مقایسه اظهارات آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، درباره مبتلایان به ویروس کرونا و مقامات جمهوری‌ اسلامی

حافظه تاریخی؛ مقایسه اظهارات آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، درباره مبتلایان به ویروس کرونا و مقامات جمهوری‌ اسلامی (اسفند ۹۸):
 آنگلا مرکل: “در جامعه ما جان هر فرد برای ما ارزشمند است”.
 ترجمه صحبت‌های مسئولین: “این ویروس چیزی نیست از همه کشته می‌گیره، کشته‌های ما زیاد نیست”.
+89
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران

  تا بدین روز در مورد نقش دولت،دو دیدگاه بوده است:رئالیست ها و محافظه کاران با استناد به هابز و ماکیاول و ادموند برک و هگل که طرفداران دولت قدرتمند بودند،( ایضا سوسیالیست ها با اسناد به ژان ژاک روسو) و دسته دوم لیبرال ها با استناد به جان لاک و جرمی بنتهام طرفدار دولت حداقلی .الان در دوران پسا کرونا، طرفداران گروه اول اقبال یافته اند، مردم در اثر کشورها قبول کرده اند که از آزادی های فردی به نفع بقاءو کارکرد جامعه کاسته شه و در این راستا نیاز به یک دولت مقتدر ( به قول هابز: لِویاتان) که از بهداشت، امنیت، مهاجرت ، توزیع حمایت کنه، نیازمندیم.
  3
  34
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۸
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران

  بیانات خانم آنگلا مرکل ، تلفیق جالبی از اصالت جمع و اصالت فرد هستش: او بیان می کنه در جامعه ما (جمع گرایی) جان تک تک افراد( فرد گرایی) ارزشمند هستش. در الیکه در بیانات مسئولین ما نه احترامی به فرد هست (کشته ها) و نه احترامی به جامعه (کشته های ما).
  3
  75
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۳
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  وقتی توی قران ٥٠٠ بار کلمه قتل اومده، دیگه این چیزا که عادیه
  12
  80
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۹
  ۳۲
  shahruz-kh - فرانکفورت، آلمان

  شاید اگر زن ها درصدر امورمیشدند؛ جهانی شدن صلح دوراز دسترس نبود ؛البته از نوع بدون روسری
  7
  60
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  بله ایران افتاده دست این حیوانات
  4
  75
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۸
  ۴۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  اتفاقا خامنه ای از همه ‌صادقانه تر گفت: این بلا بلای آنچنان بزرگی هم نیست، از این بلاها بزرگ‌تر هم وجود داشته و داره. مثلا ویروس خلخالی که فقط جوونهارو میکشت. ویروس خمینی که ریشه همه ایرانی‌ها را خشکوند و قبرستانها را آباد کرد. ویروس لاجوردی که قاتل روح و جسم هر آدمیزادی بود. ویروس سپاه، ویروس بسیجی، ویروس روحانی حقه باز، ویروس پراید هم که بماند فعلا پرچمدار آمار مرگ و میر ایرانی ها است.
  3
  79
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۰
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  همین چیزاس که فرق کشورهای با فرهنگ و بی فرهنگ رو نشون میده . فرق بین دولتهای دلسوز و دولتهای وحشت همین چیزاست /
  3
  40
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱
  ۴۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. پانصد بار تکرار نشده بلکه تقریبا صد و سی بار آن هم در معانی مختلف. در کتاب انجیل هم صدان بار کلمه قتل استفاده شده ولی با این وجود خانم مرکل خیلی به این کتاب اعتقاد دارند و اتفاقا حزبی که ایشان رهبریش را میکند اسمش حزب دمکرات "مسیحی" آلمان است. فقط فرق خانم مرکل با رهبران ما در اینجاست که ایشون مردمشو هوشیار و دانا میدونه! ولی رهبران ما مردم را نادان و توسری خور. شاه ایران هم مسلمان بود و حاجی هم بود. اگه مردم را نادان و بی شعور میدونست صد درصد دشمنانش را نمیزاشت زنده بمونه و اصلا قم را تبدیل میکرد به شهر بازی و حالا حالا ها بود. در قرآن هزاران بار کلمه نیکی و انسانیت و درستکاری و . هم تکرار شده. دکتر قمشه ایی که خودش قرآن را تفسیر و ترجمه هم کرده چرا آزارش به یک مورچه هم نمیرسد و هیچ مقامی هم در سیاست ایران نداشته و ندارد؟ ولی یکی مثل مکارم شیرازی (مفسر و مترجم قرآن) کارش فقط صدور دستور قتل و ترور و اعدام ناحق و حمله به مخالفین نظام است؟
  12
  14
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  فقط باید گفت ننگ بر آخوند و دینش و ایدولوژی کذایی اش
  4
  27
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  خریت و حماقت مقامات جمهوری فسق و فجور حد و مرز ندارد. مشتی ابله نابخرد وطن فروش, ضد ایران و ایرانی در مسند قدرت.
  2
  16
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  [::shahruz-kh - فرانکفورت، آلمان::]. در جریان تظاهرات گرسنگی در ایران یک استامدار زن بود از بین مسئولین که دستور شلیک به مردم را داد، انسانیت ربطی به جنسیت نداره بلکه به ظرفیت انسان مربوطه. یکی میشه اقای خوزه موخیکا رییس جمهور پرو که تر تمام مدت ریاست جمهوریش خودش را خدمتکار ملت مینامید و در خانه مهحقر خودش هم زندگی میکرد و جز ۱۸۰۰ دلار برای مخارج ماهانه مابقی پول دریافتی ماهانه را صرف مراکز خیریه کشور در اروگوئه میکرد و یکی میشد احمقی نجس که یک کشور ثروت مند و ۸۰ میلیون ملت را خش و خاساک و عبد اربابش به حساب میاورد و هر روز هاله نور دور خودش میدید و مملکت را در عرض ۸ سال از عصراتم به اوایل زمان قاجار باز میگردونه. خدا ظرفیتر بده
  2
  18
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  کل پیام این بانوی توانمند و مسئول المانی غیر مسلمان از بلاد کفر یعنی خانم انگلا مرکل را باید گوش داد و انرا با مزخرفاتی که یک عده در کشور ما بنام مسئول اظهار نظر میکنند مقایسه کنید بعدا خواهیم فهمید چه افرادی بی مسئولیتی سر نوشت مردم ما را بدست گرفته اند
  1
  8
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. دوست عزیز، اولا فرق اینجاست که اینها تفکرات مسیحی رو در قانونگذاری و مملکت داری دخالت نمیدن، دوم اینکه شما مثال الهی قمشه أی رو زدی، ایشون فقط قران نخونده که بگیم چون قران خونده اینجوری شده. ایشون مفسر حافظ و مولوی و شاهنامه و همچنین استاد فلسفه هم هستن، دکترای الهیات هم دارن. بیخود کردیت أخلاق ایشون رو منتج تفسیر و تربیت قران ندونید. شما کسی رو تربیت شده این مکتب بدونید که فقط همین کتاب تازی نامه و سیره و حدیث خونده. دیگه اونوقت میبینیم یه پیرمرد هاف هافو اش هم میاد توی تلویزیون صحبت از به صلیب کشیدن و قطع دست و پا به صورت ضربدری میکنه. سوم اینکه صحبت از محبت در قران بطور اخص مخصوص یه قشر خاص (مسلمان) و درست در مقابلش اشدا علی الکفار میاره. کجا کل نژاد بشر رو مخاطب قرار داده؟ دائم خط جدایی کشیده. این اسمش محبت نیست عزیز، این اسمش تبعیض هست
  2
  2
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵
  ۳۲
  shahruz-kh - فرانکفورت، آلمان
  [::Nagonsar - مونیخ ، آلمان::]. دقیقا و منظور من از بدون روسری هم به همین دلایل بود
  1
  1
  ‌چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸
  نظر شما چیست؟