علی مطهری: به نظر می‌رسد واقعاً مشکلی در کارمان وجود دارد که دچار عذاب الهی شده‌ایم

العربیه :علی مطهری نماینده پیشین مجلس شورا در گفت‌وگویی مطبوعاتی اظهار داشت که اگر بخواهیم این روش‌های موجود را ادامه بدهیم تصور خوبی از آینده نظام ندارم؛ به نظر می‌رسد واقعاً مشکلی در کارمان وجود دارد که دچار عذاب الهی شده‌ایم.
 
مطهری روز شنبه 21 مارس 2020 در مصاحبه با «روزنامه سازندگی» با اشاره به افزایش روند تحریم انتخابات در هر دوره رای‌گیری، گفت: «نهادهای انتخابی کاره‌ای نیستند و تصمیمات در جای دیگری گرفته می‌شود، لذا شرکت در انتخابات تأثیری در سرنوشت ما ندارد. من فکر می‌کنم مهمترین عاملِ کاهش مشارکت مردم همین است و البته خطری است که کیان جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند، چون اگر این تصور در مردم باقی بماند، در انتخابات‌های بعدی هم این مشکل را خواهیم داشت.»
 
او افزود «راه حل این است که نهادهای انتصابی دست از دخالت در کار نهادهای انتخابی بردارند و نهادهای انتخابی به استقلال خود در قانون اساسی برگردند.»
 
مطهری تصریح کرد «در این دوره چندان اجازه فعالیت به مجلس داده نشد و مجلس در عمل نمی‌توانست در مسائل کلان کشور وارد شود. در موضوع بنزین شما دیدید که شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه تصمیم گیری کرد و بعد که مجلس می‌خواست این تصمیم را اصلاح کند به آن اجازه ندادند؛ یا در مورد استیضاح وزیر کشور که خود من پیگیر آن بودم با اینکه با وجود همه مقاومتهای رییس مجلس، شرایط استیضاح برقرار بود اما در نهایت گفتند پیغام آمده به مصلحت نیست و انجام ندهید.»
 
او در ادامه گفت «برخی معتقدند ما در حال انتقال از جمهوری اسلامی به حکومت اسلامی هستیم و این رد صلاحیت‌های گسترده به همین دلیل صورت گرفته است. عده‌ای در درون حاکمیت به طور جدی به دنبال حکومت اسلامی هستند چرا که رأی مردم را تزئینی می‌دانند.»
 
این نماینده پیشین مجلس با اشاره به وقایع آبان‌ما گفت «در جلسه‌ای که با آقای شمخانی داشتیم ایشان تعداد کشته شدگان را اعلام کرد اما ما مجاز به اعلام آن نیستیم.»
 
مطهری در پاسخ به این سوال که چرا پیوسته با بحران مواجهیم و درد جدید را با درد قدیمی فراموش می‌کنیم، گفت: «من واقعاً فکر می‌کنم این‌ها عذاب الهی است. سال 98 با سیل شروع شد و بعد همین‌طور زلزله و حوادث آبان ماه، ترور سردار سلیمانی و کشته شدگان کرمان و سقوط هواپیمای اوکراینی و بعد خود انتخابات که خوب برگزار نشد و مأیوس کننده بود و حالا هم ویروس کرونا دامنگیر شده است. یعنی اتفاقات ما را رها نمی‌کند و به نظر می‌رسد واقعاً مشکلی در کارمان وجود دارد که دچارعذاب الهی شده‌ایم.»
 
او خاطرنشان کرد: «اگر بخواهیم این روشهای موجود را ادامه بدهیم تصور خوبی از آینده نظام ندارم. ولی باید این روند اصلاح شود.»
 
مطهری در پایان ضمن اشاره به مبحث ولایت فقیه گفت: «عظمت ولایت فقیه به این است که مردم در شرایط آزادی بیان و انتقاد، نظر ولی‌فقیه را انتخاب می‌کنند. متأسفانه الان به این سمت می‌رویم که از ولایت فقیه بت بسازیم.»
+39
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  Anisa - ونکوور، کانادا

  جقدر شماها وقیح و عوضی هستین !!! . « به نظر میرسد واقعاً مشکلی در کارمان وجود دارد که دچار عذاب الهی شده‌ایم»؟؟؟؟از شماها لجن تر هم مگه وجود داره ؟ پررو های بی شرم . 42 ساله مثل افعی افتادین به جون مردم ایران . تازه اون مغز فندفی ات رو به کار گرفتی ؟ شعور که ندارین آخوند دو زاری ها . بابا گورتون رو گم کنین برید همون یمن و لبنان و عراق و فلسطین . آشغالا مردم ایران از همتون بیزارن . دیگه چه جوری بهتون بگن؟
  2
  53
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۶
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  اخه کره خر (البته کره خر بسیار زیباتر از توست) یعنی هنوز به عذاب الهی معتقدی؟
  4
  41
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۸
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  سوسمار زاده ی بد ترکیب و بی سواد که مثل عرعرهای صدر این دین از عذاب الهی نام می بری بجای این زرزرها برو کمی مطالعه کن و بنویس شرم دارم که پدری انچنان سوسمار داشتم که نواده ی راستین عرعر های مهاجم ۱۴۰۰ سال پیش بود.
  2
  29
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  عذاب الهی از زمانی‌ شروع شد. که پدرت گفت. حمله اعراب به ایران یک نعمت الهی بود. بر طبق این سخن شروع کردیم. نجل ال بلاغه را با رباعی خیام. کاوه اهنگر با حمزه شیرکش. سهراب با حضرت عباس. سیاوش را با حسین. کسروی را با نواب صفوی. مولوی را با مولا صدرا عوض کردیم. این عذاب الهی را .امروز با پوست و استخوان درک می‌‌کنیم. روغن بنفشه به ماتحت ما .هر چند که تلخ است. و درد آور. ولی‌ آغاز بیداری ما خواهد بود. و امروز درک کردیم. اصحاب کهف ما بودیم. تاریخ دو بار تکرار می‌‌شود. یک بار با فاجعه. سال ۵۷ درک کردیم. و بار دوم طنز آلود.چه کسی‌ باور داشت. روغن بنفشه به ماتحت ایرانی‌‌ها فرو کردن. آغاز یک رنسانس خواهد بود.
  2
  21
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
  ۴۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  بعد از پنج دهه ظلم ،گل سر سبدشون میاد میگه: به نظر می‌رسد واقعاً مشکلی در کارمان وجود دارد ...!؟ بعد از پنج دهه حضور در پشت صحنه تمام جنایتها ها تازه میگه « به نظر میرسد». و هنوز مطمئن نیست!
  2
  20
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
  ۳۵
  kadash - استکهلم، سوئد
  عذاب الهی!! این کدوم موجودیه نشسته هی شما کودنها رو آزمایش میکنه و عذاب میفرسته سرتون و بچه هاتون رو سرطانی میکنه و انواع بکن نکن میکنه بعد بازم میگید (چه تو اسلام چه مسیحیت ) مهربان و بخشندست؟ اگه وجود داشته باشه (که نداره) بیشتر شبیه هیولای ظالم و دیکتاتور بی منطق هست.
  1
  13
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  وقیح که میگن یعنی همین. وقاحت بی حد و مرز.
  1
  19
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  مشکلی در کار شما نبوده ،شماید مشکل در همه کارها. بعله مردار پرستی، دروغ ،دزدی، فاحشگری به اسم صیغه.....شما این قماشید.
  1
  16
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  چه عذابی از این الیم تر که مجبور به دیدن دهن کج تو باشیم!
  1
  17
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  مشکل از مردم است که شما 41سله خرشون کردید و هنوز که که هنوزه خر باقی ماندند شاه شکمشان را سیر کرد وحشی شدن همان شما خوبید برای این مردم.
  0
  6
  ‌پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۸
  نظر شما چیست؟