آخرین آمار رسمی مبتلایان و جان‌باختگان کرونا در ایران: ۲ هزار ۶۴۰ مرگ، ۳۸ هزار و ۹۰۱ ابتلا

بی بی سی :کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران تازه‌ترین آمار مبتلایان و جان‌باختگان ویروس کرونا را اعلام کرد و براساس آن در ٢٤ ساعت گذشته ۲ هزار ۹۰۱ مبتلای جدید شناسایی شده و ۱۲۳ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.
 
به این ترتیب شمار کل مبتلایان به کووید-۱۹ در ایران به ۳۸ هزار و ۳۰۹ نفر و فوت‌شدگان به ۲ هزار و ۶۴۰ نفر افزایش یافت.
 
تعداد کل بهبود یافتگان نیز به ۱۲ هزار و ۳۹۱ نفر اعلام شده است.
 
روز گذشته تعداد مبتلایان به کرونا در ایران ۳۵ هزار و ۴۰۸ نفر و تعداد جان باختگان ۲ هزار و ۵۱۷ نفر اعلام شده بود.
پیک کرونا بعد از نوروز مشخص می‌شود پیشترحسن روحانی، رئیس جمهور ایران در جلسه هیات دولت گفت که به گفته متخصصین شبیه این بیماری بیش از ۱۴۰ سال پیش هم بوده اما اینکه "به این صورت عالمگیر بوده و در این حد قدرت سرایت داشته باشد و بتواند همه ارکان جامعه را از سیاست، اقتصاد و روابط اجتماعی تحت تأثیر قرار دهد، نداشتیم و این اولین بار بعد از گذشت بیش از یک قرن است که با این حادثه مواجه می‌شویم."
 
و افزود که روز گذشته‌ با متخصصان و پزشکان نشست داشته است.
 
آقای روحانی گفت که در این جلسه از متخصصان پرسیده "آیا ما از نقطه پیک و اوج عبور کردیم و در نقطه‌ای هستیم که به سمت شرایط بهتر حرکت می‌کنیم؟"
 
وی گفت که پاسخ متخصصان این بوده که "در بعضی استان‌ها بله، از پیک عبور کردیم و در شیب پایین قرار گرفتیم".
 
رئیس جمهور ایران گفت "اما در بعضی استان‌ها هنوز نمی‌توانیم با اطمینان" در خصوص گذشتن از پیک بیماری سخنی گفت و "باید منتظر پایان تعطیلات عید نوروز باشیم و بعد قضاوت کنیم که در چه وضعیتی هستیم".
 
به گفته آقای روحانی "در مجموع شرایط ما به گفته وزیر بهداشت از هفته گذشته بهتر است. همه دنیا می‌دانند در شرایط تحریم هستیم و در این شرایط به خوبی مقاومت کنیم و کشور را اداره کنیم".
 
وی از کمک دولت به واحد‌های تولیدی که در شرایط سخت هستند خبر داد.
 
آقای روحانی گفت که "ما باید خود را برای زندگی با این ویروس آماده کنیم تا درمان این بیماری و یا واکسن آن تهیه شود".
 
به گفته حسن روحانی "این بیماری آثار خوبی هم داشت، در کنار این همه سختی یک انسجام و وحدت درست شد."
آمار جهانی کرونا
تا صبح امروز بیش از ۶۶۴ هزار نفر در جهان به ویروس کووید-۱۹ مبتلا شده اند که در اثر آن بیش از ۳۰ نفر جان خود را از دست داده اند.
 
تعداد کل بهبودیافتگان پس از ابتلا به کرونا در جهان تا به امروز بیش از ۱۴۲ هزار نفر گزارش شده است.
 
کشوری که بیشترین آمار مبتلایان را به خود اختصاص داده ایالات متحده آمریکا با نزدیک به ۱۲۴ هزار مبتلا و پس از آن ایتالیا با بیش از ۹۲ هزار نفر است و پس از آن چین، اسپانیا، آلمان، فرانسه، ایران و بریتانیا قرار دارند.
 
در آمار جانباختگان ابتلا به ویروس کرونا، ایتالیا با بیش از ۱۰هزار نفر و اسپانیا با نزدیک به ۶ هزار نفر بیشترین و پس از آنها چین، ایران، فرانسه، آمریکا و بریتانیا بیشترین مرگ بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ را داشته اند.
 
دولت ایتالیا که بیشترین آمار مرگ و میر در اثر ابتلا به کرونا دار دارد قوانین سخت گیرانه تری را به نسبت به گذشته وضع کرده و از همه کسانی که وارد این کشور می شوند خواسته تا دمای بدن شان کنترل شود و ماسک به صورت بزنند.
 
اسپانیا نیز اقدام به اجرای مقررات و محدودیت های جدیدی کرده و از همه کسانی که شغل شان غیر ضروری است، خواسته تا به مدت ۲ هفته در خانه بمانند.
 
ادوار فیلیپ، نخست وزیر فرانسه نیز گفته است که "جنگ تازه آغاز شده است".
 
بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا نیز در نامه‌ای که برای همه ساکنان بریتانیا ارسال کرده هشدار داده که در بحران کرونا وضعیت پیش از آنکه رو به بهبودی بگذارد، بغرنج‌تر هم خواهد شد.
+1
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  Harfeh Talkh - لندن، انگلستان
  آمار بیشتر از این حرفهاست ! دروغ می گویند ! نمی دانم چرا قایم می کنند ! شاید از شورش می ترسند!
  1
  12
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  کلا کوشش فحش ناموسی ندهم. عادت بسیار بدی است. و ریشه در فهرنگ اسلامی و مردسالاری. ولی‌ بعضی‌ موقع .این آخوند‌های پلید. راهی‌ برای شما نمی‌‌گذارند. تا با شنیع‌ترین کلمات نفرت خود را از این نوادگان ابلیس نشان داد. با کمال معذرت از همه دوستان. جواب بنده حقیر.به این آمار. به سبک لمپن‌های و لاتهای مسلمان. "۴۰ سال است که در حوزه علمیه .دنبال جن می‌‌گردم. یک جن پیدا نکردم. ولی‌ تا دلتان بخواد. دیدم .بی‌ شمار. آخونده .....
  3
  13
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
  ۵۵
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران
  شماها مثل سگ دروغ میگین در ایران حداقل پانصد تا ششصد هزار نفر این بیماری رو گرفتن که خیلی‌ها بخاطر بی‌پولی و نبود امکانات پزشکی اصلا بیمارستان نمیرن این تعداد که اینها میگن کسانی هستن که در بیمارستان رفتن و خودشون رو معرفی کردن ایران واقعا شرایط بد هست الان دیگه مردم خیلی ترسیدن و رعایت می‌کنن تهران رو می‌دونم و فکر می‌کنم که شهرهای دیگه هم مردم خود جوش به هم کمک می‌کنن که البته این آخوندها فردا میگن ما کردیم این روحانی یک خائن به ملت ایران هست و باید محاکمه و اعدام بشه
  3
  5
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
  نظر شما چیست؟