روحانی:اینقدر بخش سلامت را مستحکم کردیم که بیماران کرونا فقط ۱۰% پول‌شان رامی‌پردازند

العربیه :حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز شنبه 28 مارس در جلسه «ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا» گفت، اینقدر پایه‌های سلامت را مستحکم کردیم که امروز هرکس به کرونا مبتلا می‌شود و وارد بیمارستان می‌شود 90 درصد را دولت و بیمه پرداخت می‌کند و او فقط 10 درصد را پرداخت می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری ایرنا، روحانی گفت: «در حوادث این چند روزی که مردم گرفتار ویروس کرونا بودند، پایه‌های بهداشتی و درمانی کشور ما آن‌چنان مستحکم است که نه تنها تا امروز تاب آوری کرده است خدای نکرده چند هفته طولانی شود و یک اوجی هم بگیرد بیمارستان‌ها و پزشکان و پرستاران ما این آمادگی را برای درمان و رسیدگی دارند».
 
رییس جمهوری ایران افزود: «خدا را شاکریم که جزوکشورهایی نیستیم که بیماران ما در سالن بیمارستان روی زمین افتاده باشند. جزو کشورهایی نیستیم که جنازه افراد فوت شده زیاد باشد که کامیون‌های یخچال دار بیاورند و مریض‌های ما در پیاده رو و چمن بیرونی بیمارستان روی زمین افتاده باشند».
 
او در ادامه گفت: «ما جزو کشورهایی نیستیم که مواد غذایی 8 تا 10 صبح باشد و هرکس بعد از آن به فروشگاه برود با قفسه‌های خالی تا فردا صبح مواجه شود. در کشور ما فروشگاه‌های بزرگ 24 ساعت باز و فعال هستند که در سایه تلاش مدیران و کارکنان فروشگاه‌ها و زنجیره تامین از بنادر و تحویل کالا و یا از مزارع کشاورزی تا انبار و توزیع در فروشگاه‌ها میسر شده است. این کار به خوبی در حال انجام است و هیچ گونه‌ای وقفه‌ای نداریم».
 
در حالی که حسن روحانی در مورد توانایی ایران در کنترل شیوع کرونا صحبت کرده و تاکید دارد که ایران در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان در وضعیت بهتری قرار دارد اما شواهد نشان می‌دهد که بسیاری از موارد ابتلاء در ایران از کمبود امکانات، از جمله کمبود تخت بیمارستان‌ها، رنج می‌برد.
 
در همین رابطه در چندین ویدیو منتشر شده، ده‌ها بیمار مشاهده می‌شوند که بر روی تختخواب‌های پیش‌ساخته در راهروهای بیمارستان‌ها و پارکینگ‌ها خوابیده‌اند اما روحانی مدعی است که در بیمارستان‌های ایران، تعداد زیادی تختخواب خالی وجود دارد.
 
وزارت بهداشت ایران روز شنبه اعلام کرد که شمار مرگ‌ومیر ناشی از کورونا در این کشور به 2378 نفر و موارد ابتلاء به 32332 مورد رسیده است اما منابع آگاه مطبوعاتی که در حال رصد بیانیه‌های مراکز درمانی در استان‌ها هستند، تاکید دارند، شمار مرگ‌ومیرها بیش از 3 هزار مورد و تعداد موارد ابتلاء از 60 هزار نفر فراتر رفته که دو برابر آمار رسمی اعلام شده است.
+8
رأی دهید
-88

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  و با اعلام این خبر هزاران هزار گاگول خود را مبتلا کردند و به بیمارستانها هجوم بردند که صرفه جویی کرده فقط ۱۰ درصد بپردازند!
  11
  63
  شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
  ۴۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  تاحالا نشنیدم کشوری به ازای آزمایش یا درمان یک درصد پول از شهروندانش هم گرفته باشه. حتی آمریکا که اصلا بیمه دولتی نداره. این نامرد چرا مردمو گاگول میبینه؟ واقعا گاگولیم؟
  5
  44
  شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  بخش سلامت بیسواد یا بیمارستانها و تجهیزات پزشکی
  6
  28
  شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران

  باز خیلی عقبی از بقیه کشورها. چون اون ده درصد بهش می گفتن فرانشیز، اما الان بقیه اعلام کردن که فرانشیز مربوط به کرونا رو هم حذف کردن .
  6
  31
  شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶
  ۵۶
  ماساچوست - کانادا، جزیره کریسمس

  برو عمو سر کارت حرم لیس بزن با این دروغ هات
  6
  39
  شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲
  ۴۵
  Harfeh Talkh - لندن، انگلستان

  اره ۱۰٪ آن هم خرج کفن‌و‌دفن می دهند با این سیستم پزشک و پرستار بی وجدانی که ما داریم در ایران !
  10
  31
  شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵
  ۵۴
  وکیل مدافع - لندن، کانادا

  حیوان رذل و بیشرف این دیگه مقایسه و فخر فروشی داره؟
  4
  40
  شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  [::Harfeh Talkh - لندن، انگلستان::]. آذرمیانه! میخواهم بدونم وقتی کرونا گرفتی بیمارستان میری یا پیش تبریزیان که روغن بنفشه تجویزت کنه😂
  3
  20
  شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۱
  ۱۰۳
  vikingoslo - اسلو ، نروژ
  فقط یه بیشرف که از دکان مذهب ارتزاق میکنه میتونه اینجوری دروغ و دری وری تلاوت کنه و چرت و پرت مسل اون رهبر بی همه کس تر خودش بگه .
  1
  19
  شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۷
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  این مرد که عقب‌مانده خودش هم نمیدونه چی داره میگه.
  2
  18
  شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  خاک تو سرتون که از کسانی که خودتون کم و بیش عامل مریضی شون بودین پول میگیرین و تازه افتخار هم می کنین! بعضی کشورها به بیمارانی که بیان خودشونو به کادر درمانی معرفی کنن پول هم میدن! یکبار دیگه خاک بر سر تو و اون رهبر عظیم الالاغتون!
  2
  19
  شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  یکی این روباه بنفش را خفه کنه.
  1
  12
  شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۲
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  این چی گفت ؟ یکی به فارسی ترجمه کنه؟
  0
  15
  شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  وای که مُردم از این همه دلخوشی! بارالها فقط یک فقره درد و مشکل عنایت فرما! صلوات جلیل و خلیل و مجید و حمید بفرستید و به اسمان فوت کنید تا گربه کلیدساز بنفش را با روغن بفشه ملامست نکند!
  0
  9
  شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۰
  نظر شما چیست؟