پمپئو: امیدوارم روزی مردم ایران صاحب رژیمی شوند که به خواسته‌های واقعی آنها احترام بگذارد

صدای آمریکا :مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، با اشاره به ادامه فعالیت‌های بدخواهانه رژیم ایران در اوج بحران کرونا و صرف منابع مالی آن کشور برای اهداف تروریستی، این امر را مایه تاسف خواند.
 
وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین در جریان یک کنفرانس خبری گفت:‌ «ما امیدواریم مردم ایران روزی صاحب رژیمی شوند که دیدگاهشان را عوض کنند. دیدگاهی که بگوید ما به آن چیزی که مردم ایران به واقع آن را می‌خواهند احترام می‌گذاریم.»
 
در پاسخ به پرسشی در مورد فعالیت‌های حزب‌الله در لبنان با حمات ایران گفت: «دولت قبلی [آمریکا] پول هنگفتی به ایرانی‌ها داده بود و ما تاکنون عملکرد فوق‌العاده‌ای برای جلوگیری از دسترسی رژیم به منابعی که برای ادامه کارزار تروریستی خود نیاز دارد، انجام داده‌ایم.»
 
مایک پمپئو افزود: «به موقعیتی در لبنان یا شاید هم سوریه اشاره کردید که در آن حزب‌الله فعال است. من می‌توانم این را بگویم که حزب‌الله لبنان امروز، نسبت به زمان شروع ریاست جمهوری پرزیدنت ترامپ، پول کمتری برای ادامه اعمال شنیع خود در اختیار دارد.»
 
وی افزود که این روند کاهشی آن قدر ادامه خواهد داشت تا آن که رژیم ایران مدل [رفتاری] خود را تغییر دهد؛ مدلی که بر اساس آن رژیم از منابعی که همین الان و در زمانی که مردم ایران خودشان با بحران سلامتی روبرو هستند، می‌تواند به مصرف مردم ایران برسد، استفاده می‌کند که «سلاح به درون عراق منتقل کند تا به حزب‌الله در لبنان منابع برساند و اسرائیل را تهدید کند و تمامی کارهایی را بکند که [رژیم ایران] برای مدتی مدید به آن مشغول بوده‌ است و حتی در این شرایط بحران تندرستی و سلامتی نیز رژیم ایران از آن دست برنداشته است.» مایک پمپئو افزود: «مایه تاسف است. این برای مردم لبنان، مردم سوریه، مردم عراق، ... و همچنین برای مردم ایران، مایه تاسف است.»
 
وزیر خارجه ایالات متحده گفت: «ما امیدواریم مردم ایران روزی صاحب رژیمی شوند که دیدگاهی متفاوت داشته باشد. دیدگاهی که بگوید: ما می‌خواهیم به آن چیزی که مردم ایران به واقع آن را می‌خواهند احترام بگذاریم.»
 
وی تاکید کرد: «وقتی چنین چیزی روی دهد، اتفاقی بسیار خوب خواهد بود و این تهدید را که ایران ممکن است زمانی برای دستیابی به سلاح هسته‌ای تلاش کند - آن گونه که در دوران دولت قبلی آمریکا بود - به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش خواهد داد.»
+71
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران

  اگر شماها واقعا بخواهید و مانند اوباما خائن از آب در نیائید
  2
  32
  ‌سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷
  ۳۹
  aarian - تهران، ایران

  آقای پمپئو شما و پیشینیان شما فقط حرفهای قشنگ میزنید. در عمل اما ثابت کردید که رژیمی‌ که کشور را از همه سرمایه‌ها چه مغز‌های نخبه و چه ثروت مالی‌ تهی کرده به نفع شماست. اگر غیر از این بود پولهای کثیف وابستگان رژیم کثیف آخوندی را در خارج از ایران بلوکه میکردید همچنین آقا زاده‌های کثیف زاده را مینداختید بیرون. از حرکتهای اعتراضی مردم ایران محکمتر حمایت میکردید. چه جنایتی مانده که حکومت ایران مرتکب نشده باشد؟
  2
  40
  ‌سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۲
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  با درود.ایشان بهتراست به تاریخچهُ استعماری خود وهمپالگی هایشان در قارهُ سبز نگاهی عمیق تر بیندازند تا دیدگاهشان عوض شود.ایشان آنچنان در سیاست بین المللی قهار و ماهر است که نمی داند کلمهُ «رژیم» بار معنایی منفی در عرصهُ سیاست دارد!چه توقعی از او دارید؟کادوپیچ کردن دموکراسی برای ایران؟اگر ایشان بیل زن بود،باغچهُ خود را بیل می زد،یعنی برای آمریکای مقروض نسخه می نوشت.به قول «اینیاتسیو سیلونه» در کتابِ«مکتب دیکتاتوها»:دیکتاتورها کسانی اند که در عمل ایده آل های دموکراتیک دارند اما خود به روش ژاکوبنی عمل میکنند.تا دیداری دیگر،بدرود.بعدالتحریر:روش ژاکوبنی در معنای ساده مساوی با حکمرانی وحشت است.
  13
  1
  ‌سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳
  ۴۸
  Vejdanebidar - آمستردام، هلند
  فقط شاهزاده میتوونه همانند پدرش به سرزمین مادریمون ایران بزرگ کمک کنه
  2
  13
  ‌سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  همچون رژیمی داشتیم، اما شما نتونستین ببینین و روح الله رو برامون علم کردین.
  1
  14
  ‌سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  بنظر میاد که رژیم اسلامی دیگر منفعتی برای انگلیس آمریکا ندارد،اگر مردم ایران حرکت کنند رژیم اسلامی (بعلت نداشتن پشتیبان مهم جهانی)سرنگون خواهد شد
  2
  15
  ‌سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۰
  ۴۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  آقای پمپئو شما راست نمیگید. چون چهل سال پیش در مدت یک هفته پشت شاه را خالی کردید و کشورو دودستی تقدیم امامتان کردید. چون میخواستید رژیم عوض بشه. خداروشکر مستنداتش به همه زبانهای دنیا هست. حتی آنقدر کینه داشتید که شاه را بعد از دربدریش به کشورتون راه ندادید. شماها اگه بخواین با یک تلفن رژیم عوض میشه.
  1
  12
  ‌سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. دوست گوگوری مگوری ولی گمراه من، به قول ناپلئون، برای شما که بد نشد. اینها دیکتاتور باشند یا دموکرات به حال شما فرقی نمیکنه چون گدا گشنه ها را به قدرت رساندند که ایران را بچاپند، از قبال به قدرت رسیدن آخوند شما هم زندگیتان تامین شد و بجای سولوقون سر از آنکارا در آوردید.
  1
  9
  ‌چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۳
  ۴۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  [::Vejdanebidar - آمستردام، هلند::]. قلبا رضا پهلوی انتخاب مردم ایران خواهد بود. بله! ولی عملا مجاهدین مورد حمایت آمریکاس و برنده حکومت آینده. یک نگاهی به مراسمهای البته کذایی مجاهدین بیاندازین. سخنرانان و صندلیهای جلو اکثرا سناتورهای پولپرست آمریکایی هستند. آمریکایی‌ها فقط و فقط و فقط به منافع خودشون نگاه می‌کنند و به رضا شاه و مردم ایران توجه نمیکنند. چون رضا شاه به اینا باج نمیده و درستش هم همینه. ولی مجاهدین خائن برای امریکا منفعتش بیشتره.‌ هم آمریکا هم اروپا اینو خیلی خوب میدونند که با قدرت رسیدن رضا پهلوی، ایران سریعا پیشرفت میکنه و قدرت شماره یک خاورمیانه هم از نظر تجاری هم از نظر علمی خواهد شد. و این همان چیزی است که همه آنها از آن میترسند. حتی همسایگان ایران چشم چنین روزی را نخواهد داشت. ما ایرانی‌ها را فقط خدا میتونه کمک کنه و نه شخص و حکومت خاصی. یک نگاهی به بدنه نظام جمهوری اسلامی ایران و مجاهدین بکن چی میبینی؟ هیچ! ولی یک روح در بدن هستند. و دشمنیه این دو تا فقط یک چیزه اونم قدرت.
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
  نظر شما چیست؟