زدن ماسک در سوپرمارکت‌های اتریش اجباری شد

دویچه وله :اتریش مقرر کرده از این پس هنگام خرید در سوپرمارکت، خریداران باید با ماسک دهان و بینی خود را بپوشانند. هنوز مشخص نیست که آیا زدن ماسک در خیابان هم اجباری می‌شود یا نه. 
 
سباستین کورتس، صدراعظم اتریش مقرر کرده که از روز چهارشنبه اول آوریل، کسانی که در سرتاسر اتریش برای خرید به سوپرمارکت می‌روند باید از ماسک استفاده کنند.
 
سوپرمارکت‌ها از روز چهارشنبه در مبادی ورودی خود ماسک بین مردم توزیع می‌کنند. فعلا در اماکنی که مردم با یکدیگر تماس مستقیم دارند بایستی ماسک استفاده شود و هنوز اجباری برای پوشیدن ماسک در خیابان نیست.
 
صدراعظم اتریش تاکید کرده که این یک اشتباه است اگر فکر کنیم زدن ماسک حفاظت در برابر بیماری است اما احتمال سرایت از طریق هوا را کاهش می‌دهد. کورتس همچنین تاکید کرده که ماسک جایگزینی برای سایر مقررات مثل حفظ فاصله نیست.
 
در اتریش تا کنون ۸۶۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده است و ۸۶ نفر بر اثر بیماری کووید ۱۹ جان باخته‌اند.
 
صدراعظم اتریش تصریح کرده که نرخ رشد ابتلا باید به زیر یک درصد و در درازمدت به صفر برسد. در حال حاضر نرخ رشد ابتلا به ویروس کرونا در اتریش کمی کمتر از ۱۰ درصد است.
 
در اتریش از دو هفته پیش مقررات محدودیت خروج از خانه اعمال شده  و تا ۱۳ آوریل ادامه خواهد داشت. این هفته قرار است بررسی شود که آیا لازم است این تاریخ تمدید شود و مقررات بعد از ۱۳ آوریل هم ادامه داشته باشد یا خیر.
 
وزیر بهداشت اتریش روز یکشنبه به روزنامه "کرونن" گفت که احتمالا اولین قدم برای رفع محدودیت خروج از خانه، بازگشایی پارک‌ها خواهد بود.
 
صدراعظم اتریش اما ‌‌ظاهرا نظر دیگری دارد. او گفته: «من همان زمان گفتم که ما در آغاز یک ماراتن هستیم و این هنوز مانند قبل ادامه دارد.»
 
مارکوس زودر، نخست وزیر ایالت بایرن آلمان در پاسخ به این پرسش که آیا اجباری شدن ماسک در این ایالت همسایه با اتریش ممکن هست، گفته فعلا چنین چیزی در برنامه نیست اما تاکید کرده که این موضوع "فکر ما را مشغول کرده است".
 
نخست‌وزیر بایرن درباره اجباری شدن ماسک با همتای خود در ایالت همسایه بایرن، بادن وورتمبرگ نیز گفت‌وگو کرده است. به گفته زودر، اتریش در این باره از نظر زمانی از آلمان جلوتر است.
+9
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.