نماینده مجلس ایران کرونا را «حمله میکروبی آمریکا» برای تعطیلی مراکز فرهنگی خواند

العربیه :یک نماینده مجلس ایران، تهدید حمله به مراکز فرهنگی این کشور، در دی‌ماه توسط ترامپ را یادآور شد و با اشاره به اینکه تحلیل‌گران، «حملات میکروبی کرونایی» را عامل تعطیلی مراکز فرهنگی در ایران می‌دانند. این حملات، را با «برنامه» دانست و آن را به آمریکا نسبت داد.
 
بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، سه‌شنبه 19 فروردین 1399، راضی نوری با بیان اینکه کارشناسان بیوتروریسم و جنگ‌های میکروبی معتقدند که ویروس کرونا توسط بشر ساخته شده است، گفت: «بعضی از کشورها مثل چین مانع دست یافتن آمریکا به منافعش بودند. اقتصاد چین، سدی مهم در برابر آمریکا بود و هست».
 
به نظر می‌آید مبنای این سخن نماینده مجلس ایران، توئیت سخنگوی وزارت خارجه چین است که چند هفته پیش منتشر شد. او نوشته بود، «بیمار صفر» که عامل شیوع جهانی ویروس کرونا است احتمالا از ایالات متحده آمده باشد و نه از شهر ووهان چین. او نوشته بود که ممکن است «ارتش آمریکا این اپیدمی را به ووهان آورده باشد».
 
این اظهارنظر مخالف یافته‌های علمی در این زمینه است. دانشمندان بر اساس داده‌هایی که تاکنون جمع‌آوری کرده‌اند معتقدند که ویروس کرونا از حیوانات وحشی به انسان انتقال پیدا کرده است.
 
نوری در ادامه سخنان خود، تهدید حمله به مراکز فرهنگی و باستانی ایران توسط ترامپ در دی‌ماه را یادآور شد و گفت: «تحلیل‌گران، حملات میکروبی کرونایی را عامل تعطیلی مراکز فرهنگی ما می‌دانند. همه این حملات، با برنامه است اما خداروشکر دامن خود آنها را گرفته است».
 
نوری تاکید کرد که آمریکا تحریم‌ها را لغو نمی‌کند و پیشنهاد داد، اداره کشور بر مبنای «اقتصاد مقاومتی و رونق تولید» باشد.
 
مقامات ایران که متهم به اهمال‌ و پنهانکاری در کنترل بیماری کرونا هستند، پیوسته تئوری توطئه را به عنوان سرپوشی روی عملکرد خود استفاده می‌کنند. رهبر جمهوری اسلامی روز پنج‌شنبه، 22 اسفند، همزمان با ادامه بحران شیوع ویروس کرونا در ایران با صدور فرمانی خواستار تشکیل یک قرارگاه از سوی نیروهای مسلح برای مقابله با شیوع کرونا و همچنین آمادگی آنها برای «دفاع بیولوژیک» شد.
 
او در نامه‌ای که خطاب به محمدحسین باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، نوشته بود، از احتمال «حمله بیولوژیکی» به ایران سخن گفت که منجر به شیوع ویروس کرونا شده است.
 
به ادعای خامنه‌ای، «قرائنی» درباره حمله بیولوژیک وجود دارد و از این رو اقدامات نیروهای مسلح ایران «می‌تواند جنبه‌ رزمایش دفاع بیولوژیک نیز داشته و بر اقتدار و توان ملی بیفزاید».
 
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز جمعه، 23 اسفندماه، در یک توییت به این اتهام خامنه‌ای پاسخ داد و از رهبر ایران خواست به مردم ایران «حقیقت را بگوید».
 
پمپئو در ادامه به رهبر ایران توصیه کرد که توضیح دهد؛ چگونه ویروس کرونا از ووهان در چین به ایران رسید.
وزیر خارجه ایالات متحده در ادامه گفتن حقیقت به مردم را «بهترین دفاع بیولوژیکی» توصیف کرد.
 
علی خامنه‌ای، رهبر ایران، بار دیگر در 3 فروردین، اتهام‌زنی علیه آمریکا را تکرار کرد. او با رد درخواست کمک آمریکا به ایران برای مقابله با ویروس کرونا، این احتمال را مطرح کرد که ممکن است واشنگتن با ارسال کمک دارویی به دنبال «ماندگار کردن» ویروس کرونا در ایران باشد. وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد «تولید ویروس کرونا» از سوی آمریکا گفته بود: «گفته شده که یک بخش با استفاده از آشنایی با ژنتیک ایرانی به خصوص برای ایران درست شده است».
+4
رأی دهید
-138

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  Kumasi - کوماسی، غنا

  بی سواد قیافه تو پشت اون تریبون شبیه کرونا جهش یافته است . چی واسه خودت تحلیل میکنی؟! برس به نماز شبت بعدش هم حاج خانم پته خوله رو دریاب
  0
  78
  ‌سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
  ۴۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  مگه قم مرکز فرهنگی ایران است؟
  2
  62
  ‌سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  ما مجلس نداریم طویله داریم این یه دونه از اون الاغ ها شه
  0
  70
  ‌سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
  ۴۶
  ناگفته - استکهلم، سوئد

  تو خودت کرونایی، دیدن قیافه کریه و زشتت شش ماه حبس بدون ملاقات داره. آخه ابله آمریکا بیشتر از همه جهان متضرر شده ازین بیماری الاق.( با ق بیشتر میچسبه)
  0
  55
  ‌سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  با وجود چنین گاگول های مغز فندقی تا ده سال دیگه این ویروس مهمان ایرانی هاست
  0
  40
  ‌سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران

  تو که حجم مغزت از مغز یک سوسک کوچکتراست هنوز متوجه نشدی که اگر مبارزه اقتصادی هم بوده,مابین چین و آمریکا این جنگ سر گرفته و عامل شیوع آن چین بوده برای ضربه زدن بآمریکا طبق اخبارهای هشت ؛نه ماه قبل که این دوتا شدیدا با هم درگیر شدند.چین یگ میلیارد و هشصدمیلیون جمعیت دارد و اصلا برایش مهم نیست که از انتشار این ویروس 1 میلیون هم بمیرند.این قدرت نمائی بسیار کثیف چین بود که مبانی بشری برایش هیچ اهمیتی ندارد و این ادعای من مبنی بصدور شیرخشگ فاسد و سایر اقلام بنجول و بدردنخور او به خاورمیانه است
  0
  39
  ‌سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  مشکل تو و امثال تو در این است که بیشتر از این نمی فهمید.
  0
  30
  ‌سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان

  مگر مرکز فرهنگی ایرانی هم وجود دارد هنوز،تو منظورت از مرکز فرهنگی، مرکز پرورش خوک و خوکزاده در قم، جامعه الکرنا( مصطفی که مرکز توزیع تروریسم است در دنیا و یکی از مرکز مهم تبلدیل بچه ادم به مردار پرست)یا تنبان معصومه و ماتحت رضا انگوری، اصغر ادیسون یا همون شاه چراغ و ۱۱ هزار دکان اخاذی اخوندها بنام خوک زاده یا بازسازی قبر مردارها در کربلا و نجف و سامرا بنان بازسازی عتبات. توی تخمه صیغه به این ها میگی مراکز فرهنگی، نه اینها مراکز نابودی فرهنگ ایرانی هستند و اگر امریکا در اونها را تخته نکنه عاقبت همه توالت عمومی شدن است.
  0
  28
  ‌سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴
  ۳۶
  javadrezazadeh - ارومیه، ایران
  میکروب تویی حیوون.
  0
  19
  ‌سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  مغزهای پوسیده به اینا میگن هرچه از دهنشون در میاد میگن !!
  0
  15
  ‌سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۸
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  بفرض که شما درست میگین پس چرا امامزاده هاتون کاری نمی کنند مگه شفا نمیدادند ؟ پس چر ا تو اچل و پچل افتادید ؟ !!
  0
  12
  ‌سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این ابله باید بداند که امریکا خودش در محاصره ی کورنا هست و بیشترین قسمت های مولد ثروت در امریکا در حالت تعطیل هستند.
  0
  11
  ‌سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۰
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  ای برین همتون بمیرین بابا! یکی از دیگری زشت تر و ابله تر!
  0
  11
  ‌سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۰
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  یکی به این گاگول توضیح بده میکروب چی هستش شاید خودش حداقل خنده اش بگیره از این اراجیف.
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۶
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  مراکز فرهنگی در تمام دنیا به مراکزی مثل دانشگاه ها مراکز تحقیقاتی بالاخره هر جاییکه سطح علم و آگاهی مردم را بالا ببرد میگویند مثل موزه ها.قم هم بعنوان موزه ۴۰۰ ساله یک مرکز فرهنگی است چون بدنیا نشان میدهد که چگونه میتوان ۱۴۰۰ سال از پیشرفت مردم جلوگیری کرد.در تحقیقات یافته های منفی هم ارزشمند هستند
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۷
  نظر شما چیست؟