یک اسپانیایی در دوران شیوع کرونا هتل خود را تبدیل به پناهگاه مهاجران کرد

یورونیوز :در یک مجموعه تفریحی در شرق مادرید، پایتخت اسپانیا بی‌خانمان‌ها و پناهجویان عمدتا ونزوئلایی در مکان‌هایی اسکان داده شده‌اند که زمانی نه چندان دور اتاق‌های اقامت، سالن‌های برگزاری جلسات تجاری و سالن‌های عروسی بوده‌اند.
 
این کار به ابتکار مالک این مجموعه بزرگ که La Ciguena نام دارد، انجام شده است. او پس از آنکه هتل خود را به دلیل شیوع کرونا تعطیل کرد، تصمیم گرفت تا تمام امکانات آن را در اختیار خانواده‌هایی قرار دهد که آسیب پذیر‌ترین افراد اسپانیا محسوب می‌شوند.
 
به این ترتیب ۱۲ خانواده به همراه کودکانشان در این هتل اسکان داده شدند که در مجموع جمعیت آنها به ۶۵ نفر می‌رسد.
 
اگرچه کارکنان این مجموعه نیز موقتا مرخص شده بودند، اما بسیاری از آنها داوطلبانه به سر کار برگشتند تا رایگان به مهاجران کمک کنند.
 
یکی از کسانی که اکنون در این هتل ساکن شده، استفانی پائز است. این پناهجوی ونزوئلایی که هشت ماهه باردار است و به همراه مادر و همسرش راه دور مهاجرت تا اسپانیا را طی کرده، می‌گوید: «از زمانی که به اینجا آمدیم، آنها به کمک ما آمده‌و همه نیازهایمان را برآورده کرده‌اند.»
 
این هتل غذای روزانه خانواده‌های پناهجو را نیز تامین می‌کند. آنها می‌توانند برای خوردن صبحانه، نهار و شام به سالن غذاخوری هتل که در نزدیکی دریاچه هست بیایند و با حفظ فاصله ۲ متری با یگدیگر، غذا بخورند.
 
میگل آنجل کارنرو، مدیر هتل می‌گوید: «ما فکر کردیم که در وضعیت بحرانی کنونی چه کاری از دستمان برمی‌آید و بی‌درنگ تصمیم گرفتیم هتلمان را در اختیار پناهجویان بگذاریم...این هم راهی برای انجام وظیفه ماست تا نقشمان را در زمان شیوع کرونا ایفا کنیم.»
 
اسپانیا در حال حاضر با یکی از بدترین شرایط شیوع کرونا در جهان دست و پنجه نرم می‌کند. شمار قربانیان کرونا در این کشور به بیش از ۱۱ هزار و ۷۰۰ نفر رسیده و همه رستوران‌ها، بارها و مراکز تفریحی آن تعطیل شده‌اند.
+83
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  فرشته های زمینی این ها هستند.
  0
  27
  یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
  ۳۹
  aarian - تهران، ایران

  گرم چه تو با این جهان بیگانه یی . گرم چه دور از ذهن سبز خانه یی. لیک من با عشق پایت می‌‌دهم. در جهان خویش جایت می‌‌دهم. تو دگر چیزی بجز من نیستی‌. من تو هستم تو به غیر من کیستی (زنده یاد فریدون فرخزاد)
  1
  26
  یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  بلایت به سر تمام قدرتمندان متجاوز دزد قاتل و ظالم ایران
  2
  30
  یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  دیدید که وقتی عرعرهای مهاجم را بعد از ۸۰۰ سال با اردنگی از کشورتان راندید ....چگونه با حفظ فرهنگ و دینتان افرادی چون این انسان را پروراندید
  4
  27
  یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶
  نظر شما چیست؟