دورهمی مهران مدیری با ریما رامین فر، بازیگر سریال پایتخت

دورهمی مهران مدیری با ریما رامین فر، بازیگر سریال پایتخت
ریما رامین‌فر (زاده ۵ فروردین ۱۳۴۹ در تهران)، بازیگر و نویسنده ایرانی است. وی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد در رشته کارگردانی تئاتر می‌باشد.
 
کار در تئاتر را در سال ۱۳۷۶ با نمایش شب بخیر مادر آغاز نمود و در سال ۱۳۷۹ با بازی در فیلم سینمایی نان و عشق و موتور ۱۰۰۰ پا به عرصه سینما نهاد. همسر وی، امیر جعفری، از بازیگران سینما و تلویزیون می‌باشد. 
ریما رامین‌فر در سال ۱۳۶۹ دیپلم گرفت و در رشته گرافیک توانست به دانشگاه راه بیابد و پس از یک‌سال تصمیم گرفت به آلمان برود و در آن‌جا به تحصیل خود بپردازد و پس از چند سال به ایران بازگشت و توانست در رشته هنر قبول شود و همزمان با ورود به دانشگاه به فعالیت خود در تئاتر پرداخت.
 
از سال ۱۳۷۱ در رشته تئاتر به تحصیل خود در دانشگاه ادامه داد. نخستین کار حرفه‌ای او به عنوان بازیگر در عرصه تئاتر، نمایش «شب بخیر مادر»، نوشته مارشا نورمن، با کارگردانی حامد محمدطاهر بود که در سال ۱۳۷۵ در تئاتر شهر به اجرا درآمد؛ نخستین نمایشنامه‌ای هم که نوشت، نمایشنامه «پس تا فردا» بود که نمایش آن در جشنواره تئاتر فجر اجرا شد و جایزه سوم نمایشنامه نویسی را گرفت. رامین‌فر، علاوه بر نوشتن نمایشنامه، به عنوان یکی از بازیگران این نمایش در صحنه حاضر شد.
 
پس از آن، رامین‌فر در تئاتر به فعالیت خود در زمینه نمایشنامه‌نویسی، بازیگری و کارگردانی ادامه داد. «از زمستان ۶۶»، «رقص کاغذ پاره‌ها»، «پس تا فردا»، «دل سگ»، «یک دقیقه سکوت»، «همان همیشگی» و «زمزمه مردگان» از جمله کارهای او در هنر تئاتر می‌باشد.
 
وی در دانشگاه، در مقطع کارشناسی نمایش و همچنین کارشناسی ارشد کارگردانی، به فراگیری دانش در زمینه بازیگری و کارگردانی پرداخت.
 
در سال ۱۳۸۰ در «یک دقیقه سکوت» بازی کرد و جایزه دوم بازیگری جشنواره تئاتر فجر را گرفت و در نمایش «زمزمه مردگان» هم جایزه اول بازیگری جشنواره تئاتر فجر را کسب کرد.
 
وی در دهه ۱۳۸۰ فعالیت خود در تلویزیون ایران را با نویسندگی در سریال بدون شرح و بازیگری در مجموعه من یک مستاجرم و نویسندگی مجموعه کمربندها را ببندیم آغاز نمود. در سال ۱۳۹۰، رامین‌فر با بازی در نقش «هما» در مجموعه پایتخت ۱ به فعالیت خود در تلویزیون ادامه داد و پس از آن، در همین نقش، در کنار محسن تنابنده، در فصل‌های دوم تا ششم این مجموعه پرمخاطب، به ایفای نقش پرداخت.
+5
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  مستانه شرق - هایدلبرگ، آلمان
  متاسفانه ما ایرانی ها هنوز خیلی مانده تا حیوانات را درک کنیم و نخواهیم مانند این خانم مثلا تا از حشره ای خوشمون نیومد یا اینکه اگر بترسیم ، بخواهیم به قول این خانم تقی روش بزنیم و بکشیم . کی میخواهیم آدم بشیم اصلا
  1
  1
  ‌پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
  نظر شما چیست؟