یک ببر در باغ وحشی در نیویورک به ویروس کرونا مبتلا شده

ویروس کرونا از یکی از نگهبانان باغ وحش به ببر مالایی سرایت کرده است یک ببر مالایی ماده در باغ وحش برانکس در شهر نیویورک به ویروس کرونا مبتلا شده است.
 
باغ وحش برانکس اعلام کرد که آزمایشگاه ملی خدمات دامپزشکی در ایالت آیووا، آزمایش ویروس کرونا این ببر ماده چهارساله را که نادیا نام دارد، مثبت ارزیابی کرده است.
 
نادیا، خواهرش آزول، دو ببر دیگر و سه شیر آفریقایی در روزهای گذشته دچار سرفه خشک شده بودند.
 
گفته می شود این ویروس از یکی از نگهبانان باغ وحش به این گربه سانان منتقل شده است و پیشبینی می شود آنها به طور کامل سلامتی خود را به دست بیاورند.
 
بر اساس بیانیه باغ وحش برانکس، اشتهای این جانوران کم شده است ولی آنها همچنان هوشیار هستند و با کارکنان باغ وحش ارتباط برقرار می کنند.
 
هیچ کدام از گربه سانان بزرگ دیگر این باغ وحش بیمار نشده اند.
 
هر چهار باغ وحش نیویورک از نیمه ماه مارس تعطیل بوده اند و به گفته مسوولان باغ وحش برانکس تدابیر جدیدی برای حفاظت از حیوانات و نگهبانان ها به اجرا گذاشته خواهد شد.
 
این باغ وحش در بیانیه خود تاکید کرد که نشانه ای مبنی بر انتقال این بیماری از حیوانات از جمله حیوانات خانگی مانند گربه و سگ به انسان وجود ندارد.
 
کارشناسان حیات وحش پیش تر درباره خطر ویروس کرونای جدید برای میمون های بزرگ مانند گوریل ها، شامپانزه ها و اورانگوتان ها هشدار داده بودند.
+28
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  همین رو کم داشتیم که خرس و خوک و اردک هم ماسک بزنند!
  3
  32
  دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
  نظر شما چیست؟