کرونا؛ شهروندان جمهوری آذربایجان قبل از خروج از خانه باید پیامک بدهند

 اولین موارد ابتلا در جمهوری آذربایجان کسانی بودند که از ایران به کشور برگشته بودند. رادیو فردا :دولت آذربایجان در اقدام سختگیرانه تازه‌ای برای مهار شیوع ویروس کرونا در این کشور اعلام کرد از روز یکشنبه هر شهروندی که می‌خواهد از خانه خارج شود باید با ارسال پیام کوتاه به سامانه ۸۱۰۳ خبر بدهد.
 
تنها کسانی مجاز به ارائه درخواست خروج از خانه هستند که امری حیاتی یا بسیار ضروری پیش آمده باشد، از جمله رفتن به مغازه، داروخانه، بانک، اداره پست، شرکت در مراسم دفن یکی از اعضای نزدیک خانواده یا رفتن به بیمارستان.
 
رفت‌وبرگشت افراد نباید بیش از دو ساعت طول بکشد و در طول روز هر کس تنها یک‌بار می‌تواند درخواست خروج از خانه داشته باشد و هنگام خروج حتما باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.
 
همچنین کسانی که در مشاغل ضروری فعال هستند در صورت داشتن سند اشتغال و اجازه رسمی از شرکت یا اداره‌ای که کار می‌کنند، می‌توانند سر کار بروند.
 
به غیر از این موارد به هیچ کسی اجازه خروج از خانه داده نمی‌شود و دولت آذربایجان هشدار داده است با درخواست‌های غیرواقع و دروغ‌گویی برای خروج از خانه به شدت برخورد خواهد شد.
 
اولین موارد ابتلا در جمهوری آذربایجان کسانی بودند که از ایران به کشور برگشته بودند و دولت از همان ابتدا همه مدارس را تعطیل کرد و از ۱۰ اسفند مرزها با ایران را بست.
 
طی هفته‌های گذشته دولت تدابیر سخت‌گیرانه‌ای برای مهار شیوع کرونا به اجرا گذاشته و طی روزهای گذشته حتی دهها نفر که محدودیت‌های اعمال شده را نقض کرده بودند، جریمه و برخی نیز بازداشت شدند. نیروهای ارتش و پلیس به‌صورت گسترده‌ای در همه مناطق کشور در حال گشت‌زنی هستند.
 
تاکنون ابتلای ۴۰۰ نفر به ویروس کرونا در کشور قطعی شده که ۴۱ نفر آنها طی ۲۴ ساعت گذشته مبتلا شده‌اند. پنج نفر نیز تاکنون جان باخته‌اند.
+7
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟