کرونا در اسپانیا؛ سالمندانی که «به حال خود رها شده‌اند و مرده‌اند»

بی بی سی :سربازان اسپانیایی که برای مقابله با شیوع کرونا فعالیت می‌کنند، بیمارانی را در خانه‌های سالمندان یافته‌اند که به حال خود رها شده و بعضی جان خود را از دست داده بودند. دادستانی اسپانیا تحقیقات در این باره را آغاز کرده است.
 
سربازان ارتش اسپانیا برای کمک به ضدعفونی خانه‌های سالمندان و آسایشگاه‌ها به خدمت فرا خوانده شده‌اند.
 
اسپانیا بعد از ایتالیا و چین بیشترین آمار مرگ بر اثر کرونا را دارد و بر اساس آمار رسمی تاکنونحدود ۲۷۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.
 
ماگاریتا روبلس، وزیر دفاع اسپانیا، در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت دولت درباره چگونگی درمان و نگهداری سالمندان در این شرایط "سخت‌گیر و انعطاف‌ناپذیر" است:
 
"ارتش در جریان بازرسی‌ها تعدادی سالمند پیدا کرد که به حال خود رها شده بودند و حتی بعضی روی تخت‌هایشان مرده بودند."
 
وزیر دفاع اسپانیا گفت کارکنان بعضی خانه‌های سالمندان بعد از شیوع بیماری در این مراکز آنجا را ترک کرده‌اند.
 
مقام‌های بهداشتی اسپانیا می‌گویند در شرایط عادی جسد ساکنان این مراکز تا زمان تحویل برای خاکسپاری در سردخانه نگهداری می‌شود.
 
اما وقتی درگذشتگان مشکوک به ابتلا به کرونا باشند، جسد آنها در تخت می‌ماند تا زمانی که افراد مجهز به لباس و ماسک مخصوص جنازه را منتقل کنند. به گفته مقامات این روند در مادرید که بیشترین تعداد تلفات را دارد ممکن است تا ۲۴ ساعت طول بکشد.
 
به گفته وزیر بهداشت اسپانیا رسیدگی به خانه‌های سالمندان اولویت اصلی دولت است و این مراکز بشدت نظارت خواهند شد.
 
هم‌زمان با وخیم شدن اوضاع در مادرید مراکز تشییع شهرداری گفته‌اند که به دلیل نداشتن تجهیزات حفاظتی لازم از امروز سه‌شنبه از دریافت اجساد مبتلایان به کرونا خودداری می‌کنند.
 
مقام‌های اسپانیایی اعلام کرده‌اند که یک زمین اسکیت روی یخ در مادرید به عنوان سردخانه موقت برای نگهداری اجساد مبتلایان به ویروس کرونای ٢٠١٩ (کووید-۱۹) در نظر گرفته شده است.
 
این زمین یخ نزدیک مرکزی است که به بیمارستان موقت برای بستری بیماران کرونا تبدیل شده است.
+9
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.