جو بایدن خواستار تخفیف تحریم‌های ایران به علت کرونا شد

جو بایدن معاون باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا بود بی بی سی :جو بایدن، نامزد اصلی حزب دموکرات برای رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری آمریکا، گفته از نظر او باید تحریم‌های اقتصادی ایران با هدف کمک‌های انسان دوستانه به این کشور در میانه بحران کرونا، تخفیف یابد.
 
او در بیانیه‌ای که روز پنجشنبه، دوم آوریل، منتشر کرده گفته: "در هنگام یک بحران جهانی، آمریکا باید جلودار باشد. ما باید اولین کسی باشیم که به آسیب‌دیدگان دست یاری دراز می‌کنیم. این خصلتی است که ما همیشه داشته‌ایم. و اکنون در میانه این اپیدمی مرگ‌بار که حد و مرز نمی‌شناسد، آمریکا باید همزمان با الویت بخشیدن به سلامتی و بهداشت مردم آمریکا، برای برداشتن گام‌های کمکی به جوامع بیشتر آسیب‌دیده از این ویروس - از جمله ایران - پیش قدم شود."
 
جو بایدن که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما برای ۸ سال معاون او بود در این بیانیه تصریح کرده که از پنهان‌کاری و اهمال حکومت ایران که منجر به گسترش و شیوع بیشتر ویروس کرونا در این کشور شده مطلع است اما با این همه از آمریکا انتظار می‌رود که در این شرایط سخت به اصول انسان‌دوستانه پایبند بماند.
 
او گفته: "میزان کمک‌هایی که دولت آمریکا در حال حاضر به ایران پیشنهاد کرده ناکافی است و باید با این پشتوانه باشد که آمریکا یقین یابد (تحریم‌ها) موجب وخیم‌تر شدن بحران کرونا و افزودن بر این فاجعه انسانی نمی‌شود. هر قدر هم که با دولت ایران اختلاف عمیق داشته باشیم، چنین رویکردی هم درست و هم انسانی است".
 
او افزوده: "برای متوقف کردن موثر این اپیدمی همه کشورهای جهان باید در کنار هم و با هم اقدام کنند."
 
جو بایدن که در دوران معاونت ریاست جمهوری در جریان مذاکرات و شکل‌گیری برجام بود بارها از دونالد ترامپ به علت خروج از این توافق انتقاد کرده و گفته این تصمیم رئیس جمهوری آمریکا یک "فاجعه خودساخته" است که نه تنها به توافق بهتری ختم نشده بلکه ایران را در آستانه بازگشت به برنامه هسته‌ای خود قرار داده است و زمینه رویارویی نظامی میان دو کشور را هم پدید آمده است.
 
او اکنون تاکید کرده دولت آقای ترامپ نباید ناکامی خود در مقابله با برنامه هسته‌ای ایران را با بی‌رحمی در ممانعت از کمک‌های انسان‌دوستانه به تهران در میانه بحران کرونا، قضیه را "بغرنج‌تر" کند.
+2
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  Anisa - ونکوور، کانادا

  جوبایدن غلط کرد . جوبایدن از معاونین اون باراک اوبامای خائن هست که با دستور او در سال 1389 دوازده میلیارد و ششصد میلیون دلار از پولهای بلوکه شده ایران آزاد شد و همش صرف کمک به حماس و فلسطین و یا به حسابهای آقایون شد و یک قرونش به مردم ایران نرسید .باراک اوبامای خائن و دورو با مردم ایران . جوبایدن خودش رو کاندید کرده از حزب دمکرات .و رژیم ایران خیلی امید داره که دمکراتها پیروز بشن .
  2
  22
  جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۶
  ۴۴
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  چرا، مگر همین چند روز پیش ایران برای مردم مستضعف امریکا کمک دارویی و تجهیزات مبارزه با کرنا نفرستاد؟،مگر مسؤلین ایران نمیگن مه انها بر کرنا چیره شدند(با روعن امام موسی و دسته بیل متبرک در حرم بی بی)،پس تخفیف تحریمها برای چی، حسن خرص الشیطان گردنش کمی نازک شده یا لنگیهای یمن پول کافی بندارند یا وحش الشعبی نمیتونن مثل قدیم ادم بکشند چون پول نمیگیرند؟
  2
  12
  جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶
  نظر شما چیست؟