سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: خامنه‌ای پزشکان بدون مرز را از ایران بیرون می‌اندازد و از سپاه پاسداران حمایت می‌کند

صدای آمریکا :مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، نسبت به حمایت رهبر جمهوری اسلامی از نیروی قدس سپاه پاسداران ابراز شگفتی کرد و گفت خامنه‌ای پزشکان بدون مرز که برای کمک به مردم ایران آمده بودند بیرون انداخت.
 
سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده روز دوشنبه ۱۸ فروردین در پیامی در توئیتر گفت: باعث شگفتی است. علی خامنه‌ای از «جنگجویان بدون مرز» (همان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) که کارشان گسترش تروریسم در سرتاسر منطقه است، حمایت می‌کند آن هم درست بعد از آن که پزشکان بدون مرز، که می‌کوشیدند به مردم ایران که از ویروس کرونا رنج می‌بردند کمک کنند، را بیرون انداخت. روز چهارم فروردین اعلام شد تیم اعزامی پزشکان بدون مرز که مشغول کمک‌رسانی و احداث مرکز کمک‌های فوری برای کمک به مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بود، از ایران اخراج شده است.
 
اعلام بی‌نیازی به کمک پزشکان بدون مرز در حالی بود که مقامات جمهوری اسلامی در روزهای گذشته خواستار کمک های بین المللی برای مقابله با گسترش ویروس کرونا شده بودند و در پاسخ به این درخواست، تعدادی از کشورها و سازمان‌های بین‌المللی چندین محموله کمک های پزشکی و درمانی به ایران فرستادند.
 
ایالات متحده آمریکا چند بار پیشنهاد فرستادن کمک بشردوستانه برای مردم ایران داده که مقامات جمهوری اسلامی آن را رد کرده‌اند.
+96
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  این واقعا فکر میکنه خیلی زرن و باهوش تشریف داره. تمام خبر و اطلاعاتی که داره میده کسی نیست تو ایران ندونه. چیز جدید در مورد اخوند داری بگی گوش میدیم ولی تا حالا هر چی گفتی قدیمیه. در ضمن شما خودتون دارید از روسیه و چین کمک میگیرید و با کمبود مواجه هستید غافل از اینکه روسیه و چین با علی گدا سرشون تو یه آخور (منابع ملی ایران ) هست. شما هیچوقت قصدتون کمک به ایران نبوده فکر منفعت خودتونید که باختید به چین و روسیه
  49
  15
  دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
  ۵۶
  ماساچوست - کانادا، جزیره کریسمس
  ولی مردمیش . سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عجب مالی هست
  9
  4
  دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۵
  ۵۲
  Ahoora Mazda - اکلند، نیوزلند
  اسم کاربری جعلی ساندیسی, ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا همچنین همچنین. ماساچوست - کانادا، جزیره کریسمس.
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۰
  نظر شما چیست؟