فلاحت‌پیشه: ایران و آمریکا به طور غیرطبیعی به جنگ نزدیک شده‌اند

رادیو فردا :حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، نماینده مجلس ایران می‌گوید که جنگ بین ایران و آمریکا «ظلم به هر دو کشور است»، چون به گفته او اگر چنین جنگی رخ دهد، به خاطر «بازیگران ثالت» است.
 
او که روز شنبه، ۱۶ فروردین، با خبرگزاری برنا گفت‌وگو کرده، به اسامی کشورهایی که «بازیگران ثالث» می‌داند، اشاره نکرده ولی هشدار داد که در شرایط کنونی «ایران و آمریکا به طور غیرطبیعی به جنگ نزدیک» شده‌اند و مشکل اساسی این است که به «صورت غیرمستقیم و از طریق طرف‌های ثالث، اطلاعات اردوگاه‌های متقابل را دریافت می‌کنند».
 
آقای فلاحت‌پیشه ۲۷ اردیبهشت ۹۸ شبیه چنین اظهاراتی را در توییتر نوشت، ولی حرفش دردسرساز شد و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی از او شکایت کرد.
 
این نماینده مجلس با اشاره به آن شکایت گفته است دوباره این نظر را تکرار می‌کند، چون اعتقاد دارد «عوامل واسط به افزایش تنش ایران و امریکا دامن می‌زنند و به همین دلیل تنش‌ها به گونه مصنوعی افزایش یافته است».
 
او بر همین اساس خواسته است که شرایط سیاسی طوری مدیریت شود که «کشور دچار یک دام سیاسی نشود»، ولی پیشنهاد مشخصی در این زمینه نداده است.
 
آقای فلاحت‌‌پیشه قبلا پیشنهاد داده بود یک میز مدیریت تنش بین ایران و آمریکا به میزبانی قطر یا عراق تشکیل شود و با دولت آمریکا مذاکره شود.
 
دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی این اظهارات را خلاف سیاست‌های راهبردی حکومت ایران خوانده بود.
 
بر اساس مصوبه «کمیته سیاست‌گذاری تبلیغات رسانه» که وابسته به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ایران است، مطرح کردن مذاکره با آمریکا ممنوع است.
+31
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  ممنوع بودن طرح مذاکره با امریکا::؟!مسخره ترین حرفی است که ج.ا گفته میشود.ویتنام در طی ۳۰ سال جنگ با فرانسه و انگلیس بالاخره ۱۰ سال با امریکا پیوسته در حال مذاکره با کشورهای متخاصم بود.خسارتی که امریکا به ویتنام زد قابل محاسبه نیست.والان با همدیگر ارتباط کامل تجاری دارند.خامنه ای احمق میخواهد بوسیله دشمنی با امریکا خودش را مهم جلوه دهد
  0
  36
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  خواب دیدی خیره. امریکا اطلاعتشو در اختیار شما بی مخان بگذاره. آدم اینقدر ابله. امریکا تمام اطلاعات شمابیخردان جنگ طلب را داره احتیاج به رد و بدل اطلاعات نیست. باید بزنه داغونتون بکنه. دیگه بهتر از این حالت ممکنه اتفاق نیوفته. ما میخواهیم برای همیشه از شرتون رها شیم نفله داغون. کرونا چشممون را به خیلی از حقایق باز کرد. حالا بدو برو تو سوراخت.
  1
  11
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::hassan5 - تهران، ایران::]. ما درست از روز تسخیر سفارت اسیر روسها شدیم. فکر میکنید چرا توی طبس نیروهای امریکایی رو زدن؟ ایران عین یه توپ والیبال دست به دست شده توی این ٤٠ سال. مرگ بر شوروی میگفتیم، ولی ازشون خط گرفتن، در عین حال میگهای روسی ما رو بمبارون میکردن. مرگ بر امریکا میگفتیم منتها موشک فینیکس خریدیم! الان هم اگ ما عین ادم با امریکا دشمن نداشته باشیم و وارد بازار جهانی بشیم، جواب سهم روسیه از فروش نفت و بازار بنجلهای چینی و فروش نفت ارزان به چین رو کی میخواد بده؟ 😅 سهم معامله خامنه أی قدرت و دزدی هست، سهم روسیه بیرون بودن ایران از بازار نفت و گاز جهانی هست و چین و اروپا هم هرچی بنجله دارن میندازن و نفت. نفت میخرن. این است معادله دشمنی ایران با امریکا
  1
  12
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸
  ۱۰۳
  vikingoslo - اسلو ، نروژ
  علی خامنه ایی باید از سمت رهبری اخراج شود و دولت باید حساب کتاب های تمام فعالیت های مالی خامنه ایی را به دست بگیره و همین مساله رو هم باید در مورد مشهد و گورستان رضا انجام بده . و در آخر هم باید به جرم صدمه ملی و دشمنی با منافع ملت ایران اول خامنه ایی را خلع لباس کنند ,سپس موهای او را بتراشند و به زندان بفرستند و در مورد فرزندان و خانواده او هم اعلام جرم کنند تا اگر نتوانستند به بی گناهی خود ثابت شوند به پدر خودشان بپیوندند .
  0
  2
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  [::vikingoslo - اسلو ، نروژ::]. رهبر یعنی چی؟!؟هر چهار سال یک منتخب،فقط از طریق لیبرال دمکراسی.در اینده پس از ج.ا باید پایگاه اقتصادی مفت خوران مذهبی که همان اوقاف،امام زاده ها باشد با کنترل دولت منتخب بنفع ملت ضبط شود.آیا هیچ آخوندی بدون پول حاضر است روضه بخواند؟!؟پس از حذف منبع در امد که همان اوقاف و مقابر باصطلاح متبرکه باشد خود بخود از صحنه روزگار حذف خواهند شد(البته با بالا رفتن شعور ملت)
  0
  1
  یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۲
  نظر شما چیست؟