سپاه پاسداران با صدور بیانیه‌ای آمریکا را تهدید کرد

العربیه :سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با صدور بیانیه‌ای همزمان با 12 فروردین؛ روز جمهوری اسلامی، تهدید کرد که «کوچک‌ترین خطای دشمنان شرور و ماجراجو در هر نقطه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران، آخرین خطای آنان» خواهد بود.
 
با افزایش دوباره تنش میان ایران و آمریکا طی روزهای اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیانیه‌ای تهدیدآمیز صادر کرد. بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با صدور بیانیه‌ای به مناسبت 12 فروردین؛ روز جمهوری اسلامی، اعلام کرد که «کوچک‌ترین خطای دشمنان شرور و ماجراجو در هر نقطه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران، آخرین خطای آنان» خواهد بود.
 
در ادامه این بیانیه آمده است: «پاسخ‌های قاطع و ویرانگر جبهه انقلاب اسلامی باورناپذیر بوده و حتی فرصت ابراز پشیمانی به آنان نخواهد داد».
 
گفتنی است، روز 21 اسفندماه 1398 (11 مارس) گروه کتائب حزب‌الله عراق 30 موشک به پایگاه التاجی؛ محل استقرار نیروهای ائتلاف آمریکایی در شمال بغداد شلیک کرد که در پی آن دو نیروی آمریکایی و یک بریتانیایی کشته و 14 تن دیگر زخمی شدند. ارتش آمریکا روز بعد حملات هوایی را علیه مواضع نیروهای کتائب در نزدیکی بغداد انجام داد.
 
پس از آن دوباره گروه کتائب روز شنبه هفته بعد حمله گسترده‌تری را به پایگاه التاجی انجام داد و 56 موشک به سمت این پایگاه شلیک کرد. 25 موشک به پایگاه برخورد کردند و سه نیروی نظامی آمریکا و دو نیروی عراقی به شدت زخمی شدند. آمریکا معتقد است که هنوز حمله اخیر را تلافی نکرده است.
 
همزمان با این حمله، شبکه ان بی سی نیوز به نقل از مقامات دولتی سابق و فعلی آمریکا گزارش داد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا با موضوع تلافی گسترده حمله به پایگاه‌های آمریکا در عراق که به گروه‌های مورد حمایت ایران نسبت داده شده، مخالفت کرده است.
 
این شبکه به نقل از این مقامات نوشت: «ترامپ ابراز نگرانی کرده که حمله به ایران در برهه کنونی با توجه به اینکه ایران و بقیه دنیا در حال مقابله با کووید ۱۹ هستند، وجهه آمریکا را بد جلوه می دهد».
 
از سوی دیگر، خبرها و تحلیل‌ها از افزایش نیروی نظامی آمریکا در عراق حاکی از آن است که آمریکا به دنبال انجام اقداماتی در این کشور است تا مواضع گروههای نظامی این کشور را مورد هدف قرار دهد.
 
طبق گزارش‌ها، نام عملیاتی که در عراق علیه حشدالشعبی و شاید سپاه پاسداران انجام خواهد شد «طلوع نو» است. کارشناسان نظامی احتمال داده‌اند که این عملیات در نوع خود خونین‌ترین عملیات خواهد بود.
 
بر اساس گزارش تابناک، کاطع الرکابی، یکی از اعضای کمسیون امنیت و‌ دفاع پارلمان عراق هشدار داد که احتمالا آمریکا در چند روز آینده گروه‌های شبه‌نظامی حشد‌الشعبی در عراق را مورد حمله قرار خواهد داد.
+5
رأی دهید
-67

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  امریکا چه میخواهد از این خر فهمها بذاریدشان با اون اسلامشان تا سر همدیگر را ببرند نگاه کن روسیه که کارهاشو از زیر پیش میبره و با کسی درگیر نیست آدم عاقل به پو تین میگن درک میکنم که امریکا خودش در دام خودش افتاده برای دموکراسی اما در دین اسلام دموکراسی مفهوم نداره موضوع حکومت در کشورهایه اسلامی موضوع خلافت است که در سنت حکومتهایه اسلامی است و رای مردم یا نظرشان پشیزی نمی ارزد این شاختونو بکشید از مشرقیها.
  2
  11
  ‌چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۹
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  گوش مردان دیگه پر شده از این چرت و پرتااین حرفا دیگه مصرف داخلی هم نداره
  0
  13
  ‌چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۲
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  سپاه پاسداران عنقلاب در بهترین حالت تنها توان خوردن تخم چپ آمریکا را دارد و السلام.
  0
  13
  ‌چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  این هم از اون تهدیدهایی است که برای یک بار اسرهاییل را سر جاش نشوند و جرات نکرد جم بخوره!
  0
  13
  ‌چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
  نظر شما چیست؟