ماجرای توئیت جنجالی میرسلیم

دفتر سیدمصطفی میرسلیم منتخب دوم مردم تهران در مجلس یازدهم درباره یک توییت توضیحاتی ارائه کرد.
فارس: دفتر سید مصطفی میرسلیم منتخب دوم مردم تهران در مجلس یازدهم درباره توییتی مبنی بر اینکه «ما با مردم مستضعف آمریکا که در اثر کمبود امکانات گرفتار بحران کرونا شده اند اظهار همدردی می‌کنیم، ولی حیف که تحریم‌های ظالمانه دولت کینه‌توز آمریکا مانع کمک رسانی ما می‌شود»، توضیحاتی را صادر کرد.
در این توضیحات آمده است: در دوره پسا کرونا قطعا در مناسبات بین المللی تجدید نظر و یا نظریه های جدیدی خلق می شود، شاید بتوان گفت مسأله بهداشت و درمان جزء فزون طلبی های جدید قدرتها قرار بگیرد.طبق گزارش مأموران سازمان بهداشت جهانی، جمهوری اسلامی ایران در مقابله با کرونا و شیوه های درمانی خوب عمل نموده و پیش بینی های لازم را داشته است که این تجربه را براحتی می توان در اختیار کشورهای مبتلا قرار داد مانند هدیه کیت تشخیص بیمارستان بقیه الله به مردم آمریکا.
 
در این اطلاعیه تصریح شده است: با این مقدمه مشخص می شود هدف و نگاه مهندس میرسلیم از بیان موضوع کمک به مردم مستضعف آمریکا چند بُعد داشت: ۱ـ در اصل ۱۵۴ قانون اساسی کمک به مستضعفان جهان از اصول مهم سیاست خارجی جمهوری اسلامی است. ۲ـ اثبات این مسئله که مقصود جمهوری اسلامی ایران از سر دادن شعار مرگ بر آمریکا صرفاً دولت آمریکا است و نه مردم آن که بسیاری از آنها واقعا مستضعفند. ۳ـ شکست هیمنه آمریکا در شرایط پسا کرونا زیرا بعد از درخواست کمک آمریکا از کره جنوبی وچین برای کمک به مهار کرونا، آن موضع گیری به این نکته اشاره می کند که اولاً تحریم کننده هم می تواند شکننده باشد ثانیاً اگر ما بیش از پیش در حوزه علمی، پزشکی، دارویی پیشرفت کنیم، تحریم ها برای تحریم کننده هزینه بردار خواهد بود.
 
این اطلاعیه در پایان می‌افزاید: در پایان جا دارد وزارت امور خارجه به‌دور از تنگ نظری های سیاسی داخلی، این موضع گیری مهندس میرسلیم را به عنوان نظر یک سیاستمدار کهنه کار ایرانی در مورد مردم آمریکا به رخ آنها بکشد.
+1
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  اسپیسر - لندن، انگلستان
  این چه قیافه ایی دیگه . اینا چرا اینجوری عن.
  1
  14
  ‌پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳
  ۵۱
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  واقعا ریاکاری اینها تهوع آوره. یه پیرمرد متدین میگفت من شصت ساله نماز می خونم هنوز هیچ اثری روی پیشونیم نیست این حکومتی ها از بیست ساله تا هشتاد سالشون جای مهر رو پیشونی شون دارن. با مهر داغ جای مهر نماز روی پیشونی شون درست میکنن که بگن ما زیاد نماز می خونیم.
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  این کثافته تخمه صیغه از اشغالهای جمعیت مؤتلفه است، که نه پدر و مادر مشخص و نه مملکت مشخصی دارند و خمینی پرستند
  0
  7
  ‌پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  آقا روباهه با اون مهر پیشونی چینی، شما مواظب خودتو مردم خودت باش امریکایه ابر قدرت خودش از پس مشکلاتش بر میآید ،چلمک.
  0
  3
  جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۳
  نظر شما چیست؟