پزشکیان: وقتی با آمریکا می‌جنگیم باید هزینه‌اش را هم بدهیم

العربیه :نماینده مجلس دهم و منتخب مردم تبریز در مجلس یازدهم، جنگیدن ایران با آمریکا را همراه با هزینه دانست که «زخمی، کشته و تخریب» در پی دارد و با توجه به اینکه ایران از نظر قدرت نظامی از آمریکا پایین‌تر است، ندادن «تلفات» در این مسئله را غیرممکن عنوان کرد.
 
مسعود پزشکیان، جمعه 3 آوریل 2020، در گفت‌وگو با انصاف نیوز با اشاره به لایحه fatf گفت: «داده، چپ و راست و مسلمان و کافر نمی‌شناسد. هر کسی پول اضافه بگیرد معلوم شده و با آن برخورد می‌شود. داده همان fatf است که اینها با آن مخالفند».
 
او با بیان اینکه مخالفان fatf می‌گفتند که نمی‌خواهند اطلاعات را به آمریکا و اروپا بدهند این گفته را «بی‌ربط» دانست و افزود: «حتی اگر هم درست باشد و بگوییم ربط دارد بیایند اف‌ای‌تی‌اف مملکت را درست کنند؛ چرا اینها پولی که در این مملکت قاچاق می‌شود یا رانت می‌شود و طرف وامش را یا مالیاتش را نمی‌دهد، درست نمی‌کنند؟ اینها که می‌گویند با اف‌ای‌تی‌اف می‌خواهند ما را رصد کنند تا ببینند چکار می‌کنیم، چرا خودشان دزدها را در ممکت رصد نمی‌کنند؟»
 
پزشکیان، از وجود «زمین‌خواری، قاچاق، خوردن پول» خبر داد که عده‌ای آنها را انجام می‌دهند و می‌روند.
 
به گفته او اگر fatf تصویب می‌شد، به جای اینکه فقط یک نفر پیدا می‌شد که 10 هزار میلیارد خورده است، اگر 10 میلیون یا 100 میلیون پول جابه‌جا می‌شد، همان لحظه مشخص می‌شد و یقه‌ی آن طرف را می‌گرفتند که تو این پول را کجا می‌بری؟!
 
این نماینده مجلس ایران تاکید کرد که اگر قرار است جلوی دزدی گرفته شود، باید این مسائل علمی که دنیا طرفش رفته را به کار گرفت.
+40
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  شماها هیچوقت هزینه ندادید و نخواهید داد تازه سودجویی هم کردید. هزینه را مردم بدبخت ایران دادند و میدند
  0
  28
  جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۸
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  چرابایدبرای روسها با آمریکا بجنگیم؟
  1
  28
  جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۴
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  fatf بین دولتی هست نه داخل دولتی. مثلا پولشویی بین دولت ایران حزب الله لبنان رو نظارت میکنه اما ارتباطی به فساد داخل جمهوری اسلامی نداره مثلا کاری نداره به اینکه آستان قدس مالیات میده یا نمیده
  2
  9
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
  نظر شما چیست؟