ضرب و شتم نانوا به خاطر نگرفتن پول نقد!

ایسنا : رئیس اتحادیه نانوایان کرج گفت: برخی افراد به دلیل آن که نانوایان پول نقد قبول نمی‌کنند و ملزم به استفاده از دستگاه‌های کارتخوان هستند، نانوایان را مورد شتم و ضرب قرار داده و حتی در بعضی از موارد به واحد صنفی هم آسیب زده‌اند.
 
حجت الله نصیری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به شیوع کرونا و لزوم رعایت توصیه‌های بهداشتی، گفت: مشکلی که متاسفانه در این مدت نانوایان در حال دست و پنجه نرم کردن با آن هستند، رعایت نکردن بهداشت توسط برخی از مشتریان است.
 
وی در ادامه افزود: ادارات مختلف صنف نانوایان را ملزم به رعایت بهداشت می‌کنند اما متاسفانه برخی همکاری لازم در این خصوص را به عمل نمی‌آورند، به عنوان نمونه مواردی را شاهد هستیم که برخی به خاطر آن که نانوایان پول نقد نمی‌پذیرند، با پرخاشگری و سخنان ناشایست برخورد می‌کنند.
 
رئیس اتحادیه نانوایان کرج از بروز خسارت‌های مالی و جانی در برخی از نانوایی‌ها به خاطر این رفتار خبر داد و گفت: برخی افراد به دلیل آن که نانوایان پول نقد قبول نمی‌کنند و ملزم به استفاده از دستگاه‌های کارتخوان هستند، نانوایان را مورد ضرب و شتم قرار داده و حتی در بعضی از موارد به واحد صنفی هم آسیب زده‌اند.
 
نصیری در ادامه افزود: بعضا شاهد آن هستیم که افراد مسن که ممکن است توانایی کارکردن با دستگاه‌های کارتخوان و یا حتی کارت بانکی نداشته باشند، از پول نقد استفاده می‌کنند، در این موارد اگر نانوا با رعایت بهداشت پول نقد دریافت کند باز هم واحد صنفی را پلمب می‌کنند.
 
وی در خصوص پلمب واحدهای صنفی گفت: اداره بهداشت تمامی واحدهای صنفی را با دقت بررسی می‌کند و حتی اگر یک اسکناس هزار تومانی هم مشاهده شود، واحد صنفی را به علت عدم رعایت بهداشت پلمب می‌کند.
 
رئیس اتحادیه نانوایان در پایان گفت: از مردم خواهش داریم با رعایت بهداشت و استفاده از کارت بانکی از ایجاد چنین مشکلاتی جلوگیری کنند.
+11
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  زاگرس۴۳ - لیدز، انگلستان

  هر جا ایده تازی داعشی رفته تمدن فرهنگ هویت ملیت و اخلاق انسانیت و شرافت را از بین برده . عجیب نیست . چه داستان تلخ و جوک تلخی تمدن و فرهنگ تازی واقعا گریه داره .
  3
  34
  ‌چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸
  ۳۶
  ناباور - تهران، ایران
  نانوا بی تقصیر است . مقصر اصلی قانون گزار است که بی دلیل نانوایی را تعطیل می کند. باید ترتیبی بدهند که با پول نقد هم بتوان خرید کرد. بسیاری از مردم توان استفاده از کارت بانکی را ندارند ، نباید نان بخورند ؟. ضمن اینکه فرهنگ خشونت در خون مردم عجین شده ، بیچاره نانوا نمی داند به کدام ساز برقصد ، بر سر قانونگزار فریاد بزنید ، نه نانوا. گنه کرد در بلخ آهنگری به شوشتر زدند گردن مسگری
  1
  9
  ‌پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۷
  نظر شما چیست؟