نمک زیاد، توانایی برای مقابله با باکتری را کاهش می‌دهد

دویچه وله :متخصصان ایمونولوژیست در مجله Science Translational Medicine تاکید کردند که رژیم‌های غذایی پر نمک با تضعیف سیستم ایمنی، بدن را در معرض انواع خاصی از عفونت قرار می‌دهد.
 
به گزارش نیوزویک؛ محققان در مورد تأثیر رژیم غذایی پر‌نمک بر سیستم ایمنی بدن، ابتدا روی موش‌ها و سپس انسان‌ها تحقیق کردند. موش‌هایی که رژیم‌های غذایی شور دریافت کرده بودند، مبتلا به آلودگی شدید باکتریایی شدند و انسان‌ها نیز نقص ایمنی قابل توجهی را نشان دادند.
 
کریستین کورتز، نویسنده این تحقیق از انستیتوی ایمونولوژی تجربی در دانشگاه بن، به نیوزویک گفت: یافته‌های ما نشان می‌دهد که مصرف روزانه نمک نباید از ۵ تا ۶ گرم تجاوز کند.
 
وی گفت: البته کاهش بیش از حد مصرف نمک، عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود نمی‌بخشد و به نظر می‌رسد مصرف کافی این ماده غذایی برای سیستم ایمنی بدن خوب است.
 
به گفته محققان رژیم‌های غذایی سرشار از نمک باعث تجمع اوره در کلیه شده و ممکن است توانایی ضدباکتریایی گلبول‌های سفید را سرکوب کنند.
 
کورتز گفت: بهترین راه برای تقویت سیستم ایمنی بدن اطمینان از واکسیناسیون مناسب، مصرف کافی ویتامین‌ها، ورزش متوسط ​ و اجتناب از مصرف فست‌فودها است که نمک بسیار زیادی دارند. پیروی از یک رژیم غذایی متعادل و متشکل از فیبرهای گیاهی می‌تواند از باکتری‌های خوب بدن پشتیبانی و به بهبود عملکرد سیستم ایمنی کمک کند.
+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟