فعال سیاسی اصلاح‌طلب: سرکوب روحانی مستقیما در دستور کار مجلس یازدهم است

العربیه :یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب، با بیان اینکه سرکوب روحانی مستقیما در دستور کار مجلس یازدهم است، با استناد به گفته‌های برخی از کاندیداها که رسماً اعلام کردند برای «شکستن کلید روحانی آمده‌اند و آماده‌اند»، عواقب این رفتارها را به ضرر مردم عنوان کرد.
 
احمد خرم، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، شنبه 28 مارس 2020، احتمال افزایش تندروی در مجلس یازدهم علیه دولت را پیش‌بینی کرد و آن را مورد انتقاد قرار داد.
 
وی، برخورد تند و حذفی مجلس یازدهم با دولت را پیش‌بینی کرد و گفت: «در وهله اول باید با در نظر گرفتن شرایط و بحران‌ها،‌ از درگیری پرهیز کرد تا بتوانیم با انسجام از وضعیت پرخطر فعلی عبور کنیم».
 
خرم که در حال حاضر رئیس سازمان نظام‌مهندسی ایران است، مجلس یازدهم را با هفتمین مجلس ایران مقایسه کرد و هدف آن را «سرکوب روحانی» به شکل «مستقیم» دانست که بر همین اساس استدلال کرد که مجلسی‌های آینده با «وزرا کاری نخواهند داشت».
 
او افزود: «برخی از کاندیداها رسماً اعلام کردند برای شکستن کلید روحانی آمده‌اند و آماده‌اند. معلوم است دود این رفتار حتماً به چشم ملت خواهد رفت و باید گفت این نگران‌کننده‌تر از ویروس کروناست».
 
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ابراز امیدواری کرد، با وجود اینکه از مجلس یازدهم شناخت کافی دارد، باز هم امیدوار است مجلسی که یکدست شده است با متانت از همه ظرفیت‌ها بهره ببرد و از یکسویه و یکدست شدن نظام مدیریتی جلوگیری کند تا بحران به بن‌بست تبدیل نشود.
 
همزمان با افزایش نرخ بنزین در آبان‌ماه سال گذشته در ایران، خبرهایی از احتمال استیضاح وزرای کشور و نفت منتشر شد.
 
استیضاح وزیر آموزش و پرورش نیز با 60 امضا به هیات‌رئیسه تحویل داده شد و با توجه به استیضاح‌های پیش از این و استعفاهایی که برخی وزرا داشتند، اگر استیضاح‌های جدید عملیاتی شوند، دولت در یک‌قدمی انحلال قرار خواهد گرفت و روحانی ناگزیر باید کابینه خود را دوباره به مجلس معرفی می‌کرد.
 
شهاب نادری، نماینده اصولگرا و عضو فراکسیون ولایی مجلس ایران، پیش از این از کلید زدن پروژه استیضاح وزرای دولت دوازدهم و جمع‌آوری امضا برای استیضاح رئیس‌جمهوری در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین خبر داده بود.
 
نماینده اصولگرای مردم پاوه در مجلس گفت: «اقدامات صورت‌گرفته با هدف ساقط کردن دولت روحانی کلید خورده است و قصد دارند بعد از استیضاح وزرا به سراغ استیضاح رئیس‌جمهوری بروند و هزینه لازم را هم برای اداره کشور دارند».
+4
رأی دهید
-22

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  انشاالله در دستور کار مردم هم است!
  5
  9
  شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۲
  ۵۰
  shirzan - برلین، آلمان
  روحانی حقشه که چوب دو سر طلا بشه، هم از طرف اصولگراها و هم مردمی که به امید اوضاع بهتر بهش امید بستند و بهش رای دادند، چون هم میخواد شریک دزد باشه و هم رفیق قافله
  0
  8
  شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  دوره ریاست جمهوری روحانی دارد به انتها میرسد و مجلس روحانی را سرکوب کند یا نکند چه دردی از دردهای که مردم ایران دچارش شدن را حل خواهد کرد؟ روحانی یک انسان صد در صد محافظه کار است و هیچ عملی بر ضد نظام اخوندی از او سر نزده که مجلس بخواهد اورا سرکوب کنن . از اینها هم بگذریم باز نظام اخوندی در پی چه نمایشی است که مردم را سرگرم و فریب دهند؟
  0
  8
  شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۷
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  اصلاح طلب اصول گرا بستگی به این داره که آیا موافق یا مخالف حقوق زنان هستن؟مهم حقوق زنان که پایمال شده مثل خودسوزی دخترآبی . حقوق زنان هست که مرز اصلاح طلب و اصول گرا رو مشخص میکنه
  0
  6
  شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  کدام مجلس!!! این ها بازی های مختلف نمایشنامه ی تشیح و اخوندبازی و ولایت وقیح هست
  0
  6
  شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۲
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::Chokam - ری، ایران::]. اصلاح طلب و اصول گرا هردو زن ستیز هستند و هردو پایبند به نظام حکومت اسلامی. هوشیار باشید.
  0
  4
  یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۹
  نظر شما چیست؟