ترامپ: ایرانی‌ها هم مثل ما آمریکایی‌ها مغرورند

عصرایران: "دونالد ترامپ" در اظهارات اخیرش (دیروز – چهارشنبه) مدعی شده ایرانی‌ها هم مثل آمریکایی‌ها مردم مغروری هستند و برای همین با آمریکا تماس نمی‌گیرند که به یک توافق سریع دست یابند.
 
به گزارش عصرایران، ترامپ که در یک نشست خبری در "واشنگتن دی‌سی" درباره ادعای طرح‌ریزی ایران برای انجام حملاتی به مواضع آمریکا در عراق سخن می‌گفت ضمن هشدار دادن به مقامات ایران برای عدم انجام چنین اقدامی، رهبران و مردم ایران را درست مشابه مردم آمریکا مردمی مغرور دانست.
 
او گفت: " ما لازم است با آنها گفتگو کنیم و فکر می‌کنم می‌توانیم با آنها  به یک توافق سریع دست یابیم. تنها کاری که آنها لازم است انجام دهند یک تماس است. می‌دانید آنها مردم مغروری هستند و رهبران آنها هم مغرورند، درست مثل ما آمریکایی‌ها که مردم مغروری هستیم. شما آمریکایی‌ها هم مغرورید. برای آنها سخت است که تلفن را بردارند و زنگ بزنند و قراری تنظیم کنند ولی آنها می‌توانند (با این کار) به راحتی مشکلات یک کشور را حل کنند."
 
ترامپ در ادامه مدعی شد:" ما خواستار دشمنی نیستیم اما آنها با ما دشمنی دارند... (اما از این دشمنی) پشیمان می‌شوند طوری که هرگز پشیمان نشده بودند. و همان طور که امروز گفتم تنها کاری که باید بکنند یک تماس ساده است یا به کسی بگویند که تماس بگیرد. می‌دانید که ما کانال‌هایی برای این کار داریم که به آسانی می‌توانیم با یکدیگر در تماس باشیم."
 
ترامپ در ادامه جان کری را بار دیگر متهم کرد که مشاوره بدی به ایران داده و با نقض قانون "لوگن" از ایرانی‌ها خواسته تا با دولت او مذاکره‌ای نکنند.
+63
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  جناب مثل اینکه نمیدانی گروه مورد نظرت یک میلیونیم خون ایرانی در رگهایشان نیست و تفاله ی حمله کنندگان به میهن ما هستند پس بگو ملایان صد پدر نه............ایرانیها
  7
  75
  جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  ما حتی از شما مغرور تر هستیم چون تمدن 7 هزارساله داریم هیچ سرخپوست و سیاهپوستی رو هر نکشتیم. یه ذره به افغانیها بدی کردیم اونرو هم داریم درست میکنیم.
  73
  22
  جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
  ۴۱
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  حالا آمریکایی ها یک وزنه ای در علوم و فرهنگ و امور اداری هستند که مغرورند، ایرانیها چی هستند که این چیزکلاسهای قالتاق مآبانه را برای دیگران می گذارند؟! و خودشون را با آدم حسابی های دنیا می خواهند یکی کنند؟!
  41
  24
  جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  امریکامثل ایران زمان کوروش، تمام دنیا رو با امپراطوری خودش زیر سیطره خودش داشت، اما کاری به مذهب نداشت، آزادی مذهب ،اما میگفت مالیات تون رو بدین. الان هم امریکا با تکنولوژی اینترنت و امثالهم کل دنیا رو در اختیار داره میگه مالیاتتون رو بدین کاری به مذهبتون ندارم
  5
  14
  جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::مهرداد2538 - تهران، ایران::]. قبول دارم دوست عزیز . ما از نظر علم و دانش تر زده ایم فقط دلمان به تاریخ خوش است.
  19
  15
  جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  خدا پدر تو رو هم بیامرزه که همش نسنجیده یک چیزی میپرونی.
  10
  11
  جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  ای بابا چه چیزایی رو بهم ربط میدن. لابد اسامه بن لادن هم مغرور بود نمیخواست مذاکره کنه و به جاش برج میترکوند و مردم رو میکشت. همین مونده این ترامپ احمق بیاد بگه خامنه ایی مقدسه و هیچ گناهی نداره طفلک. خاک تو سرت تراپ اشغال
  15
  9
  جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. جایی که کلام حق زده شود باید قبول کرد، احسنت. اینها بظاهر تمیز، کراوات و ادکلن زده هستند ولی در باطن همان خوی وحشی‌گری درشان هست. کسانی که به کامنت شما منفی میدن بر گوششان مهر و در چشمشان پرده‌ای افکنده شده و عذاب بزرگی در انتظار آنهاست.
  31
  6
  جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  ببین مردک,اول بشین خوب فکر کن ببین با خودت چند , چند هستی بعد تصمیم بگیر. یه ساعت پیش میخواستی حمله کنی حالا میخواهی مذاکره کنی. خاک بر سر ملت آمریکا با این رئیس جمهورهای جور واجورش مثل تو و کارتر لب گور
  7
  11
  جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸
  ۴۴
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  [::senator x - تهران، ایران::]. آمریکا هرگز به فکر حمله به ایران نبوده بلکه این شماها بودید که توهم حمله زدید آمریکا فقط در یک مقطعی بعد از 11 سپتامبر که عصبانی بود و می خواست همه راقلع و قمع کنه فکر حمله به ایران را هم داشت که در سال 2002 بعد از این که ژنرالهای آمریکایی حمله به ایران را روی نقشه بازسازی کردند به این نتیجه رسیدند که این جنگ بسیار تلفات زا خواهد بود و این ایده را کنار گذاشتند پس این پنبه را دربیارید که آمریکا بخواهد حمله کنه در بدترین شرایط ممکنه حمله هوایی به چند پایگاه بشه که هیچ تاثیری نداره بجای امید بستن به سربازان آمریکایی به نظامیان خودتان امید داشته باشید که در عرض 24 ساعت می توانند این حکومت را پایین بکشند
  0
  1
  شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۳
  نظر شما چیست؟