بوریس جانسون به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد

بوریس جانسون از ۱۰ روز پیش که تست کرونا او مثبت اعلام شده بود در قرنطینه خانگی قرار داشت بی بی سی :بوریس جانسون به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد. او که پس از مثبت بودن تست کرونا در خانه قرنطینه بود از دیروز به بیمارستان انتقال یافته است.
 
آقای جانسون، ۵۵ ساله که از دیروز، یکشنبه، ابتدا برای انجام چند آزمایش در بیمارستان سنت توماس لندن بستری شده بود عصر دوشنبه به علت آنچه "نشانگان مزمن" خوانده شده به بخش آی‌سی‌یو انتقال داده شده است.
 
بنابر اطلاعیه دفتر نخست‌وزیر، آقای جانسون از دومنیک راب، وزیرخارجه خواسته که به نیابت از او ریاست کابینه را برعهده بگیرد.
 
تست کرونای نخست وزیر بریتانیا حدود ۱۰ روز پیش (۲۷ مارس) مثبت اعلام شد و او از آن زمان در خانه خود را قرنطینه کرده بود.
 
آقای جانسون، ۵۵ ساله، از دیروز، یکشنبه، به علت آنچه "نشانگان مزمن" خوانده شده در بیمارستان سنت توماس لندن بستری شده است.
 
سخنگوی دولت بریتانیا گفته او بر اساس توصیه پزشکان بستری شده و اکنون "بهترین مراقبت‎ها" را دریافت می‌کند.
 
در این بیانیه آمده: "بعد از ظهر امروز (دوشنبه) وضعیت نخست‌وزیری رو به وخامت گذاشت و بنا بر توصیه تیم درمانی او به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان منتقل شد."
 
او صبح دوشنبه در توییتر گفته بود "روحیه خوبی" دارد.  همزمان با انتشار خبر انتقال آقای جانسون به آی‌سی‌یو، مقام‌های سیاسی بریتانیا و جهان برای او آرزوی بهبودی کرده‌اند. از جمله امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه که در توییتر از حمایت کامل کشورش خبر داده است.
 
فرانسه که احتمالا تا روز سه‌شنبه شمار مبتلایان آن به بالای ۱۰۰ هزار نفر خواهد رسید، روز دوشنبه با ثبت بیش از ۸۳۰ مرگ بر اثر کووید۱۹، بدترین روز خود را از آغاز همه گیری کرونا در این کشور گذارند.  تا کنون ۵۲ هزار نفر در بریتانیا به ویروس جدید کرونا آلوده شده‌اند و دستکم ۵۳۸۰ نفر هم جان خود را به علت بیماری کووید۱۹ از دست داده‌اند.
 
روز گذشته، الیزابت دوم، ملکه بریتانیا، در یک سخنرانی کم‌سابقه برای مردم این کشور وضعیت جاری به خاطر شیوع ویروس کرونا را با چالش‌هایی که پیشتر بریتانیا با آن روبرو شده بود متفاوت خواند.
استعفای مشاور پزشکی ارشد دولت اسکاتلند به دلیل نقض قرنطینه
در تحولی دیگر مربوط به ویروس کرونا در بریتانیا، بالاترین مقام پزشکی اسکاتلند برای دو بار نقض مقررات قرنطینه عذرخواهی و استعفا کرد.
 
دکتر کاترین کالدروود، دیروز و پس از بالا گرفتن انتقادها برای نقض مقررات قرنطینه عذرخواهی کرده بود. نیکولا استورجن، سروزیر اسکاتلند گفته بود او اشتباه کرده اما می‌تواند در سر کار خود بماند با این حال خانم کالدروود امروز استعفا کرد.
 
انتقادها وقتی آغاز شدن که روزنامه بریتانیایی سان، تصاویری از خانم کالدروود منتشر کرد که نشان می‌داد او به همراه خانواده‌اش به خانه دیگری در فاصله یک ساعت رانندگی تا محل سکونتشان رفته است.
 
در سراسر بریتانیا جز برای خرید اقلام اساسی یا رفتن به سر کارهای ضروری، بیرون رفتن از خانه ممنوع است. شهروندان می‌توانند یک ساعت برای ورزش از خانه‌هایشان بیرون بروند اما باید در اطراف محل زندگی خود باشند و برای تردد باید دلیل موجهی داشته باشند.
 
دیروز به دلیل هوای گرم و آفتابی تعداد زیادی از مردم در پارک‌ها جمع شده بودند طوری که دولت ناچار شد اعلام کند آفتاب گرفتن در پارک‌ها هم مثل پیک‌نیک ممنوع است.
+24
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  خداوند به وی هرچه زودتر صحت کامل بده همینطور به نامز د او و طفل درون شکمش.
  8
  19
  دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۴
  ۵۵
  Sepas - تهران، ایران
  فاتحه خونده شد
  13
  10
  دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶
  نظر شما چیست؟