صبا کمالی به اهل بیت و قوم لر تمسخر کرد و پاسخ هم گرفت

صبا کمالی به اهل بیت و قوم لر تمسخر کرد و پاسخ هم گرفت
+41
رأی دهید
-156

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  مستانه شرق - هایدلبرگ، آلمان

  با درود به قوم لر ، امروز نیز سالگرد سفر ابدی و از خاک به افلاکِ لر زاده عزیز شادروان رضا صفدری است در ۹ سال پیش در سحرگاه چنین روزی دهم فروردین ۱۳۹۰ به طور مشکوکی جان به جان آفرین تسلیم کرد روان پاکش شاد
  64
  25
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۹
  ۵۶
  ماساچوست - کانادا، جزیره کریسمس

  صبا کمالی آره استخوان کم آورده و هار شده. آرایش نکته و لنزاش از چشمانش بیاره بیرون شکل میمون هست.
  206
  17
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۱
  ۴۰
  mahdi moud - تهران، ایران

  شما دو تا گوسفند هم خودتو رو به ایرانی بودن نچسبونید کسی که به یه قوم تجاوزگر عربستانی احترام بزاره ایرانی نیست و بهتره برای خودتون متاسف باشید .....
  27
  286
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  تا وقتی این ها به اسلام و حسین و این ترهات معتقدند نکبت هم از سر و رویشان بالا میرود
  18
  268
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۰
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  اینرا بدانید که جنایاتی که عربها در ۱۴۰۰ سال پیش در ایران انجام دادند در هیچ کشوری بدین میزان نبود میدانید که تمرگیدن انها در اسپانیا ۸۰۰ سال بود ولی جرات جنایت را پیدا نکردند همینطور به بستر بردن دختران خرد سال که در ایران ما صورت گرفت یک نکته ی منفی در ذات اکثریت ما هست که تمرگیدن فرهنگ کثیف انها مثل یک کنه و ساس به سرزمین ما چسبید و ول کن هم نیست...زیارت گور انها در ایران و خارج از سوی بیرگها فراموش نشود همینطور نواده ی انها خمینی و امام ته چاهی جمکران.
  15
  128
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۶
  ۵۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  چرا میگی اعتقادات ما ایرانیا!. من و ۹۰٪ کسانی کی میشناسم یه .....هم به اهل بیت اعتقاد ندارن!. وقتی اینجوری میخوایین یه ذهنیت و اعتقادی رو تحمیل کنین خوب عکس العمل بعضی ها مثل من انکار و حتی نشون دادن انزجاره که میای میگی توهینه! یعنی در حقیقت خودت باعث اون توهین شدی
  15
  112
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۸
  ۴۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  لر، کرد، عرب، بلوچ، آذری و پارس و . بازوهای اصیل و قدرتمند خاک ایران هستند! ولی افسانه اهل بیت فقط برای خر کردن ملت ما سروده شده و هیچ ربطی به خاک ایران نداشته و ندارد. و فقط پانصد سال است که به زور توسط شاه اسماعیل ملعون اونم از لج عثمانیها به ایران تحمیل کرده. ناگفته نماند این دو تا هم که در ویدیو اهل بیت اهل بیت میکنند بیشتر برای استحکام جایگاه فعلیشون دارن پاچه خواری میکنند.
  17
  113
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۳
  ۴۲
  رک و راست - لندن، انگلستان

  صبا جان خیلى ممنون از جکهاى خنده دار و پر معنیت، شیرزنى ..بعدش هم این دو تا نکره چه لرى هستند که تو ویدئو پاچه خوارى ا هل بیت وحشى رو میکنند که قوم اصیل آریایى روکه با ز هم خودشون تو ویدئو ازشون صحبت میکنند رو به سلاخه کشیدند . آریایى اصیل صبا کمالى و بس
  12
  99
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۳
  ۴۲
  رک و راست - لندن، انگلستان

  یه جک فقط واسه صبا . میگند یه روز محمد و دار و دستش داشتند تو بیابان خسته و گشنه و تشنه، زارو پریشان میخرامیدند که به ناگاه عیسى با یه Mercedes AMG شیشه ها رو داده بود بالا کولر رو هم زده بود، با سرعت از بقل اینها رد میشه و کلى گرد و خاک به خوردشون میده. در اون هنگام دو تا از ....
  13
  44
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۲
  ۴۸
  Vejdanebidar - آمستردام، هلند

  ما هم واسه شما عرب پسندها متاسفیم . ار طرف خودت حرف بزن قوم ما قوم عرب نیست. ساندیس خورها
  11
  94
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲
  ۴۰
  majiddk - کپنهاک، دانمارک

  هر وقت یک بحران در کشور پیش میاد این حکومت عمدا این داستانها را راه میندازه تا بحران اصلی را فراموش بشه.واقعا که این ها خوب نبض جامعه دستشونه.
  10
  74
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸
  ۵۰
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  تا زمانی که یه مشت ادم بیشعور و نفهم مثل این دوتا احمق با این تفکرات ۱۴۰۰ ساله تو اون مملت هستند وضع مملکت از این بهتر نمیشه. شهاب سنگم ارزوست.
  13
  60
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  ما 3قوم خیلی احساسی داریم به نام تورک و لر و گیلک. به خاطر احساسی بودنشون فراز و فرودهای رفتاری دارن و این موضوع ایجاد جوک کرده. تورکها بخصوص نوع تهرانیش که خودشون در گذشته این جوکها رو ساختن. اگه توهین نباشه ایرادی نداره. اتفاقا این 3قوم مورد علاقه من هستن و البته اصالت اجداد خودم هم تورک قزوینه و اساسا دابل جوک خور هستیم.
  25
  31
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  این خانوم تنها بازیگر ایرانی که قیافش کپی مشابه خارجیش یعنی بازیگر تایتانیک کیت وینسلته. البته عمرا در اون سطح بازی نمیکنه. مثل باقی بازیگرای ایرانی که بجای بازیگری رفتار عادی میکنن . غکر میکنن بازیگری یعنی مثل آدم عادی بودن. بازیگر باید شعف خاصی در حرکات و میمیکش باشه.
  49
  9
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  اگرلری نباید از دشمنان عرعر و کتابشون حمایت کنی
  18
  52
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
  ۴۵
  Harfeh Talkh - لندن، انگلستان

  من توهینی به لر نمی بینم ! جوک‌هست دیگر ! خیلی لرها را دوست دارم اتفاقا ! مردمان ساده و مهربانی هستند ! من زندگی کردم در سایتهای ساختمانی در جنوب ایران با لرها ! خیلی سختکوش و زحمتکش هستند ! شریف هستند ! اما این دو داعشی را از لرها نمی بینم ! مذهب باید برود در مسجد درش بسته شود مانند اینجا ! آنوقت همه چیز حل می شود !
  17
  66
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
  ۴۰
  اسپیسر - لندن، انگلستان

  این پسره چقدر زر زد. یه جمله بگو برو گمشو دیگه. دختره بنده خدا یه جوک گفته دیگه.
  12
  66
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
  ۵۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  [::رک و راست - لندن، انگلستان::]. میدونی چرا وقتی اهل بیت به بیابون میرفتن و دیگه مسیر ماشین رو نبود ٫ در ماشینو جدا میکردن با خودشون میبردن؟. واسه اینکه اگه هوا خیلی گرم بود بتونن شیشه رو بکشن پایین!
  9
  19
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
  ۷۰
  Roma55 - لانسینگ، انگلستان

  من موافق جوک هستم ولی به شرطی که منظور توهین کردن نباشه همانطور که در بین خیلی از ملت ها نیز جوک ساخته میشود . این آقا کاملا با عینک تعصب و مذ هب نگری به اطرافش مینگرد .
  5
  25
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
  ۴۰
  2zdO3rghat - آرلون، بلژیک
  امیرقریو نوشتی تورک از نو ع تهرانیش خودت خنده ت نگرفت اینو نوشتی تهرونیا که البته اونموقع ری در جنوب تهران از خود تهران معروفتر بوده قبل از ورود سلجوقیای ترک و بعدش قاجارهای ترک زبونشون مادی بوده چون از سلسله مادها بودن قبل از ترکها همون قزوینو زنجان و تاکستان تا طالقان زبونشون تاتی بوده که نزدیک به زبون مادیه
  13
  9
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
  ۵۶
  ماساچوست - کانادا، جزیره کریسمس
  [::ماساچوست - کانادا، جزیره کریسمس::]. معذرت من این را اشتباهی نوشته بودم. این منظورم اصلا نبود که چه غلطی کردم هه داد و بیداد .
  11
  3
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
  ۵۶
  ماساچوست - کانادا، جزیره کریسمس

  این دو تا گوسفند حزب اللهی هستند.
  11
  41
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::2zdO3rghat - آرلون، بلژیک::]. خوب بعد ؟؟؟ . اگه جواب قانع کننده داری بهش بده نه داری با دلداری یه یک هموطن چشم قسمت بزرگی از مردم اون وطن که بالای۹۹٪ جان و تنشونو فدای آن آب وخاک میکنن ودر میاری عزیز . نمیخوای گناه مایاها رو هم ازین قوم سلجوق بگیری ؟ آخه این چه منطقیه که ما داریم بجای خر پالانش رو میگیریم بباد کتک و همیشه هم با یه غوره سردی و با یه مویز گرمی‌مون میشه ! خواستی منم کمکت میکنم که این قومو بریزیم تو دریا ای بابا تمام بدبختیش آخوند و دین اسلام هستش این آقا شیرجه زده تو تاریخ میخواد مقصر پیدا کنه . عزیز مقصر اصلی تمام نابسامانیهات همین دوتا گوسفند و همپالگیهاش هستن برو یقه اونهارو بگیر بجای توهین به یه قوم .
  11
  16
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Parinaz Iran - پراگ، چک::]. تمرگیدن انها در اسپانیا؟ مسلمانان ریاضیات - فلسفه - فلزکاری - فنون کشاورزی - کارخانجات کاغذ سازی را به اروپا آوردند. قبل از آن اروپائیها از علامات رومی برای ریاضیات استفاده میکردند که "0" در آن نبود بنابراین اصلا قادر به ضرب و تقسیم نبودند و جمع و تفریق هم بسیار محدود بود. کلا برای نوشتن عدد 10000 باید هزار تا X میگذاشتند که ممکن نبود!! قبل از ورود مسلمین مسیحیان ویزیگاد یهوددیان و مسیحیان فرقه های دیگر را از اروپا قتل عام کرده و به شمال افریقا رانده بودند. با ورود مسلمین یهودیان مخصوصا خانواده فیلسوف معروف یهودی ابن میمون به اروپا بازگشتند و وی برای تحصیل به مدارس مسلمین وارد شد. سعی کن سنجیده سخن بگویی نه از سر تنفر شخصی و کورکورانه!!
  23
  18
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱
  ۴۵
  Harfeh Talkh - لندن، انگلستان
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::] موافق هستم با شما ! حالا الان‌می آیند فوش می دهند اما ادبیات‌‌ما‌و‌علوم‌ما‌تحت تاثیر عرب شکوفا شده ! تمام‌کتب ادبی و دانشمندان ما بعد از اعراب شکوفا شدند ! البته تمدن‌اریایی نه‌اما‌علوم‌و ادبیات ما مربوط به بعد از اسلام‌است مانند عمر خیام حافظ بوعلی سینا فردوسی فارابی علامه هلی مولانا عطار رازی سعدی ! درسته ما با اسلام متحجر مخالف هستیم و از اعراب بیزار اما باید حق را کفت حتی اگر تلخ باشد ! .
  27
  16
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳
  ۴۰
  2zdO3rghat - آرلون، بلژیک
  گفتنی ها کم نیست جواب چیشو بدم آخه این آقا میاد میگه تورک از نو ع تهرانیش مگه تورک از نوع دیگه هم داریم منظورم توهین نبود این آقا میگه تهران یعنی تورک و تورک یعنی تهران بعدشم میگه اصالتش تورک قزوینه خوب اگه قزوینه بره قزوین شترسواری دولا دولا نمیشه تهرونیای قدیم زالزالک فروش و گردوفروش بودن خوب بیاد بگه شغلش غیرازاینها بوده یانه معلوم میشه تهرونیه یاغربتی هرکی بلندشده واسه ما تاریخدان شده والابخدا
  17
  2
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  دشت قزوین که زمانی دشت تهران رو هم دربر میگرفته محل پیداش کهنترین تمدن مهم تورکها یعنی تمدن قز( لاتین کاس) به نام تمدن قزوین (لاتین کاسپین) بوده. قزوین یا قزاوین به تورکی یعنی خانه تورکهای قز. اونها در 6000سال پیش کهنترین امپراطوری این سرزمین رو تشکیل دادن و اونها با اورارتوها ماننها مادها سومرها ایلامیها که همگی تمدنهای تورک بودن نسبت داشتن. قومهای دیگه از 2700سال پیش از مناطق پاکستان و افغانستان امروزی وارد فلات ایران شدن. بخش قابل توجهی از لرها هم رگ و ریشه تورک دارن (تیپولوژی) و در زمان ساسانیها تغییر زبان شدن. تاتها عده خیلی کمی مهاجر هستن و هیچ ریشه ای در قزوین ندارن. حداکثر 100هزار تات در منطقه قروین هست. در برابر 80درصد اصالت تورک قزوینیها. دشت تهران مناطق کهنش ساوجبلاغ هست که کهنترین تورکها در اونجا زیست میکنن. حرف بی ربط در موضوع بی ربط نزن. اکثریت تهران هم اصالت تورک دارن. ری هیچ ربطی به تهران نداره و بله دقیقا تهران فعلی مرز کهن تورکها با سایر اقوامه.
  14
  8
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۸
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  آقا یا هر که هستی مشت نمونه خروار است عربها که محمد شد رهبر کذاب دینی چه کشاورزی داشتند در عربستان بغیر از نخلها چرا هذیان میگی اگه مسلمانان تجاوز نمکردن به کشورهایه دیگه میماندن همان خری که امروز هستند نگاه کن به وضعیت الان عربها که بستر اسلام است و اسلام بعد محمد کذاب هر چه دارد از قومهایست از اروپا خواهشن ببند اون دهن را.
  9
  9
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۱
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::ادوینو - گوالف، کانادا::]. مرجع من جلد چهارم از کتاب تاریخ تمدن است. مرجع تو چی هست؟ من آدم دینی نیستم و تو اگر به محمد توهین کنی موهای تنم سیخ نمیشود منتها سعی کن خودت را کنترل کنی و به هیچکس توهین نکن چون اولا نشان از بی شخصیتی خود تو دارد دوم اینکه خیلی افراد به جنگ متقابل با تو میپردازند و دیگر مباحثه ای شکل نمیگیرد! حالا بنویس ببینم ویل دورانت هذیان میگوید یا تو هذیان میگویی؟ وقتی جواب این سوال را دادی بحث را ادامه میدهیم!!
  13
  10
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::Harfeh Talkh - لندن، انگلستان::]. ایران ساسانی بدلیل اینکه جامعه طبقاتی بوده دچار رخوت و سکون بوده است. شما دور و بر خودت رو نگاه کن چینی و هندی را که قبلا چیزی نداشته میاورد او سخت کار میکند تا بدست بیاورد. در ایران ساسانی این ممکن نبوده بنابراین جامعه دچار سکون بوده است. در چنین جامعه استبداد زده ای علم و دانش پا نمیگیرد. تنها کتاب اوستا بوده آنهم خواندنش در انحصار موبدان بوده! این قصه های کتابخانه که میگویند درست بنظر نمیرسد
  10
  8
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳
  ۴۵
  Harfeh Talkh - لندن، انگلستان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. من اعتقاد دارم‌ تمام‌ایران‌ اکثرا ترک‌ هستن یا یک ترک در اقوام‌دارند . مردمان‌نجیبی هستند !
  18
  6
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳
  ۴۰
  2zdO3rghat - آرلون، بلژیک
  اون کاسپین ربطی به قزوین نداره همونطور که کامبوج ربطی به کمبوجیه نداره بعدم قزوین ربطی به تهران نداره امیرجون من از سال دوهزارودو اومدم بلژیک ازسال دوهزاروچهار خواننده این سایتم اونوقتا روزنامه نیمروز لندن که خیلیها مثل من نسخه وبش رو میخوندن تبلیغ اینسایتومیکرد ازهمونوقت عصر از سردرسو کلاس میومدم فقط خبرهارو ده دقیقه میخوندم اینوگفتم که بگم حرف الکی تاحالا قد تو ندیدم کسی بزنه اینقدم رو حرفش پافشاری کنه
  5
  2
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::ادوینو - گوالف، کانادا::]. این تکنیک امثال توست که توهین بکنید طرف دست به دعوا بزند و مطلب اصلی گم بشود درسته؟ دست تو خوانده شده! برای همین من ادامه میدهم: روشهای کشاورزی فقط یکی از چیزهایی بود که مسلمین برای اروپا بردند و کل ماجرا نیست! منتها در جواب به سوال تو که در عربستان خشک بوده چطور کشاورزی داشتند! اولا تمام مناطق خشک نیست بعنوان مثال منطقه قطیف دارنده آب و مزارع خوبی است یا منطقه اسیر در جنوب غربی نزدیک یمن دارای کشاورزی و آب است یا در مناطق غربی وضعیت بد نیست . اینها باعث شده عربستان نه تنها خودکفا بلکه صادر کننده مرکبات باشد! ثانیا اعراب حیره قرنها قبل از اسلام در جلگه های عراق میزیسته اند و در آنجا رونق کشاورزی و آب فراوان بوده است ! .
  8
  7
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۸
  ۴۰
  2zdO3rghat - آرلون، بلژیک
  ترکها هرجا رسیدن زادولد کردن دلیل نشد که اونجا مال خودشون بوده حالا مثل اون آقای تلخ و آذرمیانه که جفتشون یکین بیا منفی بزن بخودتم مثبت اگه یه عده همونکار زشتو کردن یا میکنن دلیل نیست شمام همونکارو بکنین من نمیدونم اصرار شما چیه هرروز دارین کامنت میذارین بابا فوقش یکی دوتا نه ده تا اصلا باید بخش کامنتها رو ببندن تا همه راحت شن وگرنه شماها یه بلایی سرخودتون میارین خوبه جلودست شماها نیستم وگرنه گلومو پاره میکردین
  10
  8
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::2zdO3rghat - آرلون، بلژیک::]. نازنین تاریخ اون دیار به تاریخ دویست وده ساله تهران بند نیست این پایتخت بودن هر چند صدسال به ابرشهری بند بوده و به هیچ روستایی هم برتری نداشته ولی اگر فکر میکنید هر تهرانی که گردوفروش بوده و زالزاکفروش باید بقیه رو از کشور بیرون کنه پس بیایید ایرانو کادوپیچی کرده تحویل شوشیها (ایلامیها) بدیم که قبل از تهرانیها و خیلیها صاحب و پایتخت نشین اون کشور بودن و بقیه هم اسلیپ تن کرده خودرا بزنیم بدریا تا اونا نداختنمون تو دریا.عزیز دل برادر اون کشور وجب به‌وجبش متعلق به من آذری به شما تهرانی به دوستدارکرد و به بلوچ اسلویی و بقیه دارد و شما هم میتوانید و اگه خواستید ساکن هر نقطه‌اش باشد این حق مسلمتان هست .پیروز و سربلند باشی هموطن .
  3
  14
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۸
  ۴۰
  2zdO3rghat - آرلون، بلژیک
  گفتنیها کم نیست - بخارست آقا قبول ولی این آقا اکثر وقتا حرفاش دوپهلوئه میگه نژادپرست نیستم اما پاش بیفته از تورک و قزو اینا میگه اون اولا اینجا چند تا آدم باسواد بودن این پانترکهاو پانعربها رو چنان با حرف میکوبیدن که صداشون درنمیومد باز دور برداشتن این قرنطینه هم باحث شده اینجارو رینگ بوکس کنن منم چند وقتیه حالو حوصله جنگ اعصاب رو ندارم اینام تو هر خبر هستن نمیدونم ناراحتی اعصاب نمیگیرن اینا
  3
  8
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  بنده سالهاست تو این سایت کامنتهای کاربران عزیزو میخوانمو لذت میبرم ولی هیچ موقع به این وضعیت حاضر بین کاربران از اقوام مختلف کلمات توهین آمیز ردوبدل نشده بود که بلاخره ارتش سایبری ج...اس. اینجا هم رخنه کرد و شروع به تفرقه انداختن بین عزیزان با قومیتهای مختلف که امید هست عزیزانی که به تمامیت ارضی ایران علاقه دارند جواب این گروه عدید با سکوت و یا بی اعتنایی هیزوم رو آتیششون نشوند. ممنون و امیدوارم کسی بخود نگیرد جز آنهایی که از اتحاد اقوام ایرانی وحشت دارن و میترسند جیره‌شون قطع بشه. از یوکی هم خواشمندم از توهین به اقوام جلوگیری کند. دوستان انتقاد در مورد عقیده با توهین به قومیت فرق میکند بیایید اندکی نسبت به سایر اقوام مهربونتر باشیم. بقول حضرت مولانا(آدمی مخفیست در زیر زبان. این زبان پرده است بردرگاه جان). ممنون دوستان .
  3
  12
  دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۰
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  هر قوم و ملتی پیشرفته تر هست جوک و کمدین های بیشتری دارد. مثلا در عربستان کمدین نمی بینید و امریکا و انگلستان بیشترین جوک ها و کمدین ها را دارند. جوک ها باعث میشوند تا یک قوم عیوب خودش را با زبان شیرین طنز بازگو کرده و در رفع ان بکوشد. هر قومی بیشترین جوک ها را دارد یعنی پیشرفته تر و پویاتر هست
  2
  13
  دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۰
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::2zdO3rghat - آرلون، بلژیک::]. دریای خزر در لاتین کاسپین نامیده شده در متون قدیمی و منابع عربی بحر قزوین نامیده میشه. قفقاز یا به تورکی قفقز (یعنی کوه قز) به لاتین کاکاس نامیده میشه. واقعا برام عجیبه که گفته منو تکذیب میکنی و نمیدونی کاسپین لفظ لاتین قزوین هست. و کاس لفظ لاتین قز هست. متاسفانه خیلی از ایرانیها لفظ لاتین نامهای کهن ایرانی رو به اشتباه ایرانی و کهن میدانن. قزوین از نظر بستر تمدنی قدمت غیرقابل محاسبه ای داره. در صورتی که اکثر شهرهای معروف و قدیمی ایران ریشه ابتداییشون مشخصه. متاسفانه تاریخ نویسان ما و خود علامه دهخدا چون سعی داشتن درباره همه چیز نظری بدن خیلی از معانی و تعاریف و تواریخ رو به ضن خودشون یا نوشته های بی پایه نوشتن و معیار شده. شما اگر میخوای تاریخ تورکی بدون اول باید زبانشو یاد بگیری. اگر میخوای تاریخ پارسی بدونی باید زبان اوستا یا منشا اون سانسکریت رو یاد بگیری و غیره. تا بتونی تطبیق بدی و تحقیق و تحلیل کنی. تاریخ ویکیپدیا نیست. تاریخ در ریشه اصلی نامهاست. شهر خرم آباد در زمان تمدن قزوین (کاسپین) نام تورکی قایدانلو یا آیدانلو (منسوب به ماه) بوده ووو
  6
  5
  دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۶
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::2zdO3rghat - آرلون، بلژیک::]. درضمن جیگر من خودم تحلیلگر تاریخم. شما هم برو زادو ولد کن مثلا بگو تهران بیشترش ماییم. تورکها نبودن اصفهانی و شیرازی و گرگانی و ساری و غیره ای نبود. اکثر کلانشهرهای فعلی ایران رو تورکهای سلجوقی و صفوی و قاجاری به وجود آوردن یا حداقل از یک آبادی تبدیل به شهر کردن. تاریخت ضعیفه.
  6
  10
  دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۳
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Harfeh Talkh - لندن، انگلستان::]. لطف داری. غیر تورکهای ایران هم مورد علاقه و احترام ما تورکها هستن.
  7
  11
  دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۴
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::Roma55 - لانسینگ، انگلستان::]. البته بستگی به دید اشخاص هم داره که جک را جدی بگیرند یا به جک بخندند.
  9
  6
  دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۹
  ۲۸
  agha_ehsan - تهران، ایران
  این کاکل بسر تو مکتب سعید طوسی بزرگ شده که به نام ایرانی همچین سنگ عربهای عربستان رو به سینه میزنه
  1
  6
  دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۴
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی::]. دوست عزیز. با بعضی تندروها که روبرو میشوم فقط به زمان حال میچسبم . میگویم داشتم داشتم مهم نیست دارم دارم مهم هست. یکی ممکن است پدرش میلیاردر بوده ولی امروز خودش یک معتاد ولگرد است میرود نزد همان کسانی که مغازه های پدرش را خریده اند به اعتبار پنجاه سال پیش پدرش بعضی اوقات لقمه نانی میگیرد ! به اینها باید گفت امروز که کشور دست یک ترک از خامنه است و مینشیند با اردوغان ترکی حرف میزند راجع به سرنوشت شما تصمیم میگیرد!! حالا بگذریم که هزارسال ترکها بر ایران حکومت کردند
  15
  5
  دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۳
  ۴۰
  2zdO3rghat - آرلون، بلژیک
  امیرجون من موندم بهت چی بگم با این افکارت همهجای دنیا به مشکل میخوری الان خودتو از دهخدا هم بالاتر میدونی من اولین چیزکه تو اروپا یادگرفتم این بود که اگه بیشتر بلدم نگم بیشتر بلدم اگه بهتر هستم نگم بهترم فقط بهت میگم آدم مغروروسرسخت ولجبازونژادبپرست و خودبین به هیچ جایی نمیرسه فقط دیوارای دورخودشو بلندترمیکنه
  8
  2
  دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲
  ۷۰
  Roma55 - لانسینگ، انگلستان
  آزاذه - تهران، ایران . دقیقا : اعمال و رفتار و گفتار هر شخص ویترین شعور و فرهنگ وفهم آن شخص میباشد .
  4
  2
  دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی::]. من هم حمله آپاچی وار ارتش سایبری را میبینم.
  6
  9
  دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  جالبه چطور اهل بیت را به اقوام ایرانی میچسبونند تا از حساسیت اقوام به ضرر خود اقوام سواستفاده کنند. جک است دزدیدن با شیادی که نیست. من خودم یک ریشه ترکی دارم. هرکسی و هر قومی خوبی و بدی های خودش را دارد . بیشتر از هرکسی هم به جکهای ترکی علاقه دارم و میخندم. متاسفانه لهجه غلیظ را ندارم.
  4
  6
  دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. دقیقا ترکهای اصیل به محبت و مهمان نوازی و ایران دوستی و هموطن پرستی معروفند. یاشاسین ایران. یاشاسین هموطن.
  4
  6
  دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۰
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::2zdO3rghat - آرلون، بلژیک::]. دهخدا همشهری اجدادم بود. خیلی از ضرب المثلها رو از تورکی گرته برداری کرده و وارد زبان فارسی کرده. اما آیا یک انسان که 30 سال بشینه خونه سعی کنه درباره همه چیز معنی و ریشه و تاریخشو بگه ممکنه؟ قطعا اشتباهات زیادی میکنه. آیا به جز تحلیل دقیق من معانی که برای نام قزوین برای تو توصیف شده عجیب نیست؟ تو کمی تورکی یاد بگیر و برو نام شاهان و مناطق تمدنهای قزوین و اورارتو و ماننا و مجموعه تمدنهایی که بعدها مادی نامیده شد رو سرچ کن. بعد از یادگیری تورکی نام پادشاهانشون و مناطق و شهرها برات معنی دار میشه. من به راحتی نامهای پارسی رو که ریشه از سانسکریت دارن رو متوجه میشم. مثال یکی از شهرهای مهم اورارتوها در آزربایجان فعلی *گون داش* (به تورکی یعنی سنگ خورشید) نام داشته. حالا بعد 3000سال بیا بگو اونجاها بعدا تورک شدن. عزیز من این داستانهای بعدا شدن رو از ذهنتون بیرون کنید. واقعا از کهن زمان نصف شرقی ایران زبانهای اوستایی و هم خانواده پارسی که زیر مجموعه سانسکریت هندی بود و نصف غربی عموما تمدنهای تورک کهن. قطعا مناطقی ترکیب جمعیتی تغییراتی داشته.
  4
  5
  دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. ما بحث قوم و تاریخ میکنیم اما بشر بشره. فقط هرکدوم سعی داریم نزاریم چیز غلط غالب بشه. من که اساسا از نوع بشر خوشم نمیاد. چون مخل زندگی خودشون و سایر جانداران هستن. عملا فکر میکنن خیلی مهمن اما اساسا بی فایده و بیخودن. انسان به چه دردی میخوره. موجودات مردنی و متوهم. خخخخخ.
  6
  5
  دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۸
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. لطفا خامنه ای رو به تورکها نچسبون. مادرش که اصفهانیه. و درسته از پدر تورکه اما کنیه خودش رو از پدر هم به امامان میدونه. اینو مطمئنم که بهت میگم. در ضمن زبان خود رو فارسی میدونه. گاهی تورکی حرف زدنش فعلا از روی دودوزگیه. و خودش رو بچه مشهد میدونه. به اصالت مادریش در نجف آباد اصفهان هم خیلی مینازه.
  8
  7
  دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۱
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. آنها یی که توازن را به هم میزنند رانمیشه بشر خواند صد رحمت به حیوان.
  7
  7
  دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۶
  نظر شما چیست؟