تلخ‌ترین خبر کرونایی هفته های اخیر / سرنوشت دهشتناک یک خانواده چهارنفره

انتخاب : مصطفی فقیهی، صاحب امتیاز پایگاه خبری «انتخاب» در یادداشتی در کانال تلگرامی خود نوشت: پیرمردی می‌شناختم که سه سال پیش، همسرش را در حادثه دردناک رانندگی، از دست داد. او ماند و دو فرزندش!
 
هفته پیش، شنیدم که به کرونا مبتلاست و در خانه قرنطینه! دختر و پسرش نیز در خانه پرستاری‌اش می‌کردند.
 
دو روز قبل خبر آمد که پیرمرد فوت کرد! امروز اما خشکم زد و نفس در سینه‌ام حبس شد! وقتی شنیدم دختر ۲۷ ساله‌اش نیز به خاطر همین ویروس منحوس، درگذشته و وحشتناک‌ آنکه، پسر ۳۲ ساله‌اش هم در به کما رفته است!
 
این قصه‌ی پرغصه‌ی جانکاه، ظرف همین یک هفته اتفاق افتاده، یک خانواده را تماماً از پای درآورده و عجیب آنکه، هر سه نفر هم هیچ بیماری جانبی‌ای نداشته اند.
 
گیج و حیرت زده ام! نمی‌دانم دعا کنم پسر پیرمرد، همان تنها بازمانده‌ی این خانواده‌ی مظلوم، به دنیا بازگردد و با غم مرگ عزیزانش دست و پنجه نرم کند یا او نیز به پدر و خواهرش بپیوندد.
 
سبحان‌الله! این چه تقدیر و سرنوشت نحس، تلخ و غریبی‌ست که دنیا را فراگرفته و چونان زلزله‌ای۱۰ ریشتری، هر تکانه‌اش هزاران تن را به کام مرگ‌ می‌برد. بی‌شک اما، قصه‌ی دردناک و سوزناک این روزها، سیاه‌ترین صفحات تاریخ معاصر و بل تاریخ بشریت است!
 
پس تعارف نامهربانی با جان خود را کنار گذاشته و در خانه بمانیم! محض رضای خدا! به خاطر حفظ جان‌مان! به‌ عزیزان‌مان فکر کنیم که طاقت مرگ غریبانه ما را ندارند! در خانه بمانید که خروج‌مان این‌بار، شاید بی‌بازگشت و پایان ما باشد؛ به همین سادگی و همین‌قدر ناگوار و حزین!
 
راستش را بخواهید، من چند روزیست که ⁧#کرونا⁩ را می‌بینم که در هیبت قداره‌کشی بی‌رحم، خودنمایی می‌کند؛ می‌ شناسمش! بیرون از درب خانه، چونان راهزنان عصر جاهلیت، علناً و در انطار عمومی، انتظار شکارِ یک یکِ ما را میکشد!
 
این موجود پلید و پلشت، هفته‌های قبل، لای بوته و درختان کوچه پس کوچه‌ها، پنهان بود و تا سرحد امکان ساکت و صامت! نامرئی بود و از پشت، خنجر بر تن آدمیان می‌کوفت! اما از وقتی بی‌تفاوتی و بی مسئولیتی ما را دیده، جری و دلیرتر شده و شجاعانه، «هل من مبارز» می‌طلبد!
 
مراقب باشید در تور این زامبی تکثیر یافته نیفتید که حالا رفقایش را نیز به میهمانی آدمخواری دعوت کرده، و به نظر می‌آید، کم کم، کثرت و تعدادش به جمعیت انسان‌ها نزدیک خواهد شد.
 
آگاه باشید که در «چاهِ ویل» این شیطانِ چندچهره، سقوط نکنید که اگر گرفتار آمدید، سر و کارتان با «جناب عزرائیل» است!
 مصطفی فقیهی
+50
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  Vejdanebidar - آمستردام، هلند

  امیدواریم ایشان زنده بمونهو خامنه ای بدرک بره
  7
  59
  دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  دعا میکنیم که بیت رهبری رفتار آید.
  6
  45
  دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  آیا این تقاص ملت از شعار41سال پیش (مرگ برشاه)سرچشمه میگیرد؟
  8
  27
  دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  معمولا سن متوسط کشته شدگان ۸۰ سال هست مثل ایتالیا،پیرها چون سیستم ایمنی ضعیفترین دارند، اما توی ایران خیلی جوانهای کشته . چون ویتامین سی که برای سیستم ایمنی بدن هست نمی خوریم ، همچنین انتی بیوتیک زیاد مصرف میکنیم مقاومت میکربهای بدن رو بالا میبریم.کمی خرافاتی هم هستیم مثلا الکل سمی می‌خوریم صدها کشته هم میدیم
  0
  2
  ‌سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
  نظر شما چیست؟