۸۰ زندانی از زندان سقز فرار کردند؛ بازداشت تعدادی از زندانیان پس از فرار

 ماموران امنیتی با محاصره اطراف این زندان تعدادی از زندانیان را بازداشت کرده‌اند حدود ۸۰ نفر از زندانیان محبوس در زندان سقز در استان کردستان عصر روز جمعە ٨ فروردین از این زندان فرار کردند.
 
خبرگزاری فارس گزارش داد که زندانیان زندان سقز شورش کرده‌ و بیش از ۸۰ نفر از زندان فرار کرده‌اند.
 
به گزارش وب‌سایت سازمان حقوق بشری «هه‌نگاو»، این زندانیان در اعتراض به اعزام نشدن به مرخصی و شرایط زندان دست به شورش زده و فرار کرده‌اند.
 
طی روزهای گذشتە و با شیوع ویروس کرونا در زندان های ایران، با بخشنامە قوە قضاییە شمار زیادی از زندانیان بە مرخصی اعزام شدەاند و این زندانیان نیز تقاضای اعزام به مرخصی را داشتند. ارسلان یاراحمدی، فعال حقوق بشر و مدیر سازمان حقوق بشری «هه‌نگاو»، در مصاحبه با رادیو فردا خبر داد که ماموران امنیتی با محاصره اطراف این زندان تعدادی از زندانیان را بازداشت کرده‌اند.
 
به گفته آقای یاراحمدی، نیروهای امنیتی همچنین جاده‌های منتهی به نقاط مرزی را بسته‌اند.
 
زندان سقز هشت بند دارد و زندانیانی که فرار کرده‌اند از شش بندی هستند که زندانیان جرایم عادی در آن زندانی بودند.
 
محمد جباری دادستان مرکز استان کردستان اعلام کرد که تیم‌هایی برای دستگیری زندانیان متواری شده اعزام شده است. پیش از این گزارش‌هایی از شورش در برخی زندان‌های کشور از جمله تبریز، الیگودرز و فشافویه در اعتراض به شیوع ویروس کرونا در این زندان‌ها منتشر شده بود.
+22
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  berahneh - پاریس، فرانسه
  تنها راه نجات از دست این حکومت شورش مسلحانه است وبس ! همه جوره مردم با این حیوانات کنار اومدند ولی جوای اینا ثرب داغ بود ! جواب گلوله را باید با گلوله داد، کرونا هم که اومده کمک ، درسته که احتمالا تعداد زیادی تلفات خواهد داشت ، آزادی و انقلاب بدون تلفات غیر‌ممکنه !
  1
  4
  شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۷
  نظر شما چیست؟