خودکشی تلخ دومین پرستار ایتالیایی

یک پرستار زن ایتالیایی بعد از آنکه مطلع شد به ویروس کرونا مبتلا شده، به دلیل فشار روانی، اقدام به خودکشی کرد. این دومین خودکشی به دلیل مشابه در ایتالیاست.
 
گزارش‌های خبری حاکی است، همزمان با دست‌وپنجه نرم کردن ایتالیا با موج شیوع ویروس کرونا در این کشور، «دنیلا تریزی» پرستار ۳۴ ساله ایتالیایی به دلیل ابتلا به این ویروس خودکشی کرد.
 
وبگاه خبری روزنامه القدس العربی چاپ لندن، امروز جمعه نوشت، اطلاعیه «اتحادیه ملی پرستاران در ایتالیا» حاکی است که خانم تریزی که در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان «سان ژراردو» خدمت می‌کرد، پس از آنکه مطلع شد خودش هم به این ویروس مبتلا شده، اقدام به خودکشی کرد.
 
طبق گزارش این اتحادیه، تریزی و همکارانش که در بخش قرنطینه مشغول فعالیت بوده‌اند، عوارض ابتلا به این ویروس در آنها دیده شده و به همین دلیل و از ترس ابتلای دیگران، تحت فشارشدید قرار گرفته‌اند. همچنین کارکنان بیمارستان بعد از شنیدن خبر خودکشی این پرستار، ترسیده و بسیار اندوهگین شده‌اند.
 
این اتحادیه از مردم خواسته که در کنار پرستاران بایستند و از آنان حمایت کنند «زیرا نمی‌توان پرستاران را به حال خود رها کرد».
 
در بیانیه اتحادیه پرستاران ایتالیا آمده است که این دومین خودکشی پرستاران در این کشور است. هفته گذشته یک پرستار زن دیگر نیز در ونیز در شرایطی مشابه (ترس از ابتلا به کرونا) خود را کشته بود.
 
شمار قربانیان ابتلا به کرونا در ایتالیا تاکنون از ۸۰۰۰ نفر گذشته است. در این میان ۳۳ پزشک نیز در این کشور جان خود را از دست داده‌اند. شب گذشته اعلام شد که با ثبت ۶۱۵۳ مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در ایتالیا، مجموع مبتلایان به کرونا در این کشور اروپایی به ۸۱۶۵ نفر رسیده است.
 
کرونای جدید یکی از ۷ نوع ویروس شناخته شده «کرونا» است که باعث ایجاد بیماری در انسان می‌شود. چهار گونه از این نوع ویروس‌ها علائمی شبیه سرماخوردگی خفیف ایجاد می‌کنند و سه گونه دیگر باعث ایجاد بیماری‌های حاد تنفسی می‌شوند که در مواردی به مرگ منجر می‌شود.
 
سازمان جهانی بهداشت بعد از ابتلای بیش از ۱۲۱ هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری آن را «همه‌گیر جهانی» اعلام کرد.
+20
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟