نامه وزیر بهداشت ایران به روحانی: هر تصمیم آتش به اختیار آسیب غیرقابل جبران خواهد داشت

بی بی سی :وزیر بهداشت ایران هشدار داده است "کوچک‌ترین حرکت نسنجیده و غیرمنطبق با نظر کارشناسی آسیب‌‌های غیرقابل جبرانی در پی خواهد داشت."
 
سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران در نامه ای به حسن روحانی، رئیس جمهور نسبت به آغاز به کار فعالیت واحدهای تولیدی در ایران اعتراض کرده و نوشته "هر گونه تصمیم آتش به اختیار توسط هر دستگاه دولتی، غیردولتی، فرهنگی، مذهبی و غیره که مورد تأیید نباشد شعله‌هایش به سرعت دامن نظام سلامت و متعاقب آن اقتصادی کشور را خواهد گرفت".
 
واکنش آقای نمکی به نامه قائم مقام وزارت صنعت ایران است که در آن به واحدهای تولیدی ابلاغ شده که نسبت به بازگشایی کسب و کار می توانند اقدام کنند.
 
وزیر بهداشت ایران در نامه اش نوشته است: "اخیراً بدون اطلاع ستاد نامه‌ای توسط قائم‌مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی به کلیه استان‌ها ابلاغ شده که عملاً دستورالعمل اداری برای بازگشایی کسب و کار تلقی می‌شود که این شیوه با نقش، مسؤولیت و جایگاه ستاد ملی مقابله با کرونا مغایرت دارد".
 
آقای نمکی نوشته است "اعتقاد راسخ اینجانب و وزیر کشور و دیگر همکاران به کمک هر چه زودتر به کاهش اثرات اپیدمیولوژیک کرونا بر اقتصاد کشور و تدوین پروتکل برای بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی با اولویت ویژه است".
تصویر نامه وزیر بهداشت ایران به حسن روحانی که خبرگزاری فارس منتشر کرده است. وزیر بهداشت ایران هشدار داده است "کوچک‌ترین حرکت نسنجیده و غیرمنطبق با نظر کارشناسی آسیب‌‌های غیرقابل جبرانی در پی خواهد داشت."
 
حسین مدرس خیابانی، قائم‌مقام وزیر صنعت ایران در امور بازرگانی روز شنبه ۹ فروردین در نامه ای خطاب به روسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان و جنوب کرمان و با موضوع "عدم وقفه در کار تولید کشور" خواستار "جلوگیری از ایجاد هرگونه وقفه در کلیه واحدهای تولیدی" شده بود.
 
خبرگزاری فارس در گفتگو با آقای مدرس خیابانی در خصوص نامه وزیر بهداشت ایران به حسن روحانی از وی سوال کرده و وی پاسخ داده که نامه وی "دقیقاً در امر تولید در شرایط فعلی (شیوع ویروس کرونا) به حفظ معیارها و پروتکل‌های بهداشتی و حفظ سلامت کارکنان و کارمندهای واحدهای تولیدی تأکید شده است".
 
وی گفته است که "در مورد نامه ابلاغی من به استان‌ها اطلاع‌رسانی نادرستی به وزیر بهداشت شده است."
 
امروز همچنین کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران نیز درباره آغاز به کار برخی مشاغل از روز شنبه(۱۶فروردین)، گفت: "تمامی مشاغل باید تابع مصوبات ستاد مقابله با کرونا باشند، به این صورت آغاز به کار مشاغلی که جزو موارد استثناء قرار نگرفته است ممنوع بوده و اگر کارفرمایی اقدام به بازگشایی محل کار کند متخلف است".
 
آقای جهانپور افزود: "چرا که مصوبات ستاد مقابله با کرونا عینا مانند مصوبات شورای عالی امنیت ملی است و با متخلفین برخورد مقتضی صورت خواهد گرفت".
 
او گفته است: "آغاز به کار مشاغل باید گام به گام و هوشمندانه انجام شود که پروتکل‌های آن در فاصله‌گذاری هوشمند به دولت اعلام و پس از تصویب قابل اجرا خواهد بود."
 
براساس آخرین آمار رسمی دولت ایران، تاکنون ۵۳ هزار و ۱۸۳ نفر به ویروس کووید-۱۹ مبتلا شده اند و ۳ هزار و ۲۹۴ نفر نیز جان باخته‌اند.
+9
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  مرحمت الهی را باعث نزول سیر هجوم ویروس خطاب میکند اما تلاش و کوشش کادر پزشگی و درمانی با در دست گرفتن جان عزیز دردست را بی وجدان ذکر نمیکند
  0
  17
  جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  این رهبر بی کفایت را با کتابش باید انداخت تو آشغالدونی
  1
  17
  جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  پاشنه آشیل جمهوری اسلامی یک چیزه و آن هم سؤمدیریت که خودشان هم بارها در مجلس و جاهای دیگر بهش اعتراف کرده اند حالا این ویروس مثل تیری به پاشنه حضرات اصابت کرده اگر این ویروس در کل دنیا مهار بشه ایران تنها کشوریه که برای سالها باهاش مسئله خواهد داشت و اگر موجب فروپاشی این نظام نشه به مردم ایران لطمه جانی و مالی جبران ناپذیری خواهد زد
  1
  9
  جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲
  نظر شما چیست؟