بوریس جانسون از بخش مراقبت‌های ویژه ترخیص شد

بی بی سی :بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا که از روز دوشنبه به علت وخیم شدن حالش به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شده بود با بهبودی نسبی به بخش عمومی انتقال یافته است.
 
با وجود این، او همچنان در بیمارستان و تحت نظر پزشکان باقی خواهد ماند.
 
آقای جانسون که از حدود دو هفته پیش به علت مثبت بودن تست کرونا در خانه و تحت قرنطینه شخصی قرار داشت، عصر یکشنبه گذشته با وخیم شدن حالش به بیمارستان سنت توماس لندن منتقل شد و یک روز بعد، یعنی دوشنبه ششم آوریل، به بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان فرستاده شد.
 
با وجود بستری شدن او در آی‌سی‌یو طی سه روز گذشته دفتر نخست‌وزیری بریتانیا تصریح کرده بود که بوریس جانسون نیازی به استفاده از دستگاه کمک تنفسی نداشته و تنها برای نظارت دقیق وضعت جسمی‌اش تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفته بود.
 
از زمان بستری شدن آقای جانسون در بخش آی‌سی‌یو، دامنیک راب، وزیر خارجه مسئولیت اداره دولت را در دست گرفته است.

دفتر نخست‌وزیری بریتانیا عصر پنجشنبه، نهم آوریل، اعلام کرد آقای جانسون "در حال ادامه روند بهبودی" است و "پس از گذراندن یک شب خوب" از کادر پرستاری و درمانی ان‌اچ‌اس به علت "خدمات فوق‌العاده" آنها تشکر کرده است.
 
دامنیک راب، وزیر خارجه، که به طور موقت جایگزین آقای جانسون شده عصر پنجشبه گفت که هنوز شخصا با او صحبت نکرده اما به نظر وی بوریس جانسون باید روی روند بهبودی خود متمرکز شد و کابینه تلاش می‌کند که در غیاب او امور را اداره کند.
 
آقای راب تاکید کرده که او "همه اختیارات لازم برای رسیدگی به امور دولت" را به همراه باقی وزرای کابینه در اختیار دارد.
 
همزمان در بریتانیا، مردم این کشور خود را آماده می‌کنند که راس ساعت ۸ شب به وقت لندن برای قدردانی از زحمات پزشکان و امدادگران به طور جمعی کف بزنند و هورا بکشند.
+33
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  E-Applaud تحسین و تشویق از طرف ما برای این قشر فداکارو زحمتکش بدون در نظر گرفتن مرز و ملیت. تا کور شود چشم آخوندهای عجوزه, مفتخور و بی لیاقت.
  1
  12
  ‌پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۴
  نظر شما چیست؟