما پوشانده شود، مانند ماسک خانگی (به شرطی که مرتب شستشو شود) یا حتی بانداژ، به ویژه در فروشگاه‌های مواد غذایی یا داروخانه‌ها می‌تواند جلوی انتشار ویروس را بگیرد.
+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟