بازگشت ترافیک به تهران؛ قرنطینه شکسته شد!

فرارو : رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک روان در تمامی جاده‌های کشور خبر داد.
 
سرهنگ نادر رحمانی، درباره وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور در شانزدهم فروردین ماه ۱۳۹۹ گفت: برابر گزارش‌های دریافتی در حال حاضر ترافیک در تمامی جاده‌های کشو روان است و تردد بدون هیچ مشکلی در حال انجام است.
 
وی ادامه داد: صبح امروز در آزادراه قزوین ـ کرج در محدوده قزوین ـ کرج و آزادراه کرج ـ قزوین در محدوده پل فردیس تا پل کلاک شاهد ترافیک پرحجم بودیم که این مساله رفع شد و در حال حاضر ترافیک در تمام جاده‌ها روان است.
به گفته رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا، همچنان توصیه پلیس به پرهیز از سفرها و ترددهای غیرضروری است.

مرکز کنترل ترافیک تهران، اعلام‌کرده مسیر غرب به شرق در خیابان آزادی و در بزرگ‌راه‌های همت، حکیم، هاشمی‌رفسنجانی، شیخ‌فضل‌الله نوری؛ در مسیر شرق به غرب بزرگ‌راه‌های زین‌الدین و سلیمانی و مسیر جنوب به شمال بزرگ‌راه نواب ترافیک سنگینی دارند.
 
همچنین صبح امروز تصاویری از شلوغی مترو در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. ازدحام جمعیت در مترو تهران؛ صبح امروز شنبه ۱۶ فروردین‌ماهاین در حالی است که روز گذشته سخنگوی وزارت بهداشت، درباره آغاز به کار برخی مشاغل از فردا شنبه 16 فروردین گفت: "تمامی مشاغل باید تابع مصوبات ستاد مقابله با کرونا باشند، به این صورت آغاز به کار مشاغلی که جزء موارد استثنا قرار نگرفته است ممنوع بوده و اگر کارفرمایی اقدام به بازگشایی محل کار کند متخلف است؛ چراکه مصوبات ستاد مقابله با کرونا عینا مانند مصوبات شورای عالی امنیت ملی است و با متخلفان برخورد مقتضی صورت خواهد گرفت. اکنون در وضعیت پاندمیک بیماری قرار داریم و کشورهای اطراف ما هم درگیر این بیماری هستند و در نمودارهای شیوع و ابتلا با ما همزمان نیستند. در نتیجه هر وقت این محدودیت کاسته شود، ریسک افزایش ابتلا وجود دارد. آغاز به کار مشاغل باید گام به گام و هوشمندانه انجام شود که پروتکل‌های آن در فاصله گذاری هوشمند به دولت اعلام و پس از تصویب قابل اجرا خواهد بود."
 
شراط تهران هنوز مطلوب نیست
در همین باره علیرضا زالی درباره شیوع کرونا در شهر تهران خاطرنشان کرد: تهران هنوز به شرایط مطلوب کنترل کرونا نرسیده و این مهم نیازمند بررسی‌های بیشتر در روز‌های آتی خواهد بود.
 
فرمانده عملیات مقابله با کرونا گفت: اگرچه شتاب شیوع کرونا در تهران کمی کند شده، ولی هنوز به حد قابل قبول نرسیده و هنوز هم شاهد مراجعه مردم به اورژانس‌ها و مراکز درمانی برای درمان کرونا هستیم.
 
وی با اشاره به این که میزان مراجعات به مراکز بهداشتی و درمانی نیز طی روز‌های اخیر افزایش یافته توضیح داد: تهران هنوز در شرایط مطلوب کنترل کووید ۱۹ قرار ندارد.
 
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران ادامه داد: هنوز نگرانی‌های بازگشت موج دوم مسافران‌نوروزی به قوت خود باقی است تا بتوانیم تحلیل دقیق تری از شرایط ارائه دهیم.
 
زالی افزود: در چند روز آینده می‌توانیم با ارائه آمار مراجعات مردم به مراکز درمانی میزان افزایش شیوع کرونا را تخمین بزنیم.
 
وی از استمرار افزایش مبتلایان به کرونا در تهران خبر داد و گفت: متاسفانه تعداد آمار مبتلایان کاهش نیافته و کماکان بسیاری از تخت‌های ویژه و بستری به مبتلایان به کووید ۱۹ اختصاص دارد.
+11
رأی دهید
-48

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  ای روحانیه بی شرف کار خودتو کردی!
  8
  44
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۷
  ۴۵
  Harfeh Talkh - لندن، انگلستان

  احمق‌ها ! یعنی فهم در حد گوسفند
  24
  49
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۰
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  حالا اگر واقعیت داشت یک فیلم و یک گذارش هم تهیه میکردند!
  16
  11
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  اینجا کلی گزارش خوندیم یک دونه پزشک متخصص و اقتصاددان مصاحبه نکردن تا مشکلات و مردم و کرونا را آسوده کنند.
  11
  1
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
  ۱۰۳
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  [::Harfeh Talkh - لندن، انگلستان::]. بی ادبه بی وجدان،خیلی ها اونجا هیچ چاره ای ندارن نه پس اندازی و نه نه حمایتی از دولت،باید خرج نون شبشون رو دربیارند و مجبورند ریسک کنن.بعد تو نشستی اونجا بنفیت بیکاری و بیماری از دولت میگیری میخوری فحش میدی؟
  9
  36
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
  ۴۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. ((بی ادبه بی وجدان،خیلی ها اونجا هیچ چاره ای ندارن نه پس اندازی و نه نه حمایتی از دولت،باید خرج نون شبشون رو دربیارند و مجبورند ریسک کنن.بعد تو نشستی اونجا بنفیت بیکاری و بیماری از دولت میگیری میخوری فحش میدی؟)). شما رئیس اداره بنفیت هستین اینجا که بنفیتگیرهارو شناسایی می‌کنید؟ اونوقت دقیقا شما چه کمکی به مردم ایران کردین و میکنین که دیگران نکردن؟ چرا احساس میکنید که شما رابین هود هستین و دیگران عبدالله؟ من اینو تایید نمیکنم که مردم گوسفند هستند. ولی تایید می‌کنم هرکس به خاطر کار غیرضروری بیرون میاد بیشعوره. چون هم جون خودشو به خطر میاندازه هم دیگران.
  10
  6
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۴
  ۱۰۳
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. هر کس برای تفریح یا بی دلیل بیاد بیرون شکی نیست بیشعوره،ولی کارگر روزمزد و راننده و این قبیل افراد محتاج نان شبشون و اجاره خانه هستن و دولت شارلاتان ایران هم کمکی نمیکنه،انتظار داری چکار کنن؟ در مورد بنفیت هم در کشورهای اروپایی و کانادا و غیره اینجور چیزی وجود داره مخصوصا موقع اپیدمی .هیچ شناسایی لازم نیست.کسی که اروپا نشسته این ساپورت در اختیارشه.و بعدم مگه قراره هر کس نظر میده کمک فیزیکی هم کرده باشه قبلش ؟در حد نظر هم میشه حمایت کرد و یا با توهین ابلهانه یکنفر مقابله کرد.
  1
  8
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۷
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  مثلا کره جنوبی و نروژ کمترین تلفات رو داشتن و بدون قرنطینه اجباری مثل چین . اما بجای قرنطینه تست با کیت تشخیص انجام دادن ،کیت ها رو تولید انبوه ساختند تا از چندصدهزارنفر رایگان تست کرونا گرفتن و نتیجه ازمایش مثبت ها را از منفی هاجدا کردن.برای همین این دوتا یعنی کره و نروژ کمترین تلفات رو داشتن چون بیشترین تست رو انجام دادند . مخصوصا کره اول کرونا شدید بود اما با تولیدانبوه کیت ناقل ها رو شناسایی کرد و چرخه انتقال کرونا رو جلوگیری کرد
  0
  0
  یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۶
  نظر شما چیست؟