راهکارهایی برای سرگرم کردن و فعال نگاه داشتن کودکان در دوران قرنطینه

حتی یک روز در خانه ماندن و تغییر روال همیشگی زندگی می تواند استرس آور باشد، چه برسد به هفته‌ها و ماه‌‌‌‌ها قرنطینه در خانه، همزمان با بسته بودن مدارس و درس دادن و رسیدگی به فرزندان، آن هم در حالی‌که احتمالا در خانه کار می‌کنید.
 
اگر به دنبال فعالیت‌های پرتحرک، سرگرم کننده، و یا آموزنده برای فرزندان خود هستید، سایت «هلث‌لاین برای والدین» به چند مورد زیر اشاره می کند:
آشپزی کنید بچه‌ها بخصوص در سنین خردسالی، عاشق پیمانه کردن، مخلوط کردن، و هم زدن هستند. کیک پختن شاید یکی از محبوب‌ترین آنها باشد.

نقاشی کنید نقاشی و رنگ آمیزی یکی از سرگرمی‌‌هایی است که اکثر کودکان از آن لذت می برند.

بازی «یافتن گنج» کنید چیزی را در گوشه‌ای از خانه پنهان کنید و به آنها سرنخ بدهید تا آن را پیدا کنند.

کاردستی بسازید با اشیای دم‌دستی و مواد بازیافت شده مثل قوطی دستمال کلینکس و چوب بستنی چیزهای تازه‌ای بسازید.

در کار خانه از آنها کمک بگیرید برای بچه‌ها بنا بر سنشان وظایف مشخص خانگی تعیین کنید: تا کردن لباس‌های شسته شده، خالی کردن ماشین ظرفشویی، و امثال آن.

بازی‌های پرتحرک کنید حتی اگر شده برای ۵ دقیقه به انجام بازی‌هایی مثل «قایم باشک» (قایم موشک) یا «گرگم به هوا» - که مستلزم بالا رفتن، پریدن، و دویدن هستند - بپردازید.

آنها را تشویق کنید نامه بنویسند از کودکان بزرگتر بخواهید برای دوستان و یا اقوام نامه بنویسند. این کار نه تنها کمبود دوری از آنها را تا حدودی پر می کند، بلکه کودکان را نیز سرگرم کرده و از تنهایی در می‌آورد.

 کتاب مصور درست کنند  این کار هم به نوشتن و خواندن کودکان کمک می کند و هم قوه تخیل آنها را پرورش می‌دهد.

آنها را به پیاده‌روی در طبیعت ببرید هرچند بردن فرزندانتان به پارک‌های شلوغ توصیه نمی شود، ولی راه رفتن در فضای باز و طبیعت برای آنها خوب است. حتی آنها را تشویق کنید از مناظر عکس بگیرند.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟