تصویری هولناک‌تر از بیماری کرونا در آمریکا

عکس:رویترز عصر ایران: پس از تعطیل شدن یک گرمخانه (خیریه وابسته به کلیسای کاتولیک) در شهر "لاس‌وگاس" آمریکا که در آن یک بیمار کرونایی پیدا شد، این بی خانمان‌ها که شب‌ها  را در آن مرکز به صبح می‌رساندند، از بیم شیوع ویروس کرونا و آلوده بودن محیط بسته به پارکینگ روباز مرکز منتقل شدند و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی شب را به صبح رساندند.
 
به گزارش عصرایران، انتشار این عکس بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشته و این سوال را برای خیلی‌ها ایجاد کرده که آیا در کشوری که مهد سرمایه‌داری لیبرالیسم است و خود را ابرقدرت جهانی می‌خواند، ارزش و کرامت انسان‌های ندار و فقیر  در شهر "قمار و تفریحش" به قدری نازل و ناچیز است که  با وجود صدها هتل لوکس و فوق لوکس این شهر که هم‌اینک به دلیل بحران کرونا خالی است، باید این بی خانمان‌های ندار شب را روی زمین سخت و در پارکینگ به صبح برسانند.
 
بسیاری از خود می‌پرسند ظاهرا هتل‌های "لاس وگاس" که برای جذب و آوردن سرمایه‌دارها به این شهر به منظور قمار "آفر"های میلیون دلاری اقامت در سوییت‌های سوپر لوکس را به سرمایه‌داران قمارباز و همراهانشان می‌پردازند در شرایط اضطراری کنونی که سوییت‌ها و اتاق‌هایشان خالی مانده درِ هتل‌های خالی خود را هم از این بی‌خانمان‌های فقیر دریغ می‌کنند.
عکس:رویترز شاید هم به گمان برخی، ویروس کرونا آمده و حالا حالاها با ما هست تا این سبک زندگی و نابرابری اجتماعی و اقتصادی را از میان بردارد و دنیایی جدید و تازه با قواعد جدید و انسانی‌تر حاکم کند.
 
طی 24 ساعت گذشته و از زمان انتشار این عکس هزاران کاربر آمریکایی در شبکه‌های اجتماعی با بازنشر این تصویر اظهار تاسف کرده‌اند.
 عکس:آسوشیتدپرس "جولیان کاسترو" نامزد منصرف شده انتخابات ریاست جمهوری 2020 از حزب دموکرات با انتشار عکسی از این بی خانمان‌ها  از اینکه هم‌اینک 150 هزار اتاق خالی در هتل‌های لاس وگاس بلااستفاده مانده و این بی خانمان‌ها مجبور شده‌اند شب را در خیابان به صبح برسانند، انتقاد و اظهار تاسف کرده است.
+90
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  ملت را به مفتخوری نباید عادت داد. بیخانمان بودن این گروه نباید باعث بیخانمان شدن هتلدار و کارمندان هتل ها شود. اگر خیلی دلسوز بیخانمان ها هستیم با کمک مالی برایشان چادر تهیه کنیم.
  73
  109
  ‌چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران

  آمریکا پروازهاش رو نبست ، اما هند بست ، هند بااینکه مرزمشترک داره با چین ، ولی پروازهاش چه داخلی چه خارجی رو محدود کرد تاجلوی چرخه انتقال رو بگیره دموکراسی هند تبدیل به دیکتاتوری شد ، دموکراسیهایی که مثل هندوسنگاپور انعطاف داشتن موفق شدند دربرابر کرونا. اما آمریکا پروازهای داخلی و خارجی رو محدود نکرد و دولت ترامپ جدی نگرفت و بهترین وقت رو به کرونا برای چرخه انتقال داد
  10
  65
  ‌چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
  ۴۱
  انرژی و بینهایت - فوکوکا، ژاپن

  کاپیتالیزم امریکایی همیشه همینطور بوده است. وقتیکه در سطح بالا برای بیخانمان ها بودجه ای در نظر گرفته نشود و در عوض هزاران میلیارد دلار به ناسا و پنتاگون تخصیص داده شود دیگه از دست هیچ کسی کاری ساخته نیست. شما اگر این فقرا را بخواهید یک شب در هتل های لوکس لاس وگاس بخوابانید، هتل داران حاضر اند هزاران دلار مصرف کنند وکیل بیگیرند و شما را به دادگاه بکشانند ولی حاضر نیستند اینها را بپذیرند. مسله دیگر اینکه این فقرا همانجا توی همان کشور تولد شده اند و سالها تجربه برایشان نشان داده که هیچ توقعی نباید از سرمایه داران داشته باشند، از همین خاطر است که با خیال راحت توی خیابان میخوابند.
  20
  44
  ‌چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  خب همین جولیان کاسترو چند نفر رو ببره خونه ش تا بقیه هم یاد بگیرن!
  8
  53
  ‌چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. سلام بر شما دوست عزیز و نادان من.سیزده تان به در باد. اگر در آمریکا برایشان چادر کافی است،پس برای زلزله زدگان در کُردستان هم چادر کفایت می نمود.اما شما و تنی چند از دوستانتان داد و فغان راه انداختید که کانکس و چادر در مملکتی که نفت دارد،کافی است؟این «یک بام و دوهوا» را چگونه توجیه می نمائید؟تا دیداری دیگر
  55
  27
  ‌چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  . [::Sabokbalam - . این چهره واقعی آمریکاست.قابل توجه میلیاردها انسان در سراسر جهان که آمریکا را از روی فیلمهای سینمائی آن دیار قساوت میکنند.بی رحم تر از اجتماع و قوانین آن کشور ندیدم.تا زمانیکه ثروتمند هستی,کلیه امکانات کشور در خدمت تو هستند و وقتی کفگیر به ته دیگ خورد,بیل کیتس هم باشی ,جول و پلاست وسط خیابان است.این آقای (سبوک بالام)دقیقا طرز فکر یه آمریکائی هست,یعنی اگه نداری باید بمیری.دیگه کاری نداری که بچه دلیل این فرد بی خانمان شده,(آمریکا مفتخور نمیخواهد)تابحال از خودت سئوال کردی چرا اروپا,مخصوصا آلمان, انقدر مفتخور ندارد؟
  14
  29
  ‌چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. دوست مهربان ولی ماله کش حکومت آخوندی، من نگفتم برای بیخانمان های ایران که در گورستان ها و معابر جای خواب پیدا میکنند آپارتمان لوکس بسازید و در هتل های درجه یک اسکان شان بدهید. برای آنها هم چادر تهیه کنید قدم اول بسیار بلندی برداشته اید. چطور بلدید لبنان و فلسطین را آباد کنید؟ این یک بام و دو هوا بودن من نبود، بیشرمی و غرض ورزی حامیان آخوند است که چنان نتیجه گیری کرد.
  13
  30
  ‌چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::senator x - تهران، ایران::]. در اروپا دولت های سوسیالیست کشور ها را اداره میکنند و به همین دلیل کمک به مهاجرین فقیر و نیازمندان هم گسترده تر است. با وجود این باور کلی بر این هست که چه دارا و چه ندار اروپایی هم فکر مهاجرت به آمریکا را در سر دارد، دلیلش را از خودشان بپرسید. اینکه تعداد بی خانمان های آمریکا هم در چند سال اخیر چند برابر شده هم دلایل متفاوت دارد از جمله رکود اقتصاد، گرانی مسکن و سو استفاده از کمک های دولتی به نیازمندان، اما مهمترین دلیل آن که حتی پیش از شیوع کرونا قابل روئیت بود این است که بسیاری از بی خانمان ها علاقه ای به کسب نان حلال ندارند. من اگر با هست ساعت کار نتوانم از عهده مخارج بر آیم، چهارده ساعت در روز کار میکنم. مشاغل مختلفی از جمله کار در فست فودها و یا جابجا کردن مسافر ( uber , lift) و مشابه اینها در اینجا به وفور وجود داشته. این ملت هم از روز اول در رفاه و مفتخوری و سیر کردن شکم از طریق صادرات نفت نبوده اند، ده ها سال تلاش بی امان اجداد نسل فعلی از بیابان های سرخپوست نشین آمریکای امروز را ساخته است.
  8
  11
  ‌چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۵
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. [::senator x - تهران، ایران::]. سوالت رو من توی یک جمله میدم حکومت سوسیال و کاپیتالیست. من اتفاقا بارها گفتم امریکا مملکتی هست که هر دو سمت اسپکتروم رو به بی نهایت داره. همه چی و همه چی قائم به شخص و اراده خودته. یه سری حملات کلیشه آی نمیدونم هالیوود و اینا رو بکار نبرین که ژست روشنفکری بگیرین. من تا دلت بخواد آدم بهت نشون میدم که با جیب خالی اومدن اینجا و میلیونر شدن. نه سرشون تو باسن اخوند بوده و نه پول مفت گرفتن از جایی. مثال أستیو جابر و جف بزوس و ایلان ماسک رو هم نمیزنم. بلکه همین دور و بر خودم رو میگم. ٩٩ درصد همین بیخانمان ها اقا دائی کار کردن ندارن، وگرنه سر هر خیابون یه مک دونالد هست که میگه کارگر میخواهیم. مسافر جان! میخوای برات ترکی بگم؟ اینجا یه ضرب المثل هست که میگه حد تو آسمون هست، برو و بهش برس. شماها هم عین این شارلاتان ها تا یه عکس میبینین میگین آهااااا!! حالًا وقتشه! یه توصیه میکنم، حداقل یه سرچ یکن تعداد میلیونر های خود ساخته (تکرار میکنم خود ساخته، نه ژن خوک دار) امریکا رو یا کل دنیا مقایسه کنید.
  9
  21
  ‌چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲
  ۴۰
  smart292 - ونکوور، کانادا
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. دوست بسیجی جیره خور ،ما که چیز اشتباهی در این عکس ندیدیم ، در گرمای لاس وگاس خیلی هم لذت بخش است ،تازه اول صبح هم به آنها صبحانه مجانی میدهند و همیشه هم نهار و شام برای این افرد مجانی میباشد ،در ضمن این افراد بین ۸۰۰ دلار تا ۱۵۰۰دلار در ماه از دولت هم حقوق میگیرند ،که معمولاً خرج مشروب و مواد میشود و در ضمن من که اصلان نفهمیدم تو چی چی را میخاهی ثابت کنی ، این رژیم استبدادی اخوندی چنین برنامه هأئی برای افرد بی‌بضاعت دارد یا فقط یک طرفه باید جیبهای آخوند‌های دزد پر شود.
  9
  20
  ‌چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۸
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  امروز دیگه چیزی در مورد کاپیتالیسم و سوسیالیسم نمی دونم، چون ساعاتی پیش،از محل کارم جهت معرفی به اداره کار برای دریافت حقوق بی کاری بهم زنگ زدند، گرچه گفتند که بطور موقته.حق هم داشتند، کلینیک 6 طبقه ما از اواسط اسفند به اندازه یک مطب کوچک هم بیمار نداشت،دکترها هم فراری به جز یک دکتر محترم و گرچه معتاد که ریسک درمان با شرایط کرونایی رو پذیرفته بود. با اون همه هزینه چطور می دونستن دوام بیارن و چه احتیاجی به یک حسابدار چون من دارن. اما دیگه به آینده امیدم کمرنگ شده؟ بیماری و بی کاری و مشاهد ه اخبارمرگ یک عده در لومباردی و سایر نقاط جهان که خودتم تهدید می کنه.ولی در این میان تنها میشه به خدا پناه برد و به اون امیدوار بود.(استیکر ناراحتی و اندوه!)
  2
  16
  ‌پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. شما باز پیدا شدید. فکر کردم رفتید .... خواستم یک چیزی بگم. دیدم .دوستان از خجالت در آمدند. کافی‌ است. ولی‌ یک چیزی باید بگم. بعد از قضیه لیسیدن . روغن بنفشه. خیلی‌ یکی‌ باید خیلی‌ وقیح باشد.که هنوز قربان صدقه ریش آقا برود.
  3
  10
  ‌پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. نمی‌ شه ساکت شد. .وقتی‌ دوباره هار میشی‌. آمریکا را با ایران مقایسه کردی . امریکا . طوفان الاباما سال ۲۰۱۱. ۲۵۰ کشته. کمک مالی دولت ۴ میلیارد.سال ۲۰۱۲ کنتاکی .۲۱ کشته کمک دو میلیارد.سال ۲۰۱۲ اکلاهاما .۲۱ کشته ۳ میلیارد.دلار. کمک.۲۰۱۳ می‌‌سیسی پی‌ ۴ میلید کمک. سال ۲۰۱۴ الاباما و کنتاکی . ۶ میلیارد دلار کمک. سال ۲۰۱۴ نبرسکا ۱ میلیارد کمک دولت.سال ۲۰۱۹ گئورگیا ۳ میلیارد کمک دولت.همین سال ۲۰۲۰ تنسی ۴ میلیارد. برای همین مبارزه با کرنا ۸۰۰ میلیارد دلار. حالا مقایسه با دولت امام زمان. زلزله سر پول ذهاب دو سال پیش. لازم ۵۰۰ چادر . هنوز منتظر هستند. هر چادر را که یک میلیون حساب کنی‌. می‌‌شود ۵۰۰ میلیون تومان. اینقدر آقات فقط در یک شب خرج شیره و تریاک.حالا برو از خجالت زیر پتو پنهان بشو. فرق را درک کردی؟ اگر بجای لیسیدن عقل را به کار می‌‌انداختی .این جا طعنه نمی‌‌زدی. که تف سر بالا شود.
  3
  10
  ‌پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲
  ۴۳
  golden remix - استکهلم، سوئد
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. "اگر در آمریکا برایشان چادر کافی است،پس برای زلزله زدگان در کُردستان هم چادر کفایت می نمود.اما شما و تنی چند از دوستانتان داد و فغان راه انداختید که کانکس و چادر در مملکتی که نفت دارد،کافی است". چرا همیشه کامنتهای شما گنگ و نامفهوم است؟ از گوگل translate استفاده میکنی؟
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۴
  نظر شما چیست؟