نماینده مشهد: می‌گویند در خراسان ۴۰۰ نفر بر اثر بیماری تنفسی و ۵۰ نفر بر اثر کرونا فوت کرده‌اند

رادیو فردا :رضا شیران خراسانی، نماینده مشهد در مجلس، روز جمعه در اظهاراتی معنادار گفت که «یک بیماری شیوع پیدا کرده که اسم خارجی‌اش «کرونا ویروس» است و در داخل نامش «بیماری حاد تنفسی» می‌شود. بعد می‌گویند مثلا در خراسان ۴۰۰ نفر بر اثر بیماری حاد تنفسی و ۵۰ نفر بر اثر کرونا فوت کرده‌اند».
 
اظهارات او که روز جمعه، هشتم فروردین، با خبرگزاری ایلنا گفت‌وگو کرده، کنایه به اطلاع‌رسانی مقام‌های وزارت بهداشت ایران است که در برخی از گزارش‌ها گفته‌اند که آمار مرگ و میر بالا در کشور مربوط به بیماری‌های حاد تنفسی است، نه کرونا.
 
در یک نمونه مشخص، روز ۱۸ اسفند، محمدحسین قربانی، نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان، در جلسه‌ای در رشت گفت که آمار درگذشتگان مبتلا به ویروس کرونا در گیلان «بالغ بر ۲۰۰ نفر» است.
 
پس از بازتاب گسترده این خبر، او چنین توضیح داد: «آمار مرگ و میرهای بیماری‌های تنفسی طی ۱۶روز گذشته به ۲۰۰ نفر می‌رسد، اما بنده نگفتم که تمام این فوتی‌ها به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.»
 
نماینده مشهد روز جمعه همچنین با انتقاد از مدیریت مهار کرونا در ایران گفت: «برآیند اتفاقات نشان می‌دهد یک عزم لازم و جدی از سوی مسئولان ذی‌ربط برای قطع این زنجیره نیست.»
 
این نماینده مجلس حسن روحانی را به «عادی‌سازی» شرایط متهم کرده و گفت:‌ «آمار و ارقام‌ها نشان می‌دهند آمار مبتلایان بالاست.»
 
او همچنین نسبت به بروز موج دوم شیوع کرونا در ایران هشدار داده و گفته است روند برخورد با کرونا در ایران بر معالجه استوار شده است، نه پیشگیری.
 
فاطمه حسینی، نماینده تهران در مجلس هم در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا درباره موج دوم کرونا در ایران هشدار داده است.
 
او با انتقاد از مدیریت بحران کرونا گفته است: «خروجی و تصمیم‌گیری‌های ستاد مقابله منفعلانه بوده است.»
 
این نماینده مجلس با اشاره به انجام سه میلیون سفر نوروزی در کشور در یک هفته گذشته گفت: «با این جابجایی و مسافرت‌ها، پیش‌بینی می‌شود که پیک جدیدی را حدود دو هفته پس از این سفرها شاهد باشیم.»
 
خانم حسینی با تاکید بر این که «گزارش دقیقی در دست مجلس نیست»، گفته است اگر دولت از ابتدا دو هفته اول سال جدید را تعطیل کرده بود، می‌توانست شرایط را مدیریت کند.
+11
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  ازبس گاوند دروغاشون خیلی احمقانه است
  2
  31
  جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  آمار کشته های کرونا در ایتالیا و اسپانیا که از نظر جمعیت با ایران قابل مقایسه هستند بیشتر از 700 نفر در شبانه روز است و مسخره است اگر قبول کنیم آمار کشته های ایران کمتر از 150 نفر در شبانه روزه!!!
  2
  24
  جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  تازه اون پنجاه نفر هم که بر اثر کرونا فوت کرده اند مفسد فی الارض بوده اند و اجنه جان آنها را گرفته و آمار فوت اصلا به بی لیاقتی مسئولین ارتباطی ندارد!
  2
  23
  جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. تشکر که در این فاجعه .که گاهی لبخند به لب ما. تا درک کنیم. هنوز نفس می‌‌کشیم.
  1
  10
  جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  آخی ! آقا رضا مشغور انگور خوردن بوده یادش رفته شفاشون بده.
  2
  6
  جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۶
  نظر شما چیست؟