آیا تزریق خون نجات‌یافتگان از ویروس کرونا به بیماران جدید می‌تواند شفابخش باشد

صدای آمریکا :بیمارستان‌ها در صدد آزمایش یک درمان صدساله هستند که ببینند آیا برای درمان بیماری «کووید-۱۹» نیز نتیجه می‌دهد.
 
در این روش درمان، که پیش از پیدایش واکسن سرخک و آنفولانزا برای آن بیماری‌ها و حتی اخیرا برای درمان سارس و ابولا از آن استفاده شده است، خون اهدایی از بیماری که بهبود یافته است را به بیمار جدید تزریق می‌کنند.
 
به گزارش آسوشیتدپرس، پزشکان چینی اولین درمان ویروس کرونا را از آن چه در کتاب‌های طب قدیمی به آن «سرم بهبودیافتگان» گفته می شود، آغاز کردند. در این روش پلاسمای خون فرد بهبود‌یافته از این بیماری را به فردی که تازه به بیماری مبتلا شده است تزریق کردند.
 
اکنون شبکه بزرگی از بیمارستان‌های آمریکا منتظر گرفتن تایید از سازمان غذا و دارو برای مطالعه گسترده این روش درمان هستند تا بتوانند از آن، پیش از آن که واکسن کرونا در دسترس عموم قرار گیرد، برای درمان و یا حتی پیشگیری موقت از بیمار شدن افرادی که بیشتر در خطر ابتلا هستند، استفاده کنند.
 
ناگفته نماند که هنوز هیچ ضمانتی مبنی بر موثر بودن این روش درمان وجود ندارد.
+4
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  kadash - استکهلم، سوئد
  کی این تز احمقانه رو داده که بعد از بهبودی مصونیت ایجاد میشه ث؟ هم‌در خبرها بود در ژاپن تکرار ابتلا دیده شده و هم‌من خودم میشناسم کسی که دوبار گرفته.
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳
  نظر شما چیست؟