ترکیه محموله دستگاه‌های تنفس مصنوعی چینی ارسالی به اسپانیا را مصادره کرد

العربیه :وزارت خارجه اسپانیا جمعه 3 آوریل 2020 اعلام کرد که مقامات ترکیه یک هواپیمای حامل دستگاه‌های تنفس مصنوعی چینی که به مقصد اسپانیا به پرواز درآمده بود را توقیف و محموله آن را مصادره کردند.
 
به گزارش خبرگزاری‌ها، لایا گنزالس وزیر خارجه اسپانیا اظهار داشت که دولت ترکیه در آنکارا یک محموله امدادهای پزشکی که از چین خریداری شده و به سوی اسپانیا در حال انتقال بود را از روز شنبه گذشته مصادره کرده‌ است.
 
وزیر خارجه اسپانیا افزود که دولت آنکارا به بهانه نگرانی اصلی درباره توانایی‌هایش در محافظت از سیستم درمانی ترکیه محدودیت‌هایی را بر صادرات تجهیزات پزشکی در خاک این کشور اعمال کرده است.
 
این محموله تجهیزات پزشکی با ارزش شامل 162 دستگاه تنفس مصنوعی برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا در واحدهای ICU توسط کشور اسپانیا سفارش داده شده است.
 
اداره گمرک ترکیه شنبه گذشته ابتدا هواپیمایی که محموله دستگاه‌های تنفس مصنوعی را جابجا می‌کرد توقیف کردند و سپس محموله دستگاه‌های تنفس مصنوعی را که اسپانیا برای مقابله با ویروس کشنده کرونا از چین خریداری کرده و به آنها نیاز فوری دارد را مصادره کرد.
 
اسپانیا روز جمعه از نظر تعداد افراد مبتلا به کرونا از ایتالیا جلو افتاد به طوری که مقامات اسپانیا روز جمعه اعلام کردند که برای دومین روز متوالی تعداد مرگ و میر بیش از 900 تن در روز به ثبت رسیده است.
 
مقامات اسپانیا روز جمعه از مرگ 900 نفر دیگر در اثر کرونا در این کشور خبر دادند تا مجموع فوتی‌ها دراین کشور به 10 هزار و 935 نفر و تعداد مبتلایان به 117710 برسد و اینگونه اسپانیا پس از آمریکا در رده دوم جهانی قرار گرفت.
 
این در حالی است که بنا به صفحه خبرگزاری آناتولی، فخرالدین کوجا وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد که یکی از اعضای کمیته علمی مبارزه با کرونا به این ویروس کشنده مبتلا شده است.
 
وزیر بهداشت ترکیه افزود که تعداد افزایش روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در کشورش روز جمعه از 69 نفر به 425 افزایش یافته‌اند. و در همین راستا تعداد حتمی موارد مبتلا به این ویروس کشنده با 2786 افزایش به سطح 20921 افزایش یافته است.
+49
رأی دهید
-75

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  stockholm - استکهلم، سوئد

  این ترکهای دزد سر گردنه فکرکردند محموله پزشکی اسپانیا رو بدوزدند و هیچ اتفاقی نمی افته.کامیونهای مملوو از دلار وشمش طلای رژیم فاسد جمهوری اسلامی رو در ترکیه متوقف کردند و بالا کشیدند فکر کردند با اسپانیا عضو اتحادیه اروپا هم میشه این کار رو کرد
  31
  185
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  به این کار میگویند راهزنی
  20
  126
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
  ۴۴
  شمرالله - مونیخ، آلمان

  [::stockholm - استکهلم، سوئد::]. از یج کله ادمکش و دزد و دا'عشی مغلزاده چی انتظار دارید؟ انثار دارید برای اسایش و یا نجات بشر قدم بردارند؟
  25
  93
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  به قول استاد خسرو شکیبایی » همه چی رو میشه عوض کرد جز ذات کثیف . این ترکا از اولشم به دزدی و تبهکاری عادت داشتن و جزو زندگیشونه . خیلی از ایرانیا بلاهایی تو ترکیه به سرشون اومده که باید ازش یک کتاب هزار صفحه ای نوشت .
  24
  115
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران

  بخوبی بیاد دارم که بعلت رشد زیاد اقتصادی ایرانیان در قبل از انقلاب ایرانیهای بسیاری از آلمان ماشین و سوغات فراوان خریداری میکردند و در زمان عبور از خاک ترکیه,تعداد زیادی از آنان گرفتار سارقان جاده ائی میشدند و اموالشان بتاراج میرفت و حالا پیشرفت بیشتری کردند و درست بسرقت هوائی میزنند
  26
  116
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
  ۴۰
  zarathushtra - تهران، ایران
  اینایی که منفی دادن اثبات کردن که از تبار ناپاک چنگیز و تیمور لنگ و طغرل و....اند.با احترام.
  29
  36
  یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۴
  ۵۰
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان
  [::zarathushtra - تهران، ایران::]. باز دایجان ناپلون از اوفن باخ احساساتی شد.
  5
  13
  یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::همایون شایان - اسلو، نروژ::]. من نه ترک هستم ، و نه حامی اون اردوغان اسلام گرا ، اما در توصیف مردم یک کشور ۸۰ میلیونی زیاده روی نکن ، در ضمن بیشتر کلاهبرداری ها در مورد ملک ومسکن در ترکیه ، توسط خود هوطنان ما انجام میشه ، همچنین فراموش نکن که ترکیه با سوریه و اسد در جنگ است ، اما هنوز چند میلیون سوری پناهنده در ترکیه است ، اردوغان مرتب باج از اتحادیه اروپا می‌گیرد ، اما خود مردم ترکیه بطور عموم برخورد فاشیستی با سوری ها ندارند ، مقایسه کن با یونان و شرق اروپا که رسما فاشیست هستند
  34
  18
  یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
  ۵۰
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. خیلی جالب نوشتی دمت گرم.
  19
  9
  یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::zarathushtra - تهران، ایران::]. تو از تبار کی هستی شهرستانی افغانی یا عراقی زاده. کل ایلو تبار و در مقابل تورکها پشیزی ارزش ندارید.
  24
  11
  یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::stockholm - استکهلم، سوئد::]. [::همایون شایان - اسلو، نروژ::]. [::senator x - تهران، ایران::]. [::شمرالله - مونیخ، آلمان::]. نشونه همه دشمنان ملت بزرگ و کهن تورک چنتا چیزه 1- شهرستانی بودن 2- افغانی نژاد یا کرد عراقی نژاد بودن 3- هیچی نبودن. اگه یه نخد دارید رودرو با تورکها زرزر کنید تا فکتونو بیارن جلوی چشتون.
  37
  11
  یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  افغانستان یک کشورفارس و پشتون (نوعی فارس) و هزاره هست و سرتاپاش معلومه. عراق یک کشور عرب و کرد هست و سرتاپاش معلومه. البته اگر صرفا عرب بودن قطعا خیلی بهتر بود اوضاعشون. و اونطرف تروکیه و آزربایجان شمالی تورک کهن اصیل هستن و وضعیتشونو همه میبینن. ایران هم که چون نصفش اصالت تورک دارن مثل افغانستان نشده اما مثل تروکیه هم نشده. حد وسط. پس سایلنت کار کنید صدای ورورتون نیاد. این حکومت انگ خودتون و از ذات خودتونه. نوش جونتون.
  39
  11
  یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۷
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  پایین کشیدن بقیه آدَما, و توهین به هر ملتی یا قومی شعور و شخصیتِ ما رو به بالا نمی بره. بلکه برعکس ! نشان از کمبودِ درکِ ما رو میرسونه, که چطور از موضوعاتِ روزمره سیاسی یک پُتک درست می کنیم. امروز برسرِ تُرک می زنیم ,فردا بر فرقِ اَفغان ,پس فردا اروپایی و غیره. آیا ما خوشمون مییاد کسی ما رو با سیاستهای رژیم مخلوط بکُنه و بصورت کلی فُحشمون بده؟
  1
  38
  یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰
  ۵۰
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. دادا این زردشت فقط یک چزی هایی از خودش میگه که به قول اذری ها پیشمیش توغین گولمگی گلیر.یعنی مرغ چخته هم خن گیره.از این خبر میچسبه به چنگیز و تیمور لنگ.
  13
  5
  یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۴
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. زر نزن ، تو مگه ترکیه اى هستى که خودتو دارى جر میدى ، شرط میبندم اگه جنگ بشه بین ایران و ترکیه تو ى خائن طرف ترکها وامیستى ، اصلن تو این سایت چه … چرا فارسى حرف میزنى اگه از ما بدت میاد
  19
  10
  یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۹
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  ضمنن افغانىهاى عزیز و کردهاى عزیز و ترکهاى ایرانى عزیز رو ما ملت بزرگ ایران برادران خودمون میدونیم و یه تار موشونو با صد تا مثل تو ترکیه اى گدا گشنه عوض نمیکنیم
  15
  8
  دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۹
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. ... عقب مونده عقده ای. قطعا اگه امثال تو مقابلم باشن باهاشون میجنگم. من ملیت برام مهم نیست. هرکی... باشه باهاش میجنگم. برو تو سایتهای افغانستان زرز کن.
  15
  0
  دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. مال کدوم شهرستانی خودتو معرفی کن کمی بخندیم. البته برحسب سوابق نظرات درپیتت فکر کنم افغانی باشی و فکر میکنی این سایت فارسیانه! اسم این سایت ایرانیان هست. اشتباه اومدی.
  14
  0
  دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸
  نظر شما چیست؟