طرح تعطیلی کامل ایران در مجلس مطرح شد

العربیه :رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس ایران از تقدیم طرح سه فوریتی تعطیلی کامل این کشور به هیئت رئیسه مجلس خبر داد.
 
عبدالکریم حسین‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، شنبه 4 آوریل 2020 با بیان اینکه طرح سه فوریتی تعطیلی کامل ایران با امضای 16 نفر از نمایندگان تحویل آقای قاضی‌زاده هاشمی کرده، گفت: «ایشان نیز این طرح را به اداره قوانین ارجاع کردند».
 
به گفته او، این طرح که حدود یک ماه پیش تهیه شده بر مبنای تعطیلی یک ماه کشور و بر اساس اصل 79 قانون اساسی پیش‌بینی شده بود که با توجه به اینکه مجلس جلسه علنی نداشت امکان مطرح کردن آن نیز نبود.
 
حسین‌زاده از مطرح شدن این طرح، در اولین جلسه علنی مجلس، برای اتخاذ راهکارهایی جهت مقابله با کرونا خبر داد.
 
او در ادامه توضیح داد که با شیوع ویروس کرونا طی چند ماه گذشته در ایران، این کشور به صورت نیمه تعطیل درآمده و بنابراین برای قطع زنجیره انتقال این ویروس، باید حداقل به مدت یک ماه، کمترین تردد و تماس وجود داشته باشد.
 
در جلسه هیئت دولت، در تاریخ 18 مارس، وزارت بهداشت از آثار مثبت تعطیلی تعدادی از مراکز تجمع، گزارش داد و از هیئت وزیران درخواست کرد که سایر مراکز تراکم جمعیتی تعطیل شوند، بر همین اساس، رئیس‌جمهوری ایران، دستور داد مراکز مورد درخواست را ستاد ملی مبارزه با کرونا مشخص کند تا به‌ طور هدفمند و فقط به مدت محدود تعطیل شوند.
 
این در حالی است که طی روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در ایران مقام‌های ارشد این کشور، از «توطئه و هراس‌افکنی دشمن» از طریق ابزار قرار دادن این بیمار سخن گفته بودند.
 
حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، روز سه‌شنبه در نخستین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت:«نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان ما هست که با هراس‌افکنی زیاد در جامعه، کشور را به تعطیلی بکشانند».
 
علی خامنه‌ای، رهبر ایران نیز در پیامی که برای تشکر از مردم ایران به دلیل شرکت در انتخابات نوشته بود گفت: «در دو روز آخر نیز به بهانه یک بیماری و ویروس، رسانه‌های آنها (دشمن) از کمترین فرصت برای منصرف کردن مردم از حضور در انتخابات چشم‌پوشی نکردند».
 
محمد سعیدی، نماینده رهبر ایران در شهر قم نیز یک هفته قبل از آن گفته بود: «دشمن می‌خواهد به بهانه کرونا و با استفاده از این روش هراسی را در دل‌ها ایجاد کند و قم را شهری ناامن نشان دهد و انتقام همه شکست‌های خود را از قم بگیرد».
+30
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  از شنبه درست میشه همه چیز
  2
  17
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹
  ۵۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  شایعه دژمن است!. روغن بنفشه با تنقیه های صددرصد تولید داخلی دژمن رو به استیصال کشانده!. برای طب همه فن حریف اسلامی صلوات!
  2
  16
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۸
  ۴۰
  smart292 - ونکوور، کانادا
  مجلس گوسفندان تدارکات چی ،دستور از بیت رهبری می‌اید ،بی خود زور نزنید.
  1
  11
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۴
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  آخوند جماعت در حال فروش کیش به چین هستند ،ابتدا قرار است کیش را به چین اجاره دهند یعنی واگذاریش به چین ، قرار است انزلی را هم به روسها بدن.بخورید ملت همیشه سر کار ایران!این هم اولین قدم تجزیه و فروش ایرا اینها از تک و تخم قاجارها هستند .ترکمنچای، گلستان و الان هم کیش!
  2
  11
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۷
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  واقعا اگر مردم ساکت بنشینن و واگذاری کیش را به چین قبول کنند یعنی خیانت ۸۰ میلیون ایرانی به مادر خودشون ، چرا کسی نمخواد بدونه که خامنه ای توله عراقی و خاندان لاریجانی توله عراقی به این مملکت رحم نمیکنند ،وقتشه ملت خودشون به فکر مملکت خودشان باشند.
  1
  10
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  عمدا اینکار را ،میکنند اخوندها در حال فروش کیش به چین هستند، در صورتیکه الودگی به کرنا زیاد بشه و مردم مشغول کرنما بشن کسی در مقابل فروش جزیره کیش به چینیها واکنش نشان میدهند!
  2
  7
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۷
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  با اینها از مخ تعطیلند، یا اونهایی که شکست کرونا را جشن گرفتند و یا من که این مطالب رو میخونم و چی چی گیجه گرفتم!
  1
  9
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۳
  نظر شما چیست؟