توییت وزیر بهداشت درباره تاخیر ۱۱ روزه خامنه‌‌ای: همکارانم در مضیقه شدید مالی بودند

ایران وایر :فرامرز داور
دکتر «سعید نمکی»، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آیت‌الله «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی تشکر کرده که با درخواست دولت برای برداشت یک میلیارد یورو از حساب «صندوق توسعه ملی» جهت مبارزه با «کرونا» موافقت کرده است.

موافقت علی خامنه‌ای با برداشت از این حساب، از هفتم تا هجدهم فروردین، یعنی ۱۱ روز طول کشید.
دکتر نمکی در توییت خود اقدام آیت‌الله خامنه‌ای را «محبت‌آمیز» خوانده اما گفته است کادرهای درمانی در مضیقه شدید مالی بوده‌اند: «دلا چو غنچه شکایت ز کار بسته مکن/ که باد صبح نسیم گره‌گشا آورد. پس از مدت‌ها که همکاران ایثارگرم با وجود مضیقه شدید مالی، شبانه‌روز در خدمت بیماران مبتلا به کرونا بودند، مژده رسید که با موافقت محبت‌آمیز مقام معظم رهبری و پی‌گیری‌های دلسوزانه رئیس‌جمهور محترم، گشایشی حاصل می‌شود. خدا را شکرگزاریم.»
طولانی شدن موافقت رهبر جمهوری اسلامی ایران با درخواست اضطراری دولت برای مبارزه با ویروس شایع شده کرونا، باعث انتقاد افکار عمومی به آیت‌الله خامنه‌‌ای شده بود. از زمان شایع شدن کرونا در ایران که آیت‌الله خامنه‌‌ای آن را به «دشمنان ایران»، از امریکا تا «جن و انس» نسبت داده بود، سه هزار و ۸۲۷ ایرانی جان خود را از دست داده‌اند.

«اسحاق جهانگیری»، معاون اول رییس‌جمهوری ایران با هدف جلوگیری از انتقادها در کشور که مدت‌ها است به طور مستقیم متوجه رهبر جمهوری اسلامی ایران می‌شود، گفته است دولت هر درخواستی از رهبر دارد، او در کوتاه‌ترین زمان پاسخ می‌دهد.

رهبر جمهوری اسلامی ایران چند روز پیش از شیوع ویروس کرونا، از برداشت‌های مکرر از صندوق توسعه ملی انتقاد کرده بود اما واقعیت این است که بیشترین برداشت از این صندوق، در زمان ریاست جمهوری «محمود احمدی‌نژاد» انجام شد که به دلیل افزایش قیمت نفت، ثروتمندترین دولت تاریخ ایران بود و اصولا نباید نیازی به منابع صندوق توسعه ملی می‌داشت.

بیشترین برداشت از صندوق توسعه ملی در دولت «حسن روحانی» هم برای پرداخت به برنامه‌های موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شاخه برون مرزی آن، یعنی نیروی «قدس» انجام شده است.
سال ۱۳۹۸ که به دلیل سیل در شهرهای مختلف ایران، بخشی از ثروت عمومی و دارایی شهروندان از بین رفت، دولت از رهبر جمهوری اسلامی خواست برای جبران خسارات، از این صندوق برداشت کند. اما آیت‌الله خامنه‌‌ای با این درخواست مخالفت کرد. بخشی از سیل زدگان در چادر زندگی می‌کردند و هنوز هم خانه و کاشانه ندارند.

با چنین پیشینه‌‌ای، درخواست تازه دولت برای برداشت از صندوق توسعه ملی جهت کمک به مبارزه با ویروس کرونا، مورد موافقت آیت‌الله علی خامنه‌‌ای قرار گرفته است و وزیر بهداشت جمهوری اسلامی که کلیدی‌ترین شخصیت حکومت در این روزها است، با شعف در توییتر برای تمجید از رهبری، شعر می‌نویسد.
+1
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  چون داعشعلی چلاق الله از جیب خودش و حساب شخصی ننه جونش داد کمی طول کشید
  0
  34
  ‌چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  اقای وزیر بهداشت : واقعا جای شگفتی است و از رهبر هم باید تشکر کرد که ارثیه مادر بزرگوارش و پس از یازده روز تاخیر درخواست دولت را اجابت نمود .وظیفه شماست همانند گدا های سامره از پرداخت کننده این کمک تشکر نمایید. لازم است دعا بجان رهبر نموده و بگویید الهی که خدا هیچ انسانی را محتاج ادم های پست و رذل و گدا صفت و دون همت نکند. البته شما هم بدلیل شاگردی این مکتب بهتر میتوانید بجان رهبر دعا کنید
  0
  31
  ‌چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
  ۴۰
  babak.iraniii - تهران، ایران
  خیر سرت تو دکتری یا بیضه مال -- بی وجدان فقط آتش به اختیار ها در آبان بیش از 4000انسان را کشتند هوا پیمای اوکرانی را با 176 نفر جزغاله کردن شعورتا خوردی و شرفتو استفراق کردی..
  0
  7
  جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۰
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  مضیقه شدید مالی ، اما فقط برای بی پارتی ها ، آن پزشکهایی که پارتی دارندسهام بیمارستانها رو برداشتن و پول پارو می کنن، سوالات رو هم به دانشجویان خودشون می دند تا تخصص و فوق تخصص راحت بگیرن و برای همین برگزاری امتحانات خودشون رو به سازمان سنجش تحویل نمی دن. از فاسدترین وزارت خانه ها وزارت بهداشته
  0
  7
  جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۸
  نظر شما چیست؟