بازتاب گسترده صحنه دیدار پرستار عربستانی با فرزند خردسالش

 ویدئویی از مواجه این پدر پرستار با پسر خردسالش در فضای مجازی پر بیننده شد صدای آمریکا :انتشار کلیپ تصویری کوتاهی از یک پرستار مرد عربستانی که هنگام بازگشت به خانه از فرزند خردسالش می خواهد تا از او دور شود، بازتاب گسترده ای در رسانه ها و‌ شبکه های اجتماعی داشته است.
«ناصر علی الشهرانی» پرستار بیمارستانی در شهر ریاض است و با بیمارانی که به ویروس کرونا مبتلا هستند، تماس دارد.
 
هنگامی که او پس از پایان شیفت کاری طولانی خود وارد منزل می شود، از کودک خردسالش که با خوشحالی به طرفش می آید، می خواهد که به او نزدیک نشود و در آغوشش نگیرد. اما وقتی با چهره متعجب و اندوهگین پسرش مواجه می شود، روی زمین می‌نشیند و گریه می کند.
 
این کلیپ کوتاه بارها در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده و میلیون‌ها نفر با این پرستار عربستانی ابراز همدردی کردند. به عقیده بسیاری این کلیپ، یکی از لحظات تأثیرگذار و غم انگیز دوران بحران کرونا در جهان را به تصویر کشیده است؛ لحظه ای که پدری از فرزند خردسالش می‌خواهد برای جلوگیری از احتمال انتقال ویروس کرونا، به او نزدیک نشود.
 
عربستان سعودی تاکنون ابتلای ۱۰۱۲ نفر به ویروس کرونا و مرگ ۳ نفر در این کشور را تائید کرده است.
+80
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل

  ویروس کرونا ثابت کرد که همه انسانها یه جوری به هم وابسته و متاثر از هم هستند. لطفا مواظب خود باشید.
  8
  72
  ‌سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۳
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  لعنت بر تو ای کرونا .
  10
  55
  ‌سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴
  ۴۵
  Harfeh Talkh - لندن، انگلستان

  شرف دارن‌ به بعضی از پرستاران ایرانی !
  90
  22
  ‌سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶
  ۶۳
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  انسانیت یاد بگیر Hafe Talkh
  13
  77
  ‌سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰
  ۵۵
  Sepas - تهران، ایران

  پدر کرونا بسوزه که اینطوری شد با انسانها
  6
  43
  ‌سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
  ۴۵
  Harfeh Talkh - لندن، انگلستان
  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::] بتو ارتباطی ندارد ! حرف حق و تلخ میزنم تو حمله سایبری بکن از کمپ رجوی ! حلال با ای دی بی تربیتت کاداش بیا فهاشی کن ! .
  28
  9
  ‌سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  به قول حافظ:......کان سوخته را نان شد و اواز نیامد. سالها پیش یک رمان را میخواندم ،متاسفانه نامش خاطرم نمانده، درآن قهرمان رمان که لاییک بوکزنی را در حال دادن پستان به دهان کودکش میبینه و میگه: در ان لحظه در ان لحظه به خدا ایمان اوردم چون باور کردم خدا در این لحظه ان زن و پستان اوست که به کودک شیر میده. حالا نگاه کردن با این ویدو من یاد این رمان افتادم و میگم در این چنین لحظاتی است که ادم به اون کلام منصور حلاج می میبره که هگت انا الحق. من خدا هستم، اینچنین انسانهایی مرز فرشته بود را هم شکستند و لیاقت خدا شدن را دارند.سعدی میگه: بنگر تا چه حد است مکان ادمیت. این پرستار و امثال این پرستارها متاسفانه در دنیای زندگی میکنند که امثال علی ضحاک یکدست و بیعقل و لجنهای دوروبریش ادعای خدای میکنند، و انتظار دارند خدا با نعلینشون از طریق خط هوایی انها را وارد بهشت کند.
  2
  6
  ‌سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۰
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  چون انسان قسمتی از طبیعت و با نفس کشیدن تابع طبیعت هست. طبیعت با قدرتی صدها هزار برابر انسان به سرنوشت تسلط دارد. امروز یا فردا زمانی را می بینم که عاملی باعث شود بیش از نیمی از جمعیت ادمیان کم شود. در یک سناریوی دیگر ، شاید در هزاران سال دیگر،اثری از وجود انسان باقی نخواهد ماند. بدون خواسته های ما هم دنیا به حیات خود ادامه میدهد. ممکن هست یک ویروس جهشی از دل همین کرونا بیرون امده و همه جا جمعیت را نصف کند!
  3
  6
  ‌سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
  ۴۱
  انرژی و بینهایت - فوکوکا، ژاپن
  [::Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل::]. ذهن ناخود آگاهت میخواست بگوید بنی آدم اعضای یکدیگر اند که در آفرینش. ولی انگشتانت آنرا به عباره دیگر نوشت، فرق نمیکنه مهم اینست که درک اش کردی...
  5
  7
  ‌چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۳
  نظر شما چیست؟