ترامپ درباره کرونا: هفته‌های آینده مرگبار خواهند بود

 دونالد ترامپ رادیو فردا :  دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه ۱۶ فروردین در کنفرانس خبری خود تاکید کرد طی هفته‌های آینده تعدادی زیادی به دلیل ویروس کرونا، کووید ۱۹، در ایالات متحده جان خود را از دست خواهند داد.
 
دونالد ترامپ در آغاز کنفرانس خبری خود هشدار داد: متاسفانه شمار زیادی خواهند مُرد. مرگبار خواهد بود. هفته آینده و هفته بعد از آن مرگبار خواهند بود.
 
دونالد ترامپ اقدامات برای مقابله با ویروس کرونا را با شرایط جنگی مقایسه کرد و گفت که چنین اقداماتی در تاریخ کشور کم سابقه بوده است.
 
وی گفت: شما فقط در جنگ شمار قربانیان را این چنین می‌بینید.
 
رئیس جمهوری آمریکا در ادامه تاکید کرد که دولت تلاش‌های خود را بر مناطقی که شدیدا درگیر شیوع ویروس کرونا هستند، متمرکز خواهد کرد.
 
دبرا بریکس، از اعضای گروه هماهنگی مقابله با کرونا کاخ سفید نیز در این کنفرانس خبری گفت، احتمالا اوج شیوع کرونا ۶ یا ۷ روز آینده خواهد بود. بنابراین دو هفته آینده بسیار مهم هستند.
 
دبرا بریکس در ادامه گفت: سه منطقه هم اکنون با اوج شیوع ویروس کرونا مواجه هستند و آنها مناطق اطراف مترو در شهرهای نیویورک، دیترویت و نیواورلئان هستند که به لحاظ جمعیت دارای تراکم هستند.
 
مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا نیز گفت، ما در وهله تلاش خواهیم کرد به مناطقی که در گیر شیوع کرونا هستند کمک کنیم. در مرحله دوم باید مانع آن شد که سرعت شیوع کرونا در سایر نقاط افزایش یابد.
اعزام نیرو به نیویورک
وی تصریح کرد که ۱۰۰۰ نیروی کادر درمانی ارتش را به نیویورک اعزام خواهد کرد تا به تلاش‌ها برای مقابله ویروس کرونا در این شهر کمک کنند.
 
نیویورک طی هفته های اخیر یکی از کانون های اصلی شیوع ویروس کرونا بوده و بیشترین شمار مبتلایان به ویروس کرونا را در بین ایالت‌های آمریکا دارد.
 
دونالد ترامپ در بخش دیگری به موضوع کمبود دستگاه‌های کمک تنفسی اشاره کرد و گفت، نمی‌توان درخواست همه فرمانداران را برآورد کرد.
 
وی در ادامه با اشاره به درخواست یکی از فرمانداران گفت که وی در خواست ۴۰ هزار دستگاه تنفسی کرده است که تهیه چنین رقمی از دستگاه‌های کمک تنفسی غیر واقع بینانه است.
 
دونالد ترامپ همچنین گفت برخی از ایالت‌ها بیش از نیاز خود دستگاه کمک تنفسی دارند.
 
رئیس جمهوری آمریکا از مردم خواست به مقررات اعلام شده برای مقابله با ویروس کرونا توجه کنند.
 
دونالد ترامپ در ادامه گفت که وزارت خارجه آمریکا توانسته است ۴۰ هزار آمریکایی در شرایط کنونی به کشور بازگرداند.
 
تا عصر روز شنبه شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در آمریکا به بیش از ۳۰۰ هزار نفر رسید. تعداد قربانیان این ویروس نیز به هشت هزار و ۱۶۲ نفر اعلام شده است.
 
در همین حال، اندرو کومو، فرماندار نیویورک نیز شنبه گفت، تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۶۳۰ نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا در این ایالت جان خود را از دست داده اند. وی تصریح اوج شیوع این بیماری در این ایالت در روزهای آینده خواهد بود.
 
اندرو کومو در یک کنفرانس خبری شمار قربانیان در این ایالت را سه هزار و ۵۶۳ نفر اعلام کرد و گفت که وضعیت شیوع ویروس کرونا در لانگ آیلند و شرق شهر نیویورک نگران کننده است.
 
فرماندار نیویورک تصریح کرد: ما هنوز به نقطه اوج شیوع نرسیده‌ایم ولی داریم به آن نزدیک می‌شویم. در حال بررسی ارزیابی هستیم و در هفت روز آینده خواهد بود.
 
او اضافه کرد: تنها ۳۰ روز پیش نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شد . ولی احساس می‌کنی به اندازه یک عمر بود.
 
کارشناسان مقابله با ویروس کرونا در کاخ سفید پیش بینی کرده‌اند که شمار قربانیان این ویروس بین ۱۰۰ هزار تا ۲۴۰ هزار نفر باشد.
+18
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  این اخوند کله نارنجی عین خیالش هم نیست.
  12
  8
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۰
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  این ویروس چینی بصورت وحشتناکی دنیا را درگیر کرده و سازمان بهداشت جهانی هم هیچ غلطی در این مورد نکرده که مقصر اصلی بطور حتم ,کدام کشور است. در دو مورد قبلی که چین بوده
  7
  12
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۷
  ۳۹
  stockholm - استکهلم، سوئد
  در اوج همدلی وهمکاری وهمیاری کشورهای جهان نسبت به همدیگه امروز این مردک ترامپاعلام کرد خارج کردن هر گونه وسایل پزشکی و داروئی از امریکا ممنوع است و همین امروز دستگاه های تنفسی خریده شده توسط المان در فرودگاه ارسالشان متوقف گردید .ترامپ با پیشنهاد یک میلیارد دلاری به یک شرکت داروئی المانی به منظور خرید انحصاری تولید واکسن گوید-۱۹ دنیا را شگفت زده کرد. یعنی با در دست گرفتن انحصار واکسن یک بیزنس عالی و سودداوررانحصارا دراختیار امریکا باشد. چه سوالی برای عاقلان پیش میاید؟. بزرکترین و قدرتمندترین کشور دنیا و دارنده هشتصد پایگاه نطامی بفکر سلامت وبیمه شهروندانش نبود . دخیل بستگان امامزاده ترامپ و کسانی که فکر میکردند ترامپ میاد و اخوندهای جنایتکار رو بیرون می اندازه دیگه وقتشه که از خواب خرگوشی بیدار بشند.همین ویروس باعث شد پرده هائی از چهره این مردک ترامپ بیفته و سیاست امریکا روشنتر شود.کاخ سفید حتی نزدیکترین هم پیمانان خودش رو رها کرد و حتی بخودش درمورد قطع پروازهای اروپا زحمت نداد هشداری به اتحادیه اروپا بفرستدذ و در این مورد مشورتی با اتحادیه اروپا بکند.
  8
  11
  یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۷
  نظر شما چیست؟