روحانی: کرونا ممکن است تا آخر سال با ما باشد

حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری ایران، روز پنج‌شنبه در جلسه ستاد اقتصادی دولت گفت: «تأکید می‌کنم مسئله کرونا، مسئله‌ای نیست که بگوییم فلان روز به‌ طور کامل دوره‌اش تمام می‌شود، کرونا ممکن است تا ماه‌های آینده یا تا آخر سال با ما باشد.»
 
او با اظهار این‌ که «تا پایان این مسیر، راه کوتاهی در پیش نداریم» افزود که «ممکن است اجتماعات برای مدت دیگر هم محدود بشود و لازم باشد اجتماعات نداشته باشیم.»
 
آقای روحانی در حالی از احتمال و «امکان» ادامه محدود شدن اجتماعات سخن می‌گوید که اکثریت کشورهای جهان اکنون با اعمال جریمه‌های سختگیرانه تجمع و بیرون آمدن غیرضروری از خانه را ممنوع کرده‌اند.
 
حسن روحانی در سخنرانی‌های اخیر خود با ارائه برخی آمار و ارقام ادعا کرد که وضعیت کشور در مورد کرونا نسبت به گذشته بهتر است، اما این اظهارات او انتقاد برخی کارشناسان پزشکی را در پی داشت.
 
جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی با انتشار نامه سرگشاده‌ای خطاب به آقای روحانی، در روز ۱۳ فروردین، سخنان او را نتیجه «ارائه اطلاعات غلط یا ارائه تحلیل اشتباه از آمار» توصیف کردند.
 
این پزشکان در این نامه با اشاره به تلفات همه‌گیری کرونا در قرنطینه از نوع چینی که ۲.۵ نفر به ازاء هر یک میلیون نفر است، افزودند «در ایران تا این لحظه ۳۸ وجود نازنین به ازاء هر یک میلیون نفر یعنی بیش از ۱۵ برابر» قربانی شده‌اند.
 
آقای روحانی دو روز پیش در سخنانش با اشاره به مدل چینی مبارزه با کرونا گفت که «ما خودمان را اسیر تجربیات دیگران نمی‌کنیم.»
+4
رأی دهید
-50

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  کرونا باشد ولی امیدوارم شما نباشید که از کرونا بدتر شما هستید وقتی که شما نباشید کرونا هم دیگر نیست چون کرونا را شما و اون رهخر چلاق و عفریته تان به ایران وارد کردید
  3
  65
  ‌پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان

  کرونا تا شما ها رو بیرون نکنه پایانی تو کار نیست!
  1
  38
  ‌پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
  ۵۶
  ماساچوست - کانادا، جزیره کریسمس

  حسن زرد آلو راست میگه کرونا تا آخر سال یکی یکیشون را نابود می کنه
  3
  28
  ‌پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  تا آخر سال کدومه؟ 40 ساله که با ماست
  2
  16
  ‌پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۲
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  بقیمت جان هزاران ایرانی تمام میشه، مثلا کره جنوبی با ایران شروع کرد ، ولی پیک خودش را پشت سر گذاشت دیگه کشته نداده ولی ایران روزی نیست که کشته نده . هر دو کشور ایران و کره قرنطینه نکردن اما فرقش اینه کره باتولید انبوه کیت تشخیص ، مردم بیمارروشناسایی کرد و اما دولت ایران یه شماره تلفن یا اپلیکیشن موبایل داده که مردم خودشون مریضی خودشون رو گزارش کنند!.
  1
  13
  ‌پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۸
  نظر شما چیست؟