ارسال دومین محموله کمک‌های پارسیان هند به ایران

انجمن پارسیان دهلی (زرتشتیان هند) دومین محموله کمک شامل اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی را به ایران ارسال کرد. به گزارش خبرگزاری فارس، این محموله‌ها چهارشنبه توسط خطوط هوایی ماهان به ایران ارسال شده و این پرواز ۱۳۷ نفر از اتباع ایرانی را که در هند حضور داشتند نیز به تهران بازگردانده است.
 
این گزارش می‌گوید این پرواز در حالی انجام شده که کلیه پروازها اعم از داخلی و بین‌المللی به هندوستان قطع است.
 
بنابر اعلام سفارت ایران در دهلی نو، محموله‌ای که انجمن پارسیان هند به ایران فرستاده‌اند شامل اقلامی است که مورد نیاز فوری نظام بهداشتی کشور در شرایط فعلی مبارزه با کرونا است. هفته گذشته نیز این انجمن یک محموله اقلام دارویی و پزشکی به ایران ارسال کرده بود.
 
پارسیان هند پس از حمله اعراب به ایران، به هند مهاجرت کردند و همچنان به دین زرتشتی پایبندند. آنها موفق‌ترین اقلیت قومی در هند به‌شمار می‌آیند.
 
هند روز سه‌شنبه دستور قرنطینه کل کشور را داد و قبلاً نیز پروازهای بین‌المللی را متوقف کرده بود.
 
بر اساس گزارش فارس، هواپیمای ماهان چهارشنبه در مسیر تهران به هند نیز ۲۷۸ نفر از اتباع هندی جامانده در ایران را به کشورشان بازگردانده و در بازگشت، محموله‌های کمکی و ۱۳۷ ایرانی را به تهران منتقل کرده است.
 
فارس می‌نویسد شهروندان هند عمدتاً زائران جامانده در ایران بودند. این گزارش با اشاره به پروازهای قبلی ماهان به هند نوشته است تاکنون ۳۸۹ تبعه هندی از ایران به هند بازگشته‌اند و براساس آماری که پیش از این اعلام شده بود یک هزار و ۲۰۰ شهروند هندی که اکثر آن‌ها دانشجو و زائر هستند در ایران حضور دارند.
+44
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  دود از کنده بلند میشه ، پارسیان هندی همیشه هوای زرتشیان ایران را دارند ، در دوران قاجار بارها جنایت ، قتل و ظلم و ستم علیه زرتشیان اتفاق می افتاد ، پارسیان هندی نامه و هدایا و طلا برای ناصرالدین شاه می فرستادند که جلوی جنایت را بگیرد ،
  3
  18
  ‌پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  هند هم یه جامعه بیماری هست پر از نژادپرستی . اونی که رنگش سفید تر هست خیال میکنه از دیگران بالاتره و میگه من نژادم پرشین هست و برهمنها همه اینجوری رنگشون کمرنگ بوده و به اون طبقات پائینتر زور میگفتند . هنوز هم این سیستم طبقاتی کمابیش بینشون هست سالی چند تا دانشجویی که از طبقات پائین هستند خودکشی میکنند چون وقتی میاند شهر توی دانشگاه دیگران تحویلشون نیمگیرند
  8
  3
  ‌پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  دمتان گرم زرتشتیان آواره از خاکتان جاوید باد نامتان.
  1
  0
  شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱
  نظر شما چیست؟