ترامپ: اگر ایران به نیروهای آمریکایی در عراق حمله کند، بهای بسیار سنگینی خواهد پرداخت

صدای آمریکا :رئیس جمهوری ایالات متحده هشدار داد هرگونه حمله جمهوری اسلامی ایران یا گروه‌های نیابتی آن به نیروهای آمریکایی در عراق با واکنش سنگین آمریکا روبرو خواهد شد.
 
پرزیدنت دونالد ترامپ روز چهارشنبه ۱۳ فروردین در توئیتر خود نوشت: ایران و نیروهای نیابتی‌اش در حال برنامه‌‌ریزی برای اجرای یک حمله مخفیانه علیه نیروها و یا دارایی‌های ایالات متحده در عراق هستند. اگر چنین اتفاقی بیافتد، ایران به واقع بهای بسیار سنگینی را خواهد پرداخت! هشدار رئیس جمهوری آمریکا در حالی است که پیشتر، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه ۱۲ فروردین در مورد حملات شبه‌نظامیان شیعه مورد حمایت ایران در عراق گفت: «ما همواره برای محافظت و دفاع از آمریکایی‌ها [به هرگونه حمله‌ای] واکنش نشان می‌دهیم.»
 
آقای پمپئو در مورد حملات شبه‌نظامیان شیعه مورد حمایت ایران در عراق گفت: «ما همواره برای محافظت و دفاع از آمریکایی‌ها [به هرگونه حمله‌ای] واکنش نشان می‌دهیم.»
 
وزیر خارجه آمریکا گفت: «این تعهد ما نه فقط امروز، که دو هفته‌ پیش، چهار هفته پیش، و حتی در اوایل ژانویه زمانی که به قاسم سلیمانی حمله کردیم، نیز صدق می‌کرده است.»
 
وی با اعلام این که وزارت خارجه آمریکا از این موضوع که آن شبه‌نظامیان شیعه توسط ایران آموزش دیده و تجهیز شده‌اند،‌ مطلع است،‌گفت:‌ «ما به همه کسانی که در ارائه تسهیلات، آموزش، تامین سلاح، و توانمند کردن افراد برای حمله به آمریکا نقش داشته‌اند، واکنش نشان می‌دهیم.» مایک پمپئو افزود: «ما شاهد حمله و تلاش برای حمله علیه آمریکایی‌ها، از جمله توسط شبه‌نظامیان شیعه در عراق، بوده‌ایم.» وی تاکید کرد که شیوع ویروس کرونا تاثیری روی توانمندی ایالات متحده برای نشان دادن واکنش نگذاشته است.
 
ایالات متحده ایران را به بی‌ثبات سازی در خاورمیانه متهم می‌کند و مقامات دولت ترامپ،‌ جمهوری اسلامی را بزرگترین دولت حامی تروریسم می‌دانند.
 
از حدود دو سال پیش، آمریکا با خروج از برجام، تحریم‌ها علیه ایران را بازگرداند و کارزار فشار حداکثری برای تغییر رفتار رژیم ایران را آغاز کرد.
+90
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  اوندفه دیدیم چه بهایی پرداخت. بها را ملت ایران میپردازد که حکومت آخوندی را به او شیاف کردید و ثروت ملی اش را تاراج میکنید.
  8
  52
  ‌چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۶
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  قطعا تفاوتی اساسی هست بین ایران و جمهوری اسـ.... بزن ریشه شون را بکن ثابت کن رییس جمهور امریکای قدرتمند هستی.
  5
  51
  ‌چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران

  ترمپه,ببین,,خودتی
  37
  6
  ‌چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۵
  ۳۹
  aarian - تهران، ایران
  متاسفانه سیاستمداران دو طرف فقط اولدرم بلدرم میکنند و بلوف میزنند. فعلا که به ظاهر در کنار مردم ایرانند ولی در اصل برای دلارهای دزدی و باد آورده انگلهای جمهوری اسلامی چشمک میزنند. حضور دسته جمعی آقا زاده‌های دزد در آمریکا و کانادا هم دلیل بر این ادعا.
  3
  6
  ‌پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۸
  نظر شما چیست؟