مایکل وایت پس از مرخصی از زندان در ایران با علائم کرونا در بیمارستان بستری شد

صدای آمریکا :گزارش‌ها حاکی است که مایکل وایت، عضو سابق نیروی دریایی آمریکا که در ایران با مرخصی درمانی از زندان به طور موقت بیرون آمده بود، با علائم مشکوک به کرونا در بیمارستان بستری شده است.
 
جان فرنکس، سخنگوی خانواده مایکل وایت، به خبرگزاری آسوشتیدپرس گفت که مایکل وایت با علائم تب، سرفه، تنگی نفس و خستگی مفرط در بخش بیماران کرونا در یک بیمارستان بستری شده است.
 
او با اشاره به این که مایک وایت تست کرونا داده که هنوز جوابش مشخص نشده است، گفت که آقای وایت دارای سابقه سرطان است و « سیستم ایمنی او آسیب دیده و در وضعیت اضطراری قرار دارد.»
 
مایکل وایت از تابستان ۹۷ در زندان به سر می‌برد. او که برای دیدار با دوست دخترش به مشهد سفر کرده بود، پس از بازداشت، بابت توهین به رهبر جمهوری اسلامی به ۲ سال و بابت انتشار عکسی خصوصی در اینستاگرام به ۱۰ سال زندان محکوم شد.
 
همچنین بیل ریچاردسون، فرماندار سابق نیومکزیکو عصر چهارشنبه، از طرف خانواده مایک وایت از ایران خواستار آزادی فوری او به دلایل بشردوستانه شد.
 
پس از آن که مایکل وایت به خاطر شیوع کرونا به شکل موقت آزاد شد، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که ایالات متحده به تلاش برای آزادی کامل او و دیگر آمریکایی‌هایی که به غلط و ناعادلانه در ایران زندانی شده اند، ادامه می دهد.
 
وزارت خارجه آمریکا همچنین بار دیگر از ایران خواسته بود که بی‌درنگ مراد طاهباز، باقر نمازی، و سیامک نمازی را نیز آزاد، و به تعهد خود برای بازگرداندن رابرت لوینسون به آمریکا عمل کند.
 
اخیرا نیز ، خانواده رابرت (باب) لیوینسون، در پیامی در فیسبوک از درگذشت او در بازداشت جمهوری اسلامی خبر داده اند اما دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده گفت که او نمی‌پذیرد که باب لوینسون در ایران مرده باشد.
+31
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  فرقه خیلی کثیف جمهوری اسـ...
  4
  21
  ‌پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  احتمالا او را کرونائی کرده اند! چون این ها ضد بشر و دشمن همه غیر از اهل تشیع (تشیح) هستند
  1
  24
  ‌پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
  ۳۵
  kadash - استکهلم، سوئد
  بعید نیست این بدبخت رو از قصد به ویروس آلوده کرده باشن و بعد آزاد تا هم از بین بره و هم هزینه و مسئولیتی براشون نداشته باشه.و یا ممکنه خودش تو زندان گرفته و اینها آزادش کردند تا مسئول مرگش در حبس نباشن.
  2
  7
  ‌پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۲
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  مایکل وایت از تابستان ۹۷ در زندان به سر می‌برد. او که برای دیدار با دوست دخترش به مشهد سفر کرده بود، پس از بازداشت، بابت توهین به رهبر جمهوری اسلامی به ۲ سال و بابت انتشار عکسی خصوصی در اینستاگرام به ۱۰ سال زندان محکوم شد.اون رهبر چلاق و الدنگتون نگفت هیچکس به خاطر اظهار عقیده در ایران زندانی نیست و نمیشود، پس این یابوی احمق چکار کرده روغن امام و سی به دسته بیل به نانموس علی گدا جا کرده. من هیچ احساس ترحمی به این مردک ندارم حقشه بمیره، همین ها با این رفت و امده هاشون میخوان به اصطلاح به دنیا نشون بدن در حکومت ملاها در ایران همه چیز معمولی است و میخوان برای رژیم محبوبیت و تایدیه جمع کنند!.
  3
  8
  ‌پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۳
  نظر شما چیست؟