یک کلیسای مسیحیان انجیلی احتمالا عامل شیوع کرونا در فرانسه بوده است

یورونیوز :در حالیکه امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه عصر چهارشنبه در سفری نمادین به شهر مولوز در شرق این کشور رفت، کلیسای عمومی مسیحیان انجیلی این شهر، به‌عنوان کانون اصلی گسترش ویروس کرونا و بیماری کووید-۱۹ در فرانسه، همچنان پیام‌های تهدیدآمیز دریافت می‌کند.
 
استان شرق بزرگ که منطقه آلزاس در آن واقع است، وخیم‌ترین وضعیت ابتلا و مرگ و میر بر اثر کووید-۱۹ را در فرانسه دارد. ماجرای انتقال ویروس کرونا یه این منطقه، تقریبا بدون شک، با برگزاری یک گردهمآیی آیینی مسیحیان انجیلی (اوانژلیست‌ها) در هفته‌ سوم ماه فوریه آغاز شد. صدها تن از مومنان مسیحی حاضر در این مراسم مبتلا شدند و دست‌کم ۱۷ تن از آن‌ها جان خود را از دست دادند. احتمالا حدود ۲۰۰۰ شرکت کننده مراسم فصلی «کلیسای گشوده بر روی عموم مسیحیان» ویروس کرونا را به چهار گوشه این کشور و حتی جزیره گوادلوپ منتقل کردند.
 
سازماندهندگان این مراسم در برابر سیل انتقادها از «بی‌ملاحظگی» و «بی‌توجهی» کلیسا به منافع و سلامت عمومی اعلام کردند در زمان برگزاری مراسم در ماه فوریه هیچ یک از شرکت‌کنندگان علائم ابتلا به بیماری را نداشتند و ممنوعیت تجمع هم در آن تاریخ به بالای ۵هزار نفر محدود بود.
 
با این حال برگزاری یک مراسم دیگر در آخر هفته گذشته (یکشنبه ۲۲ مارس) در همین کلیسا، خشم بسیاری از شهروندان و به‌ویژه افراد بومی شرق فرانسه را برانگیحته است. یکی از کشیش‌های این کلیسا روز سه‌شنبه به رادیو فرانس‌انفو گفت: «مومنان ما در شبکه‌های اجتماعی مورد آزار و ا‌ذیت گسترده قرار می‌گیرند و در خیابان تهدید فیزیکی می‌شوند.»
 
با وجود قرنطینه عمومی در فرانسه و مجازات‌های مالی شدید و حتی بازداشت نقض کنندگان مقررات محدودیت آمد و شد، مکان‌های مذهبی حق برگزاری اجتماعات تا ۲۰ نفر را دارند.
 
تا شامگاه چهارشنبه ۲۵ماه مارس،‌ ۱۳۳۱ نفر در فرانسه جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از دست داده اند. مقام بهداشتی این کشور، ۸ روز پس از اعلام رسمی قرنطینه می‌گویند که در روزهای آینده، وضعیت وخیم‌تر می‌شود.
+22
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  اصولا مذهب عامل بدبختی انسان از ابتدا تا کنون بوده است!
  4
  15
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۱
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  ده ها بار نوشتم عامل تمام گرفتاریها و حرج و مرجها ,مذهب هست و در این مورد هیچ فرقی بین مذاهب نیست .هدف تمامیشان عقب نگاهداشت پیروانشان و مفتخوری روحانیانشان است
  6
  11
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۲
  ۳۳
  مش قصاب - مونتا، ساحل عاج
  بی سوادی و عقب مانندگی فکری همیشه ضرر به بار میاره، . انسانها برا منافع مالی و قدرت پاش برسه همدیگر رو پاره میکنن ! . برا خودمون دکان درست کردیم ، با یک کشیش صحبت میکردم می گفت تلویزیون در اروپا بین مسیحیان شیطان بزرگ نامیده میشده چون باعث شد مردم آگاه شوند و از خدا دور !!
  3
  9
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
  ۳۹
  stockholm - استکهلم، سوئد
  هر گندی هر جای تاریخ زده شد یک پای مذاهب اون وسط بود
  2
  12
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۷
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  دین مایه بدبختی است
  4
  10
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد
  ما این کار را باید حداقل ۲۲۰ سال پیش(۱۷۹۹) انجام می دادیم. البته قدم فاجعه ویروس کورونا اگر چه بسیار بسیار نا مبارک است. ولی این اولین بار است که تست عملی نظریه (تئوری) زنده یاد احمد کسروی ممکن می شود. و همانطور که می دانید علم بر مبنای دانش تئوری و تجروبه (تست عملی) است . که مورد قبول و فهم همهگان قرار می گیرد . زنده یاد احمد کسروی شاید تصور این فاجعه ای انسانی ویروس کرونا که مسئول اول آن درایران شخص خامنه ای و دانشگاه المصطفی( طالب چینی) است را نمی کردند. وباز به خاطر داشته باشیم که دین فروشان شیاد سابقه بسیار بسیار بلندی دارند. و تا زمانی که خریداروجود دارد فروشنده وجود خواهد داشت . یاد احمد کسروی ها گرامی باد. با مهر و سپاس از کسانی که در تمام دنیا به بیماران این فاجعه کمک می کنن
  3
  7
  ‌پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۱
  نظر شما چیست؟